Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

KBÜ’de Kentsel Tasarım Çalışma Takımı Kuruldu

Manşet Yayın: 07.06.2024 11:02
KBÜ’de Kentsel Tasarım Çalışma Takımı Kuruldu

Karabük Üniversitesinde kurulan kentsel tasarım çalışma takımı ile Karabük, Safranbolu ve ilçelerin kentsel tasarımı konusunda yerel yönetimlerle iş birliği içerisinde çalışmalar yapılması planlanıyor.

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, kentsel tasarım alanında yapılan çalışmaları değerlendirmek ve gelecek projeleri planlamak amacıyla kentsel tasarım çalışma takımı ile toplantı yaptı. Karabük Üniversitesi Senato Toplantı Odasında gerçekleştirilen toplantıya, KBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Rakıp Karaş, Başak Cengiz Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hatice Selma Çelikyay, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Merve Tuna Kayılı ve akademisyenler katıldı.

Toplantıda konuşan Rektör Kırışık, “Kentsel tasarım konusundaki çalışmalarınızı dinlemek ve bu alandaki gelecek projeler hakkında fikir alışverişinde bulunmak için bir araya geldik. Kentsel tasarım disiplinlerinin toplumun etkileşimleri, estetik algısı ve fonksiyonel ihtiyaçları ile uyum içinde olması son derece önemlidir. Kentsel tasarım çalışma takımı, Karabük, Safranbolu ve ilçelerin kentsel tasarımı konusunda yerel yönetimlerle iş birliği içerisinde çalışmalar yapacak. Bu anlamda mevcut projelerimizi ve gelecek planlarımızı paylaşmak, farklı bakış açılarını öğrenmek ve birlikte çalışarak daha etkili sonuçlar elde etmek için fırsatlar sunacak” dedi.

Toplantının sonunda kentsel tasarım hakkında ortak bir vizyon oluşturma, bu alanda yapılacak çalışmalar konusunda yol haritasını belirleme, çalışma grupları ile yapılacak işlemler ve atılacak adımlar konuşuldu.

Toplantı, karşılıklı fikir alışverişinin ardından sona erdi.

KBUde Kentsel Tasarim Calisma Takimi Kuruldu25 jpg


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Boluspor Bekir İrtegün ile anlaşmaya vardı

Spor Yayın: 16.07.2024 20:52
İhlas Haber Ajansı

Teknik direktör arayışında olan Trendyol 1. Lig ekiplerinden Boluspor, son olarak Tuzlaspor’da görev yapan Bekir İrtegün ile anlaşmaya vardı.

Geçtiğimiz gün yapılan olağanüstü kongrede tekrar kulüp başkanlığına seçilen Savaş Abak ve yönetim kurulu, ilk olarak teknik adam sorununu çözüme kavuşturdu. Son olarak Tuzlaspor’da görev yapan Bekir İrtegün ile kırmızı-beyazlı ekip anlaşmaya vardı. 40 yaşındaki teknik adamla, bir araya gelen Bolusporlu yöneticiler, Bekir İrtegün ile anlaşma sağladı. Genç teknik adam, kariyerinde toplamda 371 karşılaşmada görev aldı.

Paylaş: