Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Kenya Büyükelçiliği Vekili’nden Rektör Polat’a ziyaret

Gündem Yayın: 19.11.2021 12:05
Kenya Büyükelçiliği Vekili’nden Rektör Polat’a ziyaret

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Türkiye Cumhuriyeti Kenya Büyükelçiliği Vekili Mohamednur Adan ve Kenya Fahri Konsolosu Sinan Yılmaz’ı makamında ağırladı.

Görüşmede; Karabük Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mustafa Yaşar, Prof. Dr. Mücahit Coşkun ve Prof. Dr. İzzet Açar, İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Elif Çepni, Uluslararası İlişkiler Ofisi Koordinatörü Öğr. Gör. Oya Çepni Önalan da hazır bulundu.

Görüşmede Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Kenya Büyükelçi Vekili Mohamednur Adan’a Karabük Üniversitesi hakkında bilgiler verdi. Polat, Karabük Üniversitesinde eğitim gören uluslararası öğrencilerin çok kültürlü bir ortamda eğitim aldığını ve KBÜ’nün dünyanın her yerinden öğrencisi bulunduğunu söyledi. Büyükelçi Vekili Mohamednur Adan da Polat’la bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Büyükelçi Vekili Mohamednur Adan ayrıca Kenya Büyükelçisi Johnson Mogoa K. Ondieki CBS’nin KBÜ’yü en kısa sürede ziyaret edeceğini belirtti.

Görüşmenin sonunda Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat günün anısına Büyükelçi Vekili Mohammednur Adan’a hediyelerini takdim etti. Heyet ziyaretin ardından Karabük Üniversitesinde öğrenim gören Kenya uyruklu öğrencilerle bir araya gelerek toplantı yaptı.

 

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zorla alıkoyup darp etmeye tutuklama

Gündem Yayın: 13.07.2024 04:52
İhlas Haber Ajansı
Zorla alıkoyup darp etmeye tutuklama

Samsun’da bir kişiyi boş arazide zorla alıkoyup darp ve tehdit ettiği iddia edilen şahıs, polisin takibi sonucu yakalandı ve çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Olay, Samsun’un İlkadım ilçesi Cedit Mahallesi Kadife Sokak’ta bulunan boş arazide meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, M.Ö.’yü götürdüğü boş arazide darp edip zorla alıkoyup tehdit ettiği iddia edilen M.A. (24), şikayet üzerine İlkadım İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekiplerinin takibi sonucu yakalandı. Bugün Samsun Adliyesine sevk edilen M.A., “kişiyi hürriyetinden yoksun kılmaz kasten yaralama ve tehdit” suçlarından çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanarak Samsun T Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

Paylaş: