Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

KBÜ, TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI TÜRK ÜNİVERSİTELER BİRLİĞİNE ÜYE OLDU

Manşet Yayın: 24.05.2024 14:24
KBÜ, TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI TÜRK ÜNİVERSİTELER BİRLİĞİNE ÜYE OLDU

Karabük Üniversitesi, Türk Devletleri Teşkilatı bünyesinde yer alan Türk Üniversiteler Birliği’ne üye oldu.

Türk Devletleri Teşkilatı Türk Üniversiteler Birliğinin (TÜRKÜNİB) 7. Genel Kurul Toplantısı, üye üniversitelerin rektörlerinin katılımıyla Azerbaycan İktisat Üniversitesi ev sahipliğinde Bakü’de gerçekleştirildi.

Türk Devletleri Teşkilatı Türk Üniversiteler Birliğinin gelecekteki faaliyetlerine ilişkin önemli konuların ele alındığı genel kurul toplantısında Karabük Üniversitesinin Türk Devletleri Teşkilatı Türk Üniversiteler Birliği’ne üyelik başvurusu oybirliği ile kabul edildi.

Bakü’de gerçekleştirilen toplantıya çevrimiçi olarak katılan Karabük Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Fatih Kırışık, “Türk Dünyası ile olan ilişkilerimizi her geçen gün daha da kuvvetlendiriyoruz. Türk Devletleri Teşkilatı bünyesinde yer alan Türk Üniversiteler Birliği’ne üyeliğimiz, bu bağlamda önemli bir adım. Üniversitemiz, ortak projeler ve akademik işbirlikleriyle hem kendi gelişimine hem de üye ülkelerdeki üniversitelerin gelişimine katkı sağlayacaktır” dedi.

 


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tokat’ta havai fişek nedeniyle yangın çıktı

Gündem Yayın: 23.06.2024 04:30
İhlas Haber Ajansı

Tokat’ta bir düğün sırasında atılan havai fişeğin araziye düşmesi nedeniyle yangın çıktı.

Olay, kent merkezindeki bir düğün salonunda meydana geldi. İddiaya göre, akşam saatlerinde yapılan düğünde, gelin ve damadın çıkışı sırasında havai fişek atıldı. Bu sırada atılan havai fişekler, salonun yan tarafında bulunan kuru otlarla kaplı araziye düştü. Otların tutuşmasıyla yangın çıktı, rüzgarın da etkisiyle alevler kısa sürede büyüdü. Çevredekilerin ihbarı üzerine bölgeye itfaiye ekipleri sevk edildi. Gelen ekiplerin müdahalesiyle yangın kontrol altına alınarak söndürüldü. Polis, yangınla ilgili inceleme başlattı.

Paylaş: