Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

KBÜ’de Çocuk Gelişimi Eğitimi Semineri Düzenlendi

Gündem Yayın: 06.04.2015 14:48
KBÜ’de Çocuk Gelişimi Eğitimi Semineri Düzenlendi

Karabük Üniversitesi Çocuk Gelişimi Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından “Çocuk Gelişimi Eğitimi” semineri düzenlendi.
Prof. Dr. Bektaş Açıkgöz Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programa Üniversitesi Akademik, İdari Personeli ve öğrenciler katıldı. Program Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gülümser Gültekin moderatörlüğünde yapıldı.
“Okul Öncesi Eğitim Programında Çocuk Merkezli Yaratıcı Etkinlikler” konusunda; Üniversite Sağlık Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümü Bölüm Başkanı Doç. Dr. Arzu Özyürek, “Hepiniz hoş geldiniz. Bazen bilmediğimizi öğrenmekten daha çok bildiklerimizi paylaşmak için bir araya gelmeye ihtiyacımız var. Program yeni olsun eski olsun bizim için püf noktası olan bazı şeyleri var. ‘Çocuk merkezli diyoruz.’ Bu hiçbir zaman değişmeyecek. Belki yarın bir gün programımız tekrar değişecek, ama Çocuk merkezli olması değişmeyecek. Programın püf noktası ve anahtar kişisi öğretmenlerdir. Öncelikle öğretmenler olarak kendimiz geliştirmeli kendimiz bir şeyler katmalıyız.” dedi.
“Okul Öncesinde Problem Çözme Becerilerinin Desteklenmesi” konusunda; Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yasemin Aydoğan, “Öncelikle burada olmaktan çok mutluyum. Burada çok güzel anılarım var. Biz okul önceciler öncelikle çok dürüstüz. Ben hem anneyim, hem eşim, bu gibi çeşitli yöneticiliklerim var. Kendi çocuğunuzla ya da öğrencilerinizle bir şey yapacağınız zaman çok net olacaksınız. Problem çözmenin ilk aşaması problemi fark etmektir. Çocuklara soru sorma konusunda teşvik etmeliyiz” dedi.
Programın sonunda Farklı Yayıncılık Satış ve Pazarlama Müdürü Levent Katırcı ve Farklı Yayıncılık Satış ve Pazarlama Karabük Şube yetkilisi Zafer Yerlitaş katılımcılara hediyelerini takdim etti.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başkan Albayrak’a önemli görev

Politika Yayın: 17.07.2024 16:30
İhlas Haber Ajansı
Başkan Albayrak’a önemli görev

Ordu’da ‘sakin şehir’ ünvanına sahip tek ilçe olan Perşembe’nin Belediye Başkanı Cihat Albayrak, Uluslararası Sakin Kentler Birliği (Cittaslow) Türkiye Koordinatörlüğü Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen Cittaslow Olağanüstü Türkiye Genel Kurul Toplantısı’na sakin şehir felsefesini ilke edinerek 33 ülkeden 301 seçkin şehir arasına girmeye hak kazanmış Türkiye’den 27 şehrin 17’sinin belediye başkanları, diğer belediyelerin de sakin şehir temsilcileri, Antalya’da Cittaslow adayı olan ilçelerin belediye başkanları ve akademisyenler katıldı.

Uluslararası Cittaslow Başkan Yardımcısı Jacek Kostka, Genel Sekreter Pier Oliveti, Cittaslow Avrupa Birliği Ofisi Koordinatörü Joanna Wrzosek- Dziemidowicz’nde katıldığı Genel Kurulda, Cittaslow Türkiye Koordinatörlüğüne Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek seçildi. Perşembe Belediye Başkanı Cihat Albayrak da Cittaslow) Türkiye Koordinatörlüğü Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi.

Başkan Albayrak yaptığı açıklamada, “Dünyanın en güçlü belediye ağlarından biri olan, kentlerin çevresel, kültürel ve toplumsal değerlerinin korunmasına katkı sağlayan Cittaslow hareketine de büyük önem veriyoruz” dedi.

Cittaslow hareketinin, şehirlerin daha sürdürülebilir, yaşanabilir ve insan odaklı olması için önemli bir adım olduğunu belirten Başkan Albayrak, “33 ülkeden 301 üye şehri bulunan ve ‘Sakin Şehirler Ağı’ olarak da adlandırılan Cittaslow’a ülkemizden üye olan 27 Belediyemiz ile birlik içerisinde çalışmalar yapacağız. Bu hareketin bir parçası olarak, yerel kimliklerimizi koruyarak yaşam kalitemizi artırmayı hedefliyoruz. Ordu Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte ortak stratejiler geliştirerek hareket edeceğiz” diye konuştu.