Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Kendi İmkanlarıyla Karabük’e Gelenler Valiliğe Başvuracak

Gündem Yayın: 10.02.2023 14:44
Yazar:
Kendi İmkanlarıyla Karabük’e Gelenler Valiliğe Başvuracak

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremin etkilediği 10 ilde yaşayan ve  barınmak için Karabük’e gelen depremzedelerin  Karabük Valiliğine başvurmaları istendi.

Karabük Valiliği tarafından yapılan duyuruda,  herhangi bir olumsuzluk yaşamamaları, daha iyi ve güvenli bir barınma hizmeti alabilmeleri için kendi imkanlarıyla Karabük’e gelen depremzedelerin öncelikle Valiliğe müracaat etmelerini istendi.

Karabük’te barınmak isteyen depremzedeler için iletişim bilgilerinin de verildiği duyuruda şu ifadelere yer verildi:

“Hepimizi derinden sarsan deprem felaketi sonrasında kendi imkanları ile ilimize gelen depremzede vatandaşlarımızın ivedilikle Valiliğimiz ‘Açık Kapı Şube Müdürlüğü’ ile iletişim kurmaları gerekmektedir. Karabük’te barınmak isteyen depremzedeler Açık Kapı Şube Müdürlüğüne  0 370 413 30 00 – 0 370 413 301 01- 0 370 413 30 02 telefon numaralarından başvurabilirler.”  (Halil Kızılyer)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Orman zararlılarına karşı biyoteknik mücadele

Dünya Yayın: 18.04.2024 16:48
İhlas Haber Ajansı
Orman zararlılarına karşı biyoteknik mücadele

Samsun’un Vezirköprü ilçesinde Orman İşletme Müdürlüğü çam ağaçlarına zarar veren böceklere karşı biyoteknik mücadele yapıyor.

Biyoteknik mücadele kapsamında Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü Narlısaray İşletme Şefliği ile Gölköy İşletme Şefliğince çam ağaçlarının verimin düşmesine sebebiyet veren böceklere karşı “feromon tuzakları” kuruyor. İşletme müdürü Cengiz Koçak “Ağaçlardaki verim kaybının önlenerek geleceğe daha verimli orman sahaları kazandırmak amacıyla zararlı böceklere karşı biyoteknik yöntemle geliştirilen ve ’aşk tuzağı’ olarak nitelendirilen ’feromon tuzağı’ yerleştiriliyor. Feromon tuzağı bir huni içerisine böceğin karşı cinsinin kokusunu içeren bir ilaç sıkılıyor. Bu ilacı hisseden böcek ağaç yerine huniye yönelip tuzak içerisindeki kavanoza girerek hapsoluyor ve bir daha çıkamıyor” dedi.

Paylaş: