Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Kırmızıda geçti, kazaya neden oldu; arkasına bakmadan kaçtı

Gündem Yayın: 24.09.2023 08:00
İhlas Haber Ajansı

Samsun’da dikkatsizlik ve ihmal sonucu meydana gelen trafik kazaları güvenlik kameralarına yansıdı. Kırmızıda geçerek kazaya neden olan kamyon şoförü ise olay yerinden kaçtı.
Dikkatsizlik ve kural ihlali nedeniyle meydana gelen kazalar Kent Güvenlik İdare Sistemi (KGYS) kameralarınca kaydedildi. Kaydedilen kazalarda can kaybı yaşanmazken, yayaların ve şoförlerin dikkatsizliği gözler önüne serildi.
Kazaya neden olan kamyon gerisine bakmadan kaçtı
Samsun’da kaydedilen imgelerde kasasında inşaat kepçesi taşıyan bir kamyon öteki araçlara aldırış etmeden kırmızı ışıkta geçti. Akan trafikte kırmızı ışık yanmasına karşın karşı yola geçen kamyona seyir halindeki bir araba çarptı. Kaza sonrası arabada ağır hasar meydana gelirken, otobüs şoförü ise kazaya aldırış etmeden olay yerinden kaçarak uzaklaştı.
Araba geri geldi, yaya da geçidi kullanmayınca kaza kaçınılmaz oldu
Çarşamba ilçesinde kaydedilen kazada bir araba şoförü seyir halindeyken geri geri gelmek istedi. Araba akan trafikte geri gelirken, bir yaya da geçidi kullanmayıp refüjden yolun karşısına geçmek istedi. Geri geri gelen otomobil, yaya geçidini kullanmayan bayana çarptı. Çarpmanın tesiri ile yere yığılan bayan, aracın altında ezilmekten son anda kurtarıldı.
Orta şeritten sola dönünce kaza yaptı
Atakum ilçesinden paylaşılan bir KGYS imajında kusurlu dönüş yapan bir aracın karıştığı kaza dikkat çekti. Manzaralarda 3 şeritli yolun orta şeridinde seyir eden bir araba kavşağa girmek için sola dönünce yolun en sol şeridinden ilerleyen araba ile çarpıştı. Yanlışlı dönüş yapan araba kazanın tesiri ile gittiği istikametin tam bilakis 1 çeşit döndü.
Tekrar Atakum ilçesinde kaydedilen imgelerde ise araba ile motosikletin kaza yapma anı paylaşıldı. Düz giden motora yandan çarpan araba, kurye motosikletinin yan yatmasına, motosiklet şoförünün de yaralanmasına neden oldu.
Emniyet Genel Müdürlüğü imgeleri, “Biraz daha dikkatli olsalardı bu kazalar olmayabilirdi” bildirisi ile paylaştı. Kazaların çok sürat, dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu meydana geldiği belirtildi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Tokat’ta film gibi olay: Kendi ölüm haberini okudu, yaşadığından şüphe etti

Gündem Yayın: 02.03.2024 04:48
İhlas Haber Ajansı
Tokat’ta film gibi olay: Kendi ölüm haberini okudu, yaşadığından şüphe etti

Tokat’taki bir otelde çıkan yangında panikleyen Umut Muzaffer Gezen, 3. kattan atlayarak ağır yaralanmıştı. Olay sonrası çıkan kendi ölüm haberlerini okuyan Gezen, o anları gülerek anlattı.

23 Şubat 2023 tarihinde GOP Bulvarı üzerinde bulunan bir otelde çıkan yangın paniğe neden oldu. Yangın sırasında otel odasında bulunan ve asker olduğu iddia edilen 20 yaşındaki Umut Muzaffer Gezen alevlerin arasından kaçmak için 3. kattan aşağı atladı. Olay sonrası ağır yaralanan genç, olay yerine çağrılan sağlık ekipleri tarafından hızla üniversite hastanesine kaldırıldı. Olay sonrası bazı haber sitelerinde gencin öldüğüne dair haberler yapıldı. Hastanede ilk müdahalesi yapılan Gezen, daha sonra bilinci açıldı. Sağlık durumu iyi olan Gezen’e hastane çalışanları hakkında çıkan haberleri okuttu. Kemal Sunal filmindeki gibi kendi ölüm haberini okuyan Gezen, kendinden de şüphe etti. Başından yaralanan, ayağında kırık olan ve belinden geçireceği ameliyat gününü bekleyen Gezen, kendi haberlerini gülerek okudu.

Umut Muzaffer Gezen, “Tokat’ta otel odasında çıkan yangında panikleyip 3. kattan atladım. Öldüm diye haberlere çıktım. Hayattayım. Şükür halime. Bundan daha ötesi olamaz. İlaçlarımı aldıktan sonra uyudum. Uyuduğumdan dolayı yangın çıkmış fark etmedim. Bir anda uyandım. Panikle camdan atladım. Atlamasaydım belki şu anda burada değildim. Hayatta değildim. Askerdim, er olarak geldim. Acemi birliğine geldim. Bir gün için konaklamak için oraya geldim ve yangın çıktı onda da. Askerlik de kaldı şimdi. Kendim hastanedeyim. Ameliyat olacağım. Belimde bir rahatsızlık var. Allah’a şükür ameliyat olduktan sonra iyi olacağım. Başka da bir şeyim yok. Başımda pek fazla bir şey yok. Şöyle söyleyeyim. Sol ayağımda bir kırık var. Başımda çok kılcal çatlaklar var. Bir de belden ameliyat olacağım o kadar. Olay olduğu gün öldü dediler. Sağ olsun ambulans ekipleri tarafından hastaneye buraya Tokat Gaziosmanpaşa’ya kaldırıldım. Buraya geldim. İlk şuurum yerinde değildi. Şimdi çok iyiyim. Her şeyim yerinde. Yemek yedim. Su içtim. Sonra dediler bir şeyler göstereceğiz. Dedim abi ne göstereceksiniz. Öldün, şu oldu, bu oldu. Kemal Sunal’ın filmi gibi. Ben iyiydim halbuki haberleri seyrediyorduk. Beraber hemşire abiler, arkadaşlarla burada. Yiyordum, içiyordum, iyiydim yani bir şeyim yoktu ama hani bu da bir olay oldu. Başımızdan geldi, geçti. Bir deneyim oldu benim için. Film gibi bir sahne oldu benim için. Kemal Sunal’ın sahnesi gerçek oldu. Gerçekten öldü diyor yani. Hani ben öldüm artık yokum. O hesap oldu. Kendimden şüphe ettim” dedi.

Anne Gözde Gezen ise “Ben hayatta kaldığına çok şükrediyorum. Çok şükür hayatta. Bunda da bir vardır hayır. Belki askeri birliğine teslim olsa da üstüne daha kötü bir şey gelecekti. Çok şükür hayatta iyi. Omuriliğinde bir sıkıntı var. Omuriliğinde bir kırık var. İnşallah buradan yürüyerek çıkacağız” diye konuştu.