Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Karabük’teki parklarda bakım onarım çalışması

Gündem Yayın: 12.10.2021 11:31
Karabük’teki parklarda bakım onarım çalışması

Karabük Belediyesi tarafından şehir genelinde bulunan parklar ile mesire alanlarında bakım onarım çalışmaları yapılmaya başlandı. Bilindiği gibi şehir genelinde bulunan bir çok park kendini bilmez vatandaşlar tarafından tahrip edilmiş ve  parklarda kamu zararı meydana gelmişti. Belediye ekipleri hem tahrip edilen parklarda hem de mesire alanlarında bakım onarım çalışması yaparken, kırılan üniteleri  değiştiriyor,  boyama ve döşeme işlemleri yapıyor.

BAŞKAN VERGİLİ; “BU TESİSLERİ KULLANIRKEN

HEPİMİZİN ORTAK MALI OLDUĞUNU UNUTMAYINIZ”

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Siz değerli hemşerilerimizden ricamız; bu tesisleri kullanırken hepimizin ortak malı olduğunu unutmamanız” diyerek daha önce parklarda yapılan tahribatlara dikkat çekti.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Kültür Sanat Yayın: 26.05.2024 20:30
İhlas Haber Ajansı
Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Gastronomi dünyasının önemli kaynaklarından biri olan Taste Atlas’ın Dünyanın En İyi Ekmekleri (Top Ten Breads) listesinde Bafra pidesi 1, Samsun pidesi 2’nci sırada yer aldı.

Uluslararası Taste Atlas internet sitesi, dünyanın en iyi ekmeği olarak Bafra pidesini seçti. Geleneksel tarifleri öne çıkarmasıyla bilinen Taste Atlas sitesi, dünyanın en iyi ekmeklerini listeledi. Listenin ilk 10’unda birinci sırada Bafra pidesi bulunurken, Samsun pidesi ise 2’nci sırada yer aldı.

Samsun Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Her iki lezzetimizin de dünyanın dört bir yanındaki yerel yemekler, içecekler ve restoranlar hakkında bilgi sunan interaktif bir harita ve bilgi platformu olan 837 bin takipçili Taste Atlas’ın listesinde ilk ikiye girmeyi başarması, dünya genelinde gastronomi turizmi destinasyonlarını keşfetmek isteyenlerin ve gurmelerin ilgisini çekecek, hem göze ve hem de damağa hitap eden çok sayıda yöresel lezzetiyle Samsun mutfağının tanıtımına büyük bir katkı sağlayacaktır” ifadelerine yer verildi.