Kastamonu’da yaşlı şahısların yaşadığı sıhhat sıkıntılarının tedavisi için Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde Geriatri Kısmı açıldı.
Türkiye İstatistik Kurumu datalarına nazaran, Türkiye’de en yaşlı nüfusa sahip Kastamonu’da bir müddettir eksikliği hissedilen geriatri kısmı yan kol olarak açıldı. Kastamonu Vilayet Sıhhat Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşlılık devirlerinde yaşanan sıhhat sıkıntıları ile bunların tedavileriyle ilgilenen tıp kısmı olan kısım, Ekim ayı içerisinde hasta kabulüne başlayacak. Vali Meftun Kollu, Kastamonu Milletvekili Halil Uluay ve Serap Ekmekci ile Kastamonu Vilayet Sıhhat Müdürü Dr. Yüksel Kutlu’nun ağır çalışmaları sonucunda açılan kısım, Kastamonu ve ilçeleri başta olmak üzere vilayet dışından da hasta kabul edecek.
Öte yandan, Kastamonu’da eksikliği en çok hissedilen branşlardan olan nükleer tıp kısmına de tabip ataması yapıldı.
Acil Servisten Sonra Poliklinik Hizmetleri de Başladı – Karabük Haber Postası · 11.12.2023,
[…] Eğitim ve Araştırma Hastanesinin 5000 Evler’deki ek hizmet binasında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Ortopedi, Üroloji, Dâhiliye ve Aile Hekimliği branşlarında hasta kabul edilmeye başlandı. […]