Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Kilometrelerce Ters Yönde İlerledi

Video Haber Yayın: 17.08.2023 11:12 |Güncelleme:18.08.2023 16:01
Kilometrelerce Ters Yönde İlerledi

Karabük’te yaklaşık 2 kilometre ters istikamette ilerleyerek trafiği tehlikeye atan sürücü cep telefonu kamerası ile görüntülendi.
Olay, Karabük-Safranbolu kara yolu Balıklarkayası mevkiinde meydana geldi. Ters şeritte Safranbolu istikametine seyir halinde olan 78 AL 994 plakalı otomobil, cep telefonu kamerası ile görüntülendi. Akan trafiğe rağmen yaklaşık 2 kilometre ters şeritten ilerleyen sürücüyü görenler büyük şaşkınlık yaşadı. Uyarılara aldırış etmeden hem kendinin hem de başkalarının hayatını tehlikeye düşüren sürücünün tespit edilmesi için polis ekipleri çalışma başlattı.(İHA)

Yorumlar

  1. Osman

    Geçen burda biz içiyoduk araba bize çarptı sonra kaçtı ya

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Başörtülü öğrenciyi okula almayan müdüre 89 bin 571 lira para cezası

Türkiye Yayın: 28.09.2023 11:09
Başörtülü öğrenciyi okula almayan müdüre 89 bin 571 lira para cezası

Eskişehir’de Mart ayında depremzede öğrencinin başörtülü olması sebebiyle özel bir okul tarafından kabul edilmemesi üzerine başlatılan soruşturmada, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu tarafından okul müdürüne 89 bin 571 lira para cezası verildi.
Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in kurucusu olduğu ve halen başkanlığını yaptığı Eğitim Sağlık ve Bilimsel Araştırma Çalışmaları Vakfı’na (ESBAV) bağlı bir özel okulun müdürü tarafından depremzede bir öğrencinin başörtülü olduğu gerekçesiyle okula kaydedilmediği iddia edilmişti. İddiaların ardından konuya Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu müdahil olarak, inceleme başlattı. Deprem nedeniyle naklini Eskişehir’de bir okula aldırmak isteyen öğrencinin başörtülü olması sebebiyle okula kabul edilmemesinin din ve inanç ile cinsiyet temellerine ayrımcılık yasağına aykırılık teşkil ettiği iddialarına ilişkin yapılan incelemede karar açıklandı. Kararda, ayrımcılık yasağı ihlali yapıldığı belirtilerek, okul müdürü İ.S.’ye oy birliği ile 89 bin 571 TL idari para cezası uygulanması kararlaştırıldı. (İHA)