Karabük’ün en yüksek noktası olan 2 bin rakımlı Keltepe Dağı’nda bulunan Türkiye’nin 53. Kayak Merkezi kışa hazırlanıyor.
Karabük Gençlik ve Spor İl Müdürü Coşkun Güven, Keltepe kayak Merkezinde devam eden kış hazırlarını yerinde inceleyerek çalışmalarla ilgili bilgiler aldı.
Yeni sezonu tam kapasite ile karşılamaya hazırlandıklarını ifade eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Coşkun Güven; bu nedenle kayak Merkezindeki çalışmalara hız verdiklerini söyledi.
Merkezde yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Müdür Güven; “Kış aylarının yaklaşması öncesinde Kayak Merkezimizde iyileştirme ve eksikliklerin tamamlanmasına yönelik çalışmalarımıza hız verdik.
Kayakçılarımızın yol pistinden direkt telesiyej biniş istasyonuna gelmelerini sağlayacak yeni pist bağlantımız bitmek üzere, yine pist eğimlerimde yavaşlamaya neden olan alanlarda düzenlemelerimiz yapılmakta.
Telesiyej teleski hatlarımızın mekanik bakımları ve güvenlik kontrolleri yapılarak yeni sezonu tüm ekip arkadaşlarımızla birlikte tam kapasite ile karşılamaya hazırlanıyoruz” dedi. (Haber Merkezi)