Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

KBÜ’de 7. Uluslararası Bilim Günleri Başlıyor

Gündem Yayın: 03.05.2016 14:20
KBÜ’de 7. Uluslararası Bilim Günleri Başlıyor

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Bilimtey Bilim Kulübü tarafından her yıl düzenli olarak yapılan ve bu yılda 4-5 Mayıs tarihleri arasında 7’incisi gerçekleştirilecek “Uluslararası Bilim Günleri” önemli isimlere ev sahipliği yapacak.

Bilimin, teknolojini ve kültürün bir arada olacağı 7. Uluslararası Bilim Günleri’nde alanlarında uzman konuklar çeşitli konularda konferanslar verecek. Etkinliklerde ayrıca bilimsel ve eğlenceli deneyler, proje sergileri, yarışmalar, sanatsal faaliyetler de yer alacak.

Etkinlik çerçevesinde yapılacak 16 konferanstan en az 12’sine katılım sağlayanlar ise “Genç Bilim İnsanı Adayı” sertifikası almaya hak kazanacak.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zorla alıkoyup darp etmeye tutuklama

Gündem Yayın: 13.07.2024 04:52
İhlas Haber Ajansı
Zorla alıkoyup darp etmeye tutuklama

Samsun’da bir kişiyi boş arazide zorla alıkoyup darp ve tehdit ettiği iddia edilen şahıs, polisin takibi sonucu yakalandı ve çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Olay, Samsun’un İlkadım ilçesi Cedit Mahallesi Kadife Sokak’ta bulunan boş arazide meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, M.Ö.’yü götürdüğü boş arazide darp edip zorla alıkoyup tehdit ettiği iddia edilen M.A. (24), şikayet üzerine İlkadım İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekiplerinin takibi sonucu yakalandı. Bugün Samsun Adliyesine sevk edilen M.A., “kişiyi hürriyetinden yoksun kılmaz kasten yaralama ve tehdit” suçlarından çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanarak Samsun T Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

Paylaş: