Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Kaymakam Türköz, Toprakcuma’da aşı faaliyetlerine katıldı                   

Safranbolu Yayın: 19.11.2021 10:59
Kaymakam Türköz, Toprakcuma’da aşı faaliyetlerine katıldı                   

Safranbolu Kaymakamı Mehmet Türköz, Toprakcuma Köyü’nde, İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen aşı faaliyetlerine katıldı.

Safranbolu İlçe Sağlık Müdürlüğü aşılama ekipleri tarafından her gün farklı köyde vatandaşlara aşı hizmetini sağlayan Mobil Sağlık Tarama Aracı ile birlikte aşılama faaliyetlerine hız veren ekipler, vatandaşlara pandemi ile ilgili uyarı ve önlemlerini yaparak virüs ile mücadelede önemli rol üstleniyor.

Aşılama faaliyetine katılan Safranbolu Kaymakamı Mehmet Türköz; ” Bugün İlçe Sağlık Müdürlüğü ekiplerimiz ile birlikte İlçemiz Toprakcuma Köyünde aşı uygulamasına katıldık. Malumunuz koronavirüs pandemisi iki yıldan beri tüm dünyamızı etkiliyor. Bu süreçte de sağlık çalışanlarımız mücadelede büyük bir özveri göstererek ellerinden geleni yapıyorlar. Artık sadece hastane, sağlık ocaklarında değil vatandaşımız talep ettiği zaman bu hizmetten evinde yararlanabiliyor. Bugünde Toprakcuma köyünde 20 vatandaşımızın koronavirüs aşılarını yapacağız. Acil şifalar diliyoruz bütün vatandaşlarımıza. Unutmayalım devletimiz sağ olsun ücretsiz olarak vatandaşlarımızın ayağına sağlık hizmeti götürüyor. Bizde vatandaşlarımızda aşı olmalarını özellikle istirham ediyoruz. Aşıyla birlikte de bu virüsten kurtulacağımıza inanıyoruz. Ben bütün vatandaşlarımıza buradan acil şifalar diliyorum, sağlık çalışanlarımıza çalışmalarında kolaylıklar diliyorum” dedi.

 

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zorla alıkoyup darp etmeye tutuklama

Gündem Yayın: 13.07.2024 04:52
İhlas Haber Ajansı
Zorla alıkoyup darp etmeye tutuklama

Samsun’da bir kişiyi boş arazide zorla alıkoyup darp ve tehdit ettiği iddia edilen şahıs, polisin takibi sonucu yakalandı ve çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Olay, Samsun’un İlkadım ilçesi Cedit Mahallesi Kadife Sokak’ta bulunan boş arazide meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, M.Ö.’yü götürdüğü boş arazide darp edip zorla alıkoyup tehdit ettiği iddia edilen M.A. (24), şikayet üzerine İlkadım İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekiplerinin takibi sonucu yakalandı. Bugün Samsun Adliyesine sevk edilen M.A., “kişiyi hürriyetinden yoksun kılmaz kasten yaralama ve tehdit” suçlarından çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanarak Samsun T Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

Paylaş: