Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Karabük’ten LGS Başarısı

Gündem Yayın: 30.06.2022 10:31 |Güncelleme:04.07.2022 07:39
Karabük’ten LGS Başarısı

İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş,  Liseye Geçiş Sınavında (LGS) sonuçlarının açıklandığını ve açılanan sonuçlara göre Karabük’ten 5 öğrencinin 500 tam puan alarak Türkiye birincisi olduğunu söyledi.

5 Haziran 2022 tarihinde gerçekleştirilen Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına Giriş Sınavı  hakkında değerlendirmelerde bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş,

” 2022 LGS sonuçlarına göre İlimiz genelinde 5 öğrencimiz 500 tam puan alarak Türkiye Birincisi olmuştur.

Ülke genelinde tüm soruları doğru olarak cevaplayan 193 öğrenciden 5’inin İlimizden çıkmış olmasının nüfus ve öğrenci sayısı oranına göre çok büyük bir başarı olduğunu vurgulayan İl Millî Eğitim Müdürümüz Nevzat AKBAŞ, bu başarı bir takım başarısıdır. İdarecisinden öğretmenine, velimizden okulumuzu temizleyen hizmetlisine kadar eğitim ailemizin üstün emeklerinin karşılığıdır. Öğrencilerimizi kutluyorum, öğretmenlerimize teşekkür ediyorum, velilerimizi, idarecilerimizi tebrik ediyorum. Sınav her şey demek değildir.

Bakanlığımız tarafından öğrencilerimizin hizmetine sunulan yardımcı kaynaklar, testler ve yeni sınav sistemine göre hazırlanmış örnek sorularla çocuklarımız ne yaptıklarının bilincinde olarak hazırlandılar. Bakanlığımız emir ve talimatları doğrultusunda Sayın Valimizin büyük destek ve himayeleriyle Karabük Eğitim Ailesi olarak çocuklarımıza hayatın her noktasında mutlu olabilmelerini sağlamak adına en kaliteli hizmeti sunabilmek için uzunca bir hazırlık sürecini hep beraber yönettik ve şu anda da bu çalışmanın semeresini aldık.

LGS uygulamasını da sorunsuz olarak tamamladık. Birlik ve beraberlik içinde başardığımız bu sürece katkısı olan, ve yapmış olduğumuz çalışmalarda desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Bakanımız Sayın Mahmut Özer’e, değerli büyüğümüz Sayın Mehmet Ali Şahin’e, Bakan Yardımcımız Sayın Sadri Şensoy’a, eğitim öğretim sürecinin her safhasında bizlerin yanında olan ve himayelerini her zaman gördüğümüz Valimiz Sayın Fuat Gürel’e, bizlerin hep yanında olan ve işlerimizi titizlikle takip eden Karabük Milletvekillerimiz Sayın Cumhur Ünal ve Sayın Niyazi Güneş’e, Karabük Belediye Başkanımız Sayın Rafet Vergli’ye, Sayın Kaymakamlarımıza, İlçe Belediye Başkanlarımıza, Sivil Toplum kuruluşlarımıza, il yöneticilerimize, ilçe müdürlerime, ilçe yöneticilerime, okul yöneticilerimize ve çocuklarımızı en donanımlı şekilde yetiştirmek düstur ve gayretiyle çalışan öğretmenlerimize, bizlerin en büyük yardımcısı kıymetli velilerimize, Eğitim Ailemizin her bir ferdine en kalbi duygularımla teşekkür ederim. Biz Birlikte Güçlüyüz.” dedi.

LGS BİRİNCİLERİ AKBAŞ’I ZİYARET ETTİ

Öte yandan Liseye Geçiş Sınavında birinci olan öğrenciler aileleri ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş’ı ziyaret ettiler. Ziyarete bir öğrenci İl dışında olmasından dolayı katılamadı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda öğrencileri ve ailelerini ağırlayan Akbaş, öğrencilerin sevincine ortak olarak, onları ve ailelerini tebrik etti.

Kazanılan bu başarının tesadüf olmadığını ifade eden Müdür Akbaş, “Karabük’ün her sene  akademik yönden iyi bir başarısı var fakat bu sene 5 tane öğrencimiz şu anda burada dört tane öğrencimiz var bir öğrencimiz İl dışında olduğundan dolayı gelemedi. Beş tane öğrencimiz soruları ful yaparak Türkiye birincisi oldu.  O sebeple ben bütün öğrencileri, öğretmenleri, yöneticileri tebrik ediyorum. Her birine bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş konuşmasının ardından öğrencilere birer altın ve çeşitli hediyeler verdi. Ziyaret toplu olarak çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.  (Nurettin Acar)


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tokat’ta otomobilin çarptığı adam hayatını kaybetti

Gündem Yayın: 23.06.2024 04:52
İhlas Haber Ajansı

Tokat’ta yolun karşısına geçmeye çalışırken otomobilin çarptığı adam hayatını kaybetti.

Tokat’ın Almus ilçesinde Şükrü Z. idaresindeki hafif ticari araç, Esentepe Mahallesi Emniyet Amirliği karşısında yolun karşısına geçmeye çalışan adama çarptı. Üzerinden kimlik çıkmayan yaya, kaza yerinde hayatını kaybetti. Cenaze otopsi yapılmak üzere Almus Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Polis, kazada ölen kişinin kimliği belirlemek için çalışma başlattı. .

Paylaş: