Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Keltepe Kayak Merkezi Kışa Hazırlanıyor

Gündem Yayın: 09.10.2021 11:27
Keltepe Kayak Merkezi Kışa Hazırlanıyor

Karabük’ün en yüksek noktası olan 2 bin rakımlı Keltepe Dağı’nda bulunan Türkiye’nin 53. Kayak Merkezi kışa hazırlanıyor.

Karabük Gençlik ve Spor İl Müdürü Coşkun Güven, Keltepe kayak Merkezinde devam eden kış hazırlarını yerinde inceleyerek çalışmalarla ilgili bilgiler aldı.

Yeni sezonu tam kapasite ile karşılamaya hazırlandıklarını ifade eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Coşkun Güven; bu nedenle kayak Merkezindeki çalışmalara hız verdiklerini söyledi.

Merkezde yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Müdür Güven;  “Kış aylarının yaklaşması öncesinde Kayak Merkezimizde iyileştirme ve eksikliklerin tamamlanmasına yönelik çalışmalarımıza hız verdik.

Kayakçılarımızın yol pistinden direkt telesiyej biniş istasyonuna gelmelerini sağlayacak yeni pist bağlantımız bitmek üzere, yine pist eğimlerimde yavaşlamaya neden olan alanlarda düzenlemelerimiz yapılmakta.

Telesiyej teleski hatlarımızın mekanik bakımları ve güvenlik kontrolleri yapılarak yeni sezonu tüm ekip arkadaşlarımızla birlikte tam kapasite ile karşılamaya hazırlanıyoruz” dedi. (Haber Merkezi)

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sahte Yetkili Servislerle Mücadelede Yeni Önlemler Alındı

Karabük Yayın: 26.05.2024 15:47
Sahte Yetkili Servislerle Mücadelede Yeni Önlemler Alındı

Ticaret Bakanlığı, özellikle kombi, beyaz eşya, klima ve cep telefonlarına yönelik tamir, bakım ve yedek parça temini amacıyla yetkili servislerden hizmet almak isteyen tüketicilerin, sahte yetkili servisler tarafından mağdur edilmesine karşı kapsamlı bir mücadele başlattı.

Son iki yılda, sahte yetkili servislere yönelik yapılan denetimler ve Reklam Kurulu’nun internet arama motorları ile sosyal medyadaki reklamları incelemeleri neticesinde yaklaşık 15 milyon TL idari para cezası kesildi. Edinilen bilgilere göre, Karabük’te sahte yetkili servis mağduriyeti yaşanmadığı ve suç unsuru teşkil eden uygulamaların tespiti halinde, ilgili kişiler hakkında Cumhuriyet Başsavcılıklarına suç duyurusunda bulunulacağı bildirildi.

Ticaret Bakanlığı, tüketicilerin mağduriyet yaşamamaları için dikkat edilmesi gereken noktaları açıkladı;
“Tüketicilerimiz, Ticaret Bakanlığı tarafından oluşturulan ve www.servis.gov.tr adresinden erişilebilen Servis Bilgi Sistemi (SERBİS) aracılığıyla kullanmış oldukları ürünlerin yetkili servis bilgisine ulaşabilme imkanı bulunmaktadır.
İnternet aramalarında ilk sıralarda çıkan servislerin reklamları ve internet adreslerinde yer alan firma logoları yeterli görülmemeli, bu servislerin mutlaka üretici veya ithalatçı firmanın internet sitesinde veya SERBİS’de yer alıp yer almadığı kontrol edilmelidir.
“Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER)” ve Ticaret Bakanlığı web sayfası üzerinden ihbar ve şikâyet mekanizmalarını kullanarak Ticaret Bakanlığı’na ulaşarak şikayetlerini iletebilirler. Tüketicilerimizi mağdur eden sahte yetkili servislere yönelik olarak yapılacak denetimler sonucunda gerekli idari yaptırımlar uygulanmaya devam edilecektir.” (Kaynak: Sevgi Özdemir)