Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

KARGAZ İşletme Müdürü Mancıoğlu “ Bizim böyle bir programımız yok”

Gündem Yayın: 08.08.2017 13:22
KARGAZ İşletme Müdürü Mancıoğlu “ Bizim böyle bir programımız yok”

Karabük Kargaz İşletme Müdürü Cengiz Mancıoğlu Yenice’ye doğal gaz verilmesi konusunda gazetecilerin sorularına cevapladı. İşletme Müdürü Mancıoğlu “ Bizim şu an böyle bir programımız ve projemiz yok. İlgili kurumlardan önce onay verilmesi gerekiyor. Bununla ilgili bakanlar kurulu kararı alınması gerekiyor” dedi

Yenice’ye doğal gaz verilmesi konusunda başlatılan imza kampanyası devam ederken, konu ile ilgili KARGAZ Karabük İşletme Müdürü Cengiz Macıoğlu, gazetecilerin bu konu ile ilgili sorusunu cevapladı. İşleme Müdürü Mancıoğlu,  “Yenice halkından doğalgaz isteğiyle ilgili talepler geliyor. Ama bu konu bizim karar verebileceğimiz bir konu değil. Kargaz olarak,  bizim şuan için böyle bir programımız ve projemiz yok. İlgili kurumlardan önce onay verilmesi gerekiyor. Bununla İlgili Bakanlar Kurulu kararı alınması gerekiyor. İlgili kurumlar veya Belediye bunu talep etmesi gerekiyor. Yenicelilerin talep etmesi gerekiyor. Sonuç ne olur ondan ben de emin değilim. Eğer böyle bir karar çıkarsa kargaz bunu yapıp yapmama konusunda bir proje üretebilir. Şuan için bununla ilgili net alınmış bir karar yok. Bu sadece düşünme aşamasında. Böyle bir karar verilirse çok fizıbıl bir yer değil. Ama yapılamayacak yerde değil. Sonuçta böyle bir karar alınır ve bu uygulama aşamasına geçilirse teknik olarak bir sıkıntı olmaz. Oranın yatırım şartları Eskipazar’a göre daha zor. Eskipazar’da bu konuda geçtiğimiz yıla kadar gündemde olmayan bir yerdi. Ancak oranın da talepleri oranın ilgili kurumların buna onay vermesi, inşallah 2018 yılında orada yatırıma başlanacak. Bizim niyetimiz Eskipazar ilçesinde 2018 yılının sonuna kadar gaz verilmesini hedefliyoruz. Tamamen bizi ilgilendiren bir kısım değil. BOTAŞ’ ıda ilgilendiren projeler var. Hepsi birlikte 2018 senesi sonunda bitmiş olur. Eskipazar’a gaz vermiş oluruz” dedi

 

 

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Aranan 2 şüpheli jandarma tarafından yakalandı

Zonguldak Yayın: 03.12.2023 16:48
Kaynak: İHA
Aranan 2 şüpheli jandarma tarafından yakalandı

Zonguldak’ta jandarma ekipleri aranan 2 şüpheliyi yakaladı. Şüpheliler tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Zonguldak İl Jandarma Komutanlığınca, Aranan şahısların yakalanmasına yönelik icra edilen faaliyetler neticesinde; İl Merkez ilçesinde Bina İçerisinde Muhafaza Altına Alınmış Eşya Hakkında Hırsızlık suçundan 8 yıl, 24 ay hapis cezası olan 1 şahıs, Kdz. Ereğli ilçesinde Adet Gereği Açıkta Bırakılmış Eşya Hakkında Hırsızlık suçundan 9 yıl, 20 ay, 22 gün hapis cezası olan 1 şahıs olmak üzere toplamda 2 şahıs yakalandı.

Şüpheliler çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanarak Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.

Paylaş: