Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

KBÜ’de “Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri” devam ediyor

İlçe Haberleri Yayın: 06.10.2023 08:36
İhlas Haber Ajansı

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, Karabük İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri Büro Amirliği ekipleri tarafından oluşturulan standı inceledi.

Terör örgütlerinin her türlü zararlı propaganda çalışmalarına karşı öğrencilerin şuurlanmalarına katkı sağlamak amacıyla Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri Bürosunda görevli personel tarafından bilgilendirme yapıldı. Çok sayıda Karabük Üniversiteli öğrencinin ilgi gösterdiği standı, başta Rektör Prof. Dr. Fatih Kırışık olmak üzere akademik ve idari personel de ziyaret etti.

Gerçekleştirdiği ziyaret sırasında stantta görevli olan Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri Bürosu personelinden, yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Rektör Kırışık, KBÜ öğrencilerini ve personelini terör örgütlerinin faaliyet yöntemleri ve mücadele yolları hakkında bilgilendirerek, farkındalıklarının artmasını sağlayan Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri Bürosu personeline teşekkür etti.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

MİT, terör örgütü PKK/YPG’nin sözde sorumlusunu etkisiz hale getirdi

Türkiye Yayın: 22.02.2024 11:02
MİT, terör örgütü PKK/YPG’nin sözde sorumlusunu etkisiz hale getirdi

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), PKK/YPG’nin sözde sorumlularından Renas Amed kod adlı Murat Ateş’i Suriye/Kamışlı’da düzenlediği nokta operasyon ile etkisiz hale getirdi.

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgilere göre, MİT, görevlendirdiği özel ekip vasıtası ile PKK/YPG’li Renas Amed kod adlı Murat Ateş’i yakın takibe aldı. Yürütülen hassas saha çalışmaları neticesinde terörist Ateş nokta operasyon ile etkisiz hale getirildi.

Renas Amed kod Murat Ateş kimdir?

Murat Ateş, PKK terör örgütüne 2014 yılında Avrupa’dan katılım sağladı. 2014-2016 yılları arasında Irak Kandil, Avaşin ve Gare alanlarında silahlı faaliyet yürüttü, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) yönelik gerçekleştirilen sızma tarzı eylemlerde yer aldı. 2016 yılında Suriye’ye geçti. Örgüt üst yönetimi tarafından 2017’de Suriye Kamışlı’da PKK/YPG lojistik ve maliye sözde sorumluluğu görevine getirildi. 2020-2023 arasında Suriye/Kesra alanı lojistik sözde sorumlusu oldu. 2024 itibarıyla PKK/YPG sözde Cezire bölgesi Askeri Hastaneler maliye sözde sorumlusu olarak faaliyet göstermeye başladı. Murat Ateş, görevi kapsamında örgütün illegal para trafiğini yöneten şahıslar arasında da yer alıyordu.(İHA)