Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Kömürspor Yöneticisi Demir’den TFF’ye çağrı

Spor Yayın: 03.10.2023 20:36
İhlas Haber Ajansı

Zonguldak Kömürspor Yönetim Kurulu Üyesi Tayfun Demir, Vanspor-Zonguldak Kömürspor müsabakası sonrası yaşananlar sebebiyle TFF’ye çağrıda bulunarak en kısa sürede açıklama beklediklerini açıkladı.

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta 6. hafta maçında Zonguldak Kömürspor, deplasmanda Vanspor ile karşılaştı. Müsabakanın son dakikalarında atılan golle Vanspor müsabakayı 1-0 üstün tamamladı. Ancak müsabaka sonrasında Vanspor Kulüp Başkanı ve birkaç yöneticinin Kömürspor’un soyunma odasına giderek kaleci Egemen ve oyuncu Nuri Terliksiz’i darp ettiği iddialarına tepki gösterildi. Zonguldak Kömürspor Yönetim Kurulu Üyesi Tayfun Demir, yaşanan olayın ardından TFF’nin en kısa sürede açıklama yapmasını istedi. Demir açıklamasında şöyle dedi:

“TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta 6. hafta maçında temsilcimiz Zonguldak Kömürspor, deplasmanda Vanspor’a 90+6’da yediği golle 1-0 mağlup olmuştur. Maç bitiminde Vanspor kulüp başkanı korumaları ve birkaç yönetici, Zonguldak Kömürspor soyunma odasına girerek kalecimiz Egemen ve oyuncumuz Nuri Terliksiz’e önce küfür etmek suretiyle sonrasında ise darp ederek yaralamışlardır. Ambulansla hastaneye kaldırılan iki oyuncumuz tedavi altına alınmıştır. Saldırganların silahla tehditler savurduğu görülmüş ve yaşanılan korku ve vehametin ne denli büyük olduğu buradan anlaşılmaktadır. Bizler, emeğin başkentinin şanlı kulübü olarak bu olayları çıkaran kişi ve kişilerin tespit edilerek adli makamlarca derhal soruşturma başlatılmasını ve TFF’nin en kısa sürede bir açıklama yapmasını beklemekteyiz. Yaşanan olaylarda yaralanan oyuncularımıza acil şifalar diler, Zonguldak Kömürspor camiasına geçmiş olsun dileklerimi sunarım.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Güzel Sanatlar Fakültesinde 180 Öğrenci Mezuniyet Sevinci Yaşadı

Eğitim Yayın: 13.06.2024 11:36
Güzel Sanatlar Fakültesinde 180 Öğrenci Mezuniyet Sevinci Yaşadı

Karabük Üniversitesi Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesinden  2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılında 180 öğrenci mezuniyet sevinci yaşadı. Mezun olan öğrenciler, mutluluklarını aileleri ve arkadaşlarıyla birlikte paylaştı.

Prof. Dr. Sadettin Ökten Konferans Salonunda düzenlenen mezuniyet programına Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Rakıp Karaş, Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Anıl Ertok, akademik ve idari personel, öğrenciler ve aileleri ile çok sayıda davetli katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan mezuniyet töreni, tanıtım filmlerinin izlenmesi ve Dr. Öğr. Üyesi Pınar Çanakçı Çavdur’un şefliğini yaptığı Fethi Toker Çok Sesli Korosunun dinletisi ile devam etti.

Mezuniyet töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Fatih Kırışık, üniversitenin bilimsel eğitim ve altyapıya verdiği öneme vurgu yaptı. Kırışık, öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, eğitim hayatının sürekli bir süreç olduğunu ve bu sürecin mezuniyetle bitmediğini belirterek, öğrencilerden hayallerini gerçekleştirmek için çaba göstermelerini istedi.

Mezunlardan yeni buluşlar ve keşifler yaparak güzel sanatlar, resim, müzik, grafik tasarım ve endüstriyel tasarım gibi alanlarda dünyanın en iyi eserlerini ortaya koymalarını arzu ettiklerini dile getiren Rektör Kırışık, “Demek ki bizim kökenimizde, bizim değerlerimizde, bizim tarihimizde bu sanat var. Bu sanatçı ruhu bizde var. Biz bu ruhu geleceğe taşıyacak dünyaya değerlerimizi tanıtacak bir şekilde temsil etmek ve dünyaya en güzel şekilde sunmak zorundayız. Bunu rahatlıkla yapabileceğimizi, rahatlıkla başarabileceğimizi düşünüyorum. Sanatçılık bir yandan belli bir eseri hayata geçirmek amacını taşıyorken, bir yandan da bir gönüle sahip olmayı, o gönülle, o duyguyla, o hayalle hayata dokunmayı içermektedir.  Bütün dünyanın bu değerlere sevgi ve gönül değerlerine bakışı pozitiftir. O nedenle biz de bütün sanat eserlerimizi, bütün güzel sanat faaliyetlerimizi bu perspektifle yapmalı ve gerçekleştirmeliyiz” ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Fatih Kırışık, mezun olan öğrencilere kendilerini sürekli geliştirmeleri konusunda çağrıda bulunarak, “Ülkemize, milletimize, devletimize en iyiyi sunacak, dünyanın en iyisi olmasını sağlayacak çalışmalarda, hizmetlerde bulunmanızı ve kendinizi sürekli geliştirmenizi arzu ediyoruz ve sizi bu yolda desteklemeye hazırız” diye konuştu.

Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Anıl Ertok, “Sevgili gençler, yıllardır devam ettiğiniz eğitim hayatınızın en anlamlı ve en önemli sürecini tamamlıyor, bugün itibariyle mezun oluyorsunuz. Artık ailenize, kendinize, ülkemize karşı sorumluluklarınızın arttığı dönemdesiniz. Sanat ve tasarım evrensel bir dildir. Sizler de birer sanatçı, tasarımcı olarak bu dilin bir parçasısınız artık. Fakülte olarak bilim ve sanat alanında ulusal ve uluslararası düzeyde araştırmalar yapılması, eserler verilmesi ve yeni tasarımlar gerçekleştirilmesi vizyonuyla çalışarak, bu kapsamda da birçok ulusal ve uluslararası organizasyonu birlikte gerçekleştirdik. Bu özel günün heyecan ve sevincini hayatınız boyunca yitirmeyiniz. Hedefimiz her alanda, donanımlı, tercih edilen, ülkemizde ve dünyada istihdam edilebilir lider mezun adayları yetiştirmektir” ifadelerini kullandı.

Karabük Üniversitesi Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi birincisi Eda Ulutürk, “Üniversitenin bana katmış olduğu mesleki bilgiler ve hayata dair insanlar, kazançlar yadsınamaz. Emeği geçen bütün hocalarıma ve bu yolda birlikte yürüdüğümüz sevgili arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ediyorum. En az hocalarım kadar bugün bu kürsüde bulunmamda büyük emeği olan ve hayatımın her alanında sevgilerini ve desteklerini esirgemeyen başta annem, babam, kardeşim ve tüm aileme teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Protokol konuşmalarının ardından dereceye giren öğrencilere başarı belgeleri takdim edildi.

Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi birincisi Eda Ulutürk, ikincisi Mümine Kemerlioğlu ve üçüncüsü Burak Ata oldu.

Konuşmaların ardından öğrenciler, hep birlikte keplerini havaya fırlatarak mezuniyet coşkusunu yaşadı.