Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Kariyer Zirvesi Sona Erdi

Gündem Yayın: 30.04.2016 15:58
Kariyer Zirvesi Sona Erdi

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Artı Kariyer Öğrenci Kulübü tarafından 28 – 29 Nisan gerçekleşen “Kariyer Zirvesi” sona erdi.

Üniversite Bektaş Açıkgöz Konferans Salonu’nda düzenlenen Kariyer Zirvesi’nin son gününde gerçekleşen oturumun açılışını Karabük Milletvekili ve KBÜ Kurucu Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal yaptı.

Programa Milletvekili Uysal’ın yanı sıra Rektör Prof. Dr. Refik Polat, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş, TÜBİTAK Araştırma Destek Programları Başkanı Prof. Dr. Zafer Evis, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (ASELSAN)’ndan Aydın Yahşi ile çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Karabük Milletvekili ve KBÜ Kurucu Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal, öğrencilerin organize ettiği Kariyer Zirvesi’nde bulunmaktan büyük memnuniyet duyduğunu belirtti. Karabük Üniversitesi’nin öğrencileriyle birlikte bir bütün olarak her zaman farklı ve yeni işlere imza attığını söyleyen Uysal, konuşmasının devamında şu sözlere yer verdi:

“Karabük Üniversitesi’nin ilklerin üniversitesi olmasını sağlayan en önemli şey bilinenleri asla tekrar etmemekti. Sizlerin kendi başına böyle bir etkinliği ortaya koymanızbaşarıyı yakalamanızı sağlayacaktır. Büyük üniversitelere gitseydiniz oralarda oyun kurulmuş, siz de sadece rolü oynuyor olurdunuz. Şimdi burada oyunu siz kuruyor, siz yönetiyor, siz oynuyorsunuz. Sizlerle gurur duyuyorum”

Milletvekili Uysal, Atatürk’ün “Türk Milleti ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.” sözüne de yer vererek şöyle konuştu:“Sizin gibi gençlerin düzenlediği Kariyer Zirvesi gibi programlar ile şanlı tarihimizi unutmayacağız. Bizim medeniyetimizde sömürmek yok, gururlanmak var. Bugünkü çalışma temposunun üstüne çıkmadıkça gelişmek zor. Dünyada bilgi birikimi 2-3 yılda 5 katına çıkıyor. Eğer siz katma değeri yüksek ürünler üretemezseniz, başka medeniyetlerin kölesi olur, değer göremezsiniz. Ne zaman bilimi teknolojiyi siz üretirseniz medeniyeti kurma şansımız olur. Ben sizlerden umutluyum. Gençlerimiz ailesine, ülkesine sahip çıkarak yetişiyor. Geleceğimizin aydınlık olmasını ve amaçlarınıza en kısa sürede birlikte ulaşmamızı ümit ediyorum.”

Zirve’nin son oturumunda açılış konuşmasının ardından KBÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Akbaba moderatörlüğünde, “ARGE ve İnovasyon” konulu panel gerçekleştirildi. Panele TÜBİTAK Araştırma Destek Programları Başkanı Prof. Dr. Zafer Evis ve Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (ASELSAN)’dan Aydın Yahşi konuşmacı olarak katıldı.

Söz konusu panelde ARGE ve inoavsyonun önemine dikkat çekilerek dünyadaki gelişmiş ülkelerin ve Türkiye’nin ARGE ve inovasyon konusundaki tutumları değerlendirildi.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Boluspor Bekir İrtegün ile anlaşmaya vardı

Spor Yayın: 16.07.2024 20:52
İhlas Haber Ajansı

Teknik direktör arayışında olan Trendyol 1. Lig ekiplerinden Boluspor, son olarak Tuzlaspor’da görev yapan Bekir İrtegün ile anlaşmaya vardı.

Geçtiğimiz gün yapılan olağanüstü kongrede tekrar kulüp başkanlığına seçilen Savaş Abak ve yönetim kurulu, ilk olarak teknik adam sorununu çözüme kavuşturdu. Son olarak Tuzlaspor’da görev yapan Bekir İrtegün ile kırmızı-beyazlı ekip anlaşmaya vardı. 40 yaşındaki teknik adamla, bir araya gelen Bolusporlu yöneticiler, Bekir İrtegün ile anlaşma sağladı. Genç teknik adam, kariyerinde toplamda 371 karşılaşmada görev aldı.

Paylaş: