Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

KARÇEL Çelik Ürünleri İhracatında Zirvede Yer Aldı

Manşet Yayın: 23.02.2024 14:31
KARÇEL Çelik Ürünleri İhracatında Zirvede Yer Aldı

KARDEMİR A.Ş. bağlı ortaklığı KARÇEL A.Ş. Macaristan’da adından emin adımlarla bahsettirmeye devam ediyor. KARÇEL A.Ş. son yıllardaki ihracat rotalarından biri olan Avrupa’da adından oldukça fazla bahsettirirken bölgede sektörünün öncüsü olma yolunda ilerliyor.

KARDEMİR A.Ş. bağlı ortaklıkları,her geçen gün ihracatta çıtayı yükseltiyor. KARDEMİR A.Ş. bağlı ortaklığı KARÇEL A.Ş. ihracat odaklı stratejileriyle Macaristan ülkesinde gerçekleştirdiği BMW fabrika kurulumu ve ŞİŞECAM A.Ş.’nin fabrika kurulumu projeleri ile başarıdan başarıya koşuyor. Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından açıklanan verilere göre ihracat sıralamasında Türkiye geneli tüm çelik ürünleri ihracatında Macaristan’da birinci oldu. Orta Anadolu İhracatçılar Birliği üzerinden diğer inşaat aksamında ihracat yapan firmalar arasında ise ikinci sırada yer alarak dikkat çekici bir başarıya imza attı.

b1 1 jpg

Fabrikalar kuran fabrika ünvanı ve misyonuyla çalışmalarına hız kesmeden devam eden KARÇEL A.Ş. Türkiye’nin çelik ürünleri ihracatında Macaristan’a yapılan üretimleri ile zirveye yükselmesi bu başarının somut bir kanıtı olarak görülüyor. KARÇEL A.Ş. aynı zamanda sektördeki liderliğini pekiştirmek ve sürdürebilirlik adına yeni adımlar atmaya devam ediyor. İspanya’nın köklü kulüplerinden Barcelona’nın stadyumu olan Spotify Nou Camp’ın yenileme çalışmaları kapsamındaki mega projede de yer alıyor.

Şirketin ürün yelpazesindeki üstün kalite ve yenilikçi yaklaşımının bir yansıması olarak gelecekte de sektördeki liderliğini koruyarak küresel pazarda ilerlemeye devam eden KARÇEL A.Ş.CNC, elektronik, mekanik ve hidrolik modern tezgâhlar ile donatılmış Türkiye’nin en büyük çelik yapı fabrikalarından birine sahip olup, sahasında; yapı çeliği, mekanik imalat ve inşaat alanlarına çelik konstrüksiyon üretebiliyor. Şirket Türkiye’nin birçok yerinde endüstriyel üretim tesisleri, binalar, demiryolu ve karayolu köprüleri, tren vagonları ve çimento fabrikaları gibi büyük yatırımların çelik konstrüksiyon imalatı gibi konularda yetkinliği ile ön plana çıkıyor. KARÇEL A.Ş. ayrıca köprülü vinç, pergel vinç, portal vinç ve özel proses vinçlerin projelendirme, imalat, montaj ve devreye alma süreçlerini de yürütüyor.

77 1 jpg

Güçlü yönetim anlayışıyla, KARÇEL A.Ş. sürdürülebilir başarıyı hedeflerken, iş stratejilerini ve operasyonel süreçleri etkin bir şekilde yönetmekte. Şirketin liderlik ekibi, vizyoner bir perspektifle hareket ederek, hızla değişen küresel ekonomik dinamiklere uyum sağlamak için güçlü ve yenilikçi yaklaşımlar benimsiyor. Bu sayede, KARÇEL A.Ş. paydaşlarla temelleri sağlam ilişkiler kurarak, sürdürülebilirlik adımları ile başarısının devamını hedefliyor. (Ramazan Öztürk)

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Zonguldak’ta 90 bin öğrenci karne sevinci yaşadı

Eğitim Yayın: 14.06.2024 20:52
İhlas Haber Ajansı

Zonguldak’ta 90 bin 660 öğrenci karne sevinci yaşandı.

İl genelinde anaokullarda 5 bin 950, ilkokullarda 29 bin 700, ortaokullarda 27 bin 410, liselerde 27 bin 600 olmak üzere toplamda 90 bin 660 öğrenci karne heyecanı yaşadı.

Zonguldak merkezde yer alan Gazi Ortaokulu’nda öğrenciler karnelerini büyük bir heyecanla aldı.

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu.

Ardından Okul Müdürü Tuncay Korku törende öğrencilere seslenerek, “Selçuk Bayraktar’ı, Hazarfen Ahmet Çelebi’yi, Oktay Sinanoğlu’nu, Aziz Sancar’ı, Mimar Sinan’ı örnek alın ve kendimize güvenin” dedi.

Amaçlarının Milli, manevi duyguları yüksek, ruhen ve bedenen sağlam, mutlu, sağlıklı, erdemli bireyler olarak yetiştirmek Olduğunu ifade eden Zonguldak Gazi Ortaokulu Müdürü Tuncay korku şunları söyledi:

“Türkiye yüzyılın maarif modelinde de belirttiği gibi bizim buradaki amacımız sizleri Milli, manevi duyguları yüksek, Ruhen ve bedenen sağlam, mutlu, sağlıklı, erdemli bireyler olarak yetiştirmektir. Alacağınız bilgilerle, eğitimle hayatta başarı olmaktır, başarılı hayat yaşanımı ve hayatın başarısını kazanmaktır.

Biz maneviyata çok önem veriyoruz. Değerlere çok önem veriyoruz. Biz şunu çok iyi biliyoruz. Yıllardır bilimin temelini de akan bunu yönlendiren bizim ecdadımız oldu gurur duyuyoruz.

Binlerce isim sayabilirim. Ali Kuşçu, Mimar Sinan, Harezmi, Hazarfen Ahmet Çelebi, İbn-i Sina, Oktay Sinanoğlu, o kadar sayarız Bunlar şu anda bilim varsa bunların çalışmaları ve uygulamaları sayesindedir. Yine lider olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu milletin bağrından çıkmıştır. Aziz Sancar yine bu milletin bağrından çıkmıştır. Selçuk Bayraktar şu anda destan yazıyor ülkemiz adına. Sizin ağabeyiniz olarak bize çok güzel örnek çalışmalar ve başarılar sunmuştur. Dolayısıyla biz kendimize güveneceğiz. Kendimize inanacağız. Biz bunu önceden yaptık. Bundan sonra da yapacağız.”

Önceki yıllarda bilginin çok önemli olduğunu vurgulayan Korku, şimdi ise bilgiyi taşımanın değer kazandığını söyledi. Korku, “Artık durumlar değişti. Eskiden bilgi çok önemliydi. Bilgiyi kullanan toplumlar götürüyordu. Artık bilgiyi üreten toplumlar bayrağı taşıyor. O yüzden biz bilgiyi üreteceğiz. Üretici olacağız. Neden çok çalışacağız? Çünkü sizler bir umutsunuz. Mazlum coğrafyaların umudusunuz. Herkes bizden yardım bekler. Bakın Gazze’de Filistin’de göz göre göre katliamlar oluyor. Biz şu anda lider olsaydık o katliamlar olmazdı. Oraya adaleti de merhameti de biz götürürüz. Bu sebeple herkes çok iyi çalışmalı.” dedi.

Program çeşitli spor dallarında ödüllerin verilmesinin ardından sona erdi.

Paylaş: