Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Kemençe çalarak validen ruhsat istedi

Gündem Yayın: 03.09.2023 00:00
İhlas Haber Ajansı
Kemençe çalarak validen ruhsat istedi

Bartın’ın Amasra ilçesinde balık av dönemin açılış programında sahne alan mahallî sanatçı Yaşar Zirve, kemençe çalarak programa katılan Bartın Valisi Nurtaç Arslan’dan silahı için ruhsat istedi.

Bartın’ın Amasra ilçesinde denizlerdeki av döneminin başlaması nedeniyle düzenlenen programda sahne alan kemençeci Yaşar Zirve, yapılan konuşma ve edilen duaların akabinde sahne aldı. Kemençe çalarak programa katılan protokole doğaçlama övgüler yağdıran kemençe ustası Yaşar Zirve, konserin son kısmında ise silahı için Vali Nurtaç Arslan’dan ruhsat istedi.

Amasra’da yaşayan Zirve, kemençe çalarak, “Tüfeğim omuzuma o lazım, bu lazım. Ya bak sayın valim bana bir ruhsat lazım. Ana bana, vay bana. Kıvrandım yana yana. Vallah silah ruhsatı verecekmişsin bana. Dere hoş akayı. Mor menekşe kokayı. Bakın bizim Vali ne de hoş bakayı” diye silah ruhsatı için yaptığı müracaatın onaylanmasını istedi.

Kemençeci Tepe’nin isteği ve protokole övgüleri ise vakit zaman davetlileri güldürdü.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Ogün Samast Trabzon Adliyesi’nden ayrıldı

Gündem Yayın: 29.05.2024 20:22
İhlas Haber Ajansı
Ogün Samast Trabzon Adliyesi’nden ayrıldı

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, ’FETÖ silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek’ suçundan 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası talebiyle yargılandığı davada bugün SEGBİS sistemi ile İstanbul’daki duruşmaya katılmak üzere geldiği Trabzon Adliyesi’nden ayrıldı.

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla bağlanmak için 6 Aralık 2023 tarihindeki ilk duruşmaya Akçaabat Adliyesi’nden katılan Ogün Samast, bugün duruşmaya ikinci kez Trabzon Adliyesi’nden katıldı. Trabzon 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nden İstanbul’daki duruşmaya SEGBİS ile katılan Samast, yaklaşık 2 saat durduğu adliyeden kendisini bekleyen otomobile binerek ayrıldı.

Paylaş: