Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Kartal Özmızrak: “İnşallah tekrar ülkemizi bir Avrupa kupasıyla gururlandırırız”

Spor Yayın: 20.08.2023 20:36
İhlas Haber Ajansı

Bahçeşehir Koleji Basketbol Ekibi oyuncusu Kartal Özmızrak, bu dönem FIBA Europe Cup’u tekrardan kazanarak, Türkiye’yi gururlandırmak istediklerini söyledi.

Basketbol Muhteşem Ligi takımlarından Bahçeşehir Koleji’nin 27 yaşındaki basketbolcusu Kartal Özmızrak, ekibin Ordu’da yapılan dönem açılışında İhlas Haber Ajansı’na (İHA) özel açıklamalarda bulundu. Yeni döneme çok güzel hazırlandıklarını belirten Özmızrak, “Bu yıl benim Bahçeşehir Spor Kulübü’nde 3. senem olacak. Birinci günkü amacımız, heyecanımız neyse birebir halde yola çıktık. Birinci gün koyduğumuz Avrupa kupası maksadını bugün de sürdürüyoruz. Dönem sonunda inşallah tekrardan ülkemizi bir Avrupa kupasıyla gururlandırırız ve dönem sonunda memnun bir biçimde kutlarız” diye konuştu.

“Kadromuza yeni ve güçlü eklemeler yapıldı”

Takım olarak âlâ bir ahenk yakaladıklarını vurgulayan 27 yaşındaki basketbolcu, “Kadromuza yeni ve güçlü eklemeler yapıldı fakat biz 3 yıldır birlikte oynayan oyuncular olarak bunun avantajını da kullanacağımızı düşünüyoruz. Birbirini çok düzgün tanıyan teknik grup ve oyunculardan konseyi olan bir kadroyuz. Dönem içinde bundan yarar görüp, asla pes etmeyen bir yapı kurup, bununla bir arada başarılı olmaya çalışacağız” tabirlerini kullandı.

Kartal, “Bizim misyonumuz öğrencilerle birlikte, öğretmenlerle birlikte her vakit kolej havasını yakalayıp, maçlarımızı bu türlü oynamak. Bu havaya birebir formda de devam edeceğiz” biçiminde kelamlarını tamamladı.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Tokat Valisi Hatipoğlu: “40 konut, 17 ahır, 7 samanlık ve 1 cami heyelandan etkilendi”

Dünya Yayın: 24.02.2024 20:48
İhlas Haber Ajansı
Tokat Valisi Hatipoğlu: “40 konut, 17 ahır, 7 samanlık ve 1 cami heyelandan etkilendi”

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Niksar ilçesine bağlı Günebakan köyünde meydana gelen heyelan nedeniyle inceleme yaptı. Vali Hatipoğlu, “40 konutumuz, 17 ahırımız, 7 samanlık ve 1 camimiz afet alanı içerisindedir” dedi.

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Tokat’ın Niksar ilçesine bağlı Günebakan köyünde meydana gelen heyelan nedeniyle incelemede bulundu. Niksar Kaymakamı Ekrem Çeçen, kurum müdürleri ve köy sakinleri Vali Hatipoğlu’nu köy girişinde karşıladı. AFAD İl Başkanı Süleyman Yiğit, yaşanan kaymayla ilgili Vali Hatiopoğlu’na bilgiler verdi.

“Jeolojik etütler, çalışmalar devam ediyor”

Jeolojik etütlerin ve çalışmaların devam etiğini belirten Vali Hatipoğlu, “Günebakan köyümüzde afet alanında tekrar incelemeye geldik. Burada bilindiği üzere 40 konutumuz, 17 ahırımız, 7 samanlık ve 1 camimiz afet alanı içerisindedir. Bunlarla ilgili olarak tespitlerimizi yaptık. Afet etkili alan ilanımızı da gerçekleştirdik. Bölgeyi tamamıyla boşaltmıştık. Tahliye etmiştik. 27 hanemiz, burada oturanlar, şu an itibariyle onlar çeşitli çözümlerini ürettiler. Bizden herhangi bir yerleşim talepleri olmamıştı. Konteyner veya benzeri şekilde talepleri olmamıştı. Yakından ilgileniyor arkadaşlarımız. Kaymakam bey AFAD İl müdürümüz, bu hanelerle ilgili sakinlerimizle ilgili gerekli çalışmaları yaptık. Listemizi astık. Otuz günlük bir süresi var. Bu sürenin sonunda da yine çalışmaya devam edeceğiz. Jeolojik etütler, çalışmalar devam ediyor. Ayrıca baharla birlikte herhangi bir hareket olur mu? Ek bir kayma gerçekleşir mi? Onunla ilgili olarak da takibimiz devam edecek. Vatandaşımızı mağdur etmeden en kısa zamanda özellikle konutla ilgili olarak ve diğer ihtiyaçlarıyla ilgili olarak çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. Kimsenin kaygı duyacağı endişe edeceği şey oluşmasına meydan vermeyeceğiz” dedi.

“Alternatif üretmeye çalışacağız”

Vatandaşların kullandığı tehlikeli patika yolla ilgili olarak ise Vali Hatipoğlu, “Şu anda tabii mevcut kayma alanıyla ilgili olarak herhangi bir çalışma yapılabilmesi mümkün değil. Bununla ilgili olarak da alternatif üretmeye çalışacağız. Ama hareket tamamen durmadan, stabil hale gelmeden de bununla ilgili olarak bir şey yapılabilmesi çok mümkün değil. Ulaşımla ilgili olarak vatandaşımızın da yine kaygı duymadan en kısa zamanda çözümlerini de üretmeye çalışacağız” diye konuştu.

“Jeolojik çalışmalarla belli olacak”

Köyün nereye taşınacağı ile ilgili olarak da Hatiopğlu, “Yerleşim yeri köyün girişine mi arka tarafına yapılacak tamamen jeolojik çalışmalarla ve elimizdeki imkanlarla ortaya çıkacak. Bilindiği üzere yerleşim alanı yeni bulunabilecek yerler değil. O anlamda arkadaşlarımız köyün her iki yerle ilgili de çalışmaları yapacaklar. Alternatifleri bize getirecekler. Biz de ona göre bir karar vereceğiz” şeklinde konuştu.