Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Karabük’te Kongre Rezaleti

Gündem Yayın: 07.02.2023 17:56
Yazar:
Karabük’te Kongre Rezaleti

Depren nedeniyle ertelenmeyen Karabük Esnaf Kredi Kefalet-2 Kooperatifi’nin Olağan Genel Kurulu yapıldı. Kongrede organizasyon bozukluğu dikkat çekerken,  bir an önce oy kullanmak isteyen üyeler  ise izdihama neden oldu.  Kongrede yaşanan kargaşa nedeniyle zaman zaman gergin anlarda  yaşandı.

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6’lık depremlerin ardından 10 İlde meydana gelen deprem felaketi sonrası iptal edilmesi beklenen ancak yapılan çağrılara rağmen iptal edilmeyen Karabük Esnaf Kredi Kefalet-2 Kooperaustmanset2tifi olağan genel kurulu tam bir rezalete sahne oldu. Kongrede organizasyon bozukluğunun yanı sıra  bir an önce oy kullanmak isteyen üyeler ise izdihama neden oldu. Zaman zaman tartışmaların da yaşandığı kongrede bir çok üye hem Divan Başkanına hem de Başkan adaylarına tepki gösterdi.

BAŞKAN ADAYLARININ MAAŞ TARTIŞMASI

Kongrede, gündem maddelerinin okunması ve bir çok maddenin oy birliği ile kabul edildi. Ardından Başkan adayları divana Başkanın alacağı maaş konusunda önerge verdi. Başkan adaylarından Hüseyin Kılıç alınacak maaşın 8500 TL olmasını isterken, diğer Başkan adayları Nurettin Tümen ile Ahmet Okan Kirman ilk yıl için 30 Bin TL, ikinci yıl ise 35  bin TL önerdi.. İlk olarak Hüseyin Kılıç  tarafından verilen 8500 TL maaş önergesi üyelerin oylamasına sunuldu, ardından diğer adaylar Nurettin Tümen ve Ahmet Okan Kirman’ın verdiği 30 Bin TL’lik maaş önergesi oylamaya sunuldu yapılan oylama sonucu Tümen ve Kirman’ın verdiği 30 Bin TL’lik maaş önergesi üyelerin çoğunluğunun oylarını alarak kabul edildi.  Başkan adayları Tümen ve Kirman’ın verdiği önergenin kabul edilmesinin ardından diğer Başkan Adayı olan Hüseyin Kılıç önergenin kabul edilmesine tepki göstererek, önergenin tam anlaşılmadığı ve üyelerin anlamadan oy verdiği şeklinde divana itirazda bulunsa da itirazı kabul görmedi. Hüseyin Kılıç’ın ardından bir çok üye de maaşların yüksekliğine tepki gösterdi. Haliyle seçilen Başkan ilk yıl için 30 Bin TL ikinci yıl için ise 35 Bin TL maaş alacak.

OY KULLANMADA GERGİN ANLAR YAŞANDI

Gündem maddelerinin kabul edilmesinin ardından oy kullanma işlemine geçildi. Divan Başkanının çağrısının ardından üyeler bir anda kürsünün önüne yığılarak izdihama neden oldu.  Yapılan tüm  uyarılara rağmen üyelerin anlayışsız tutumu zaman zaman gergin anların da yaşanmasına neden oldu.  Tüm  yaşanan bu olayların yanı sıra organizasyon bozukluğuna ise bir çok üye tepki gösterdi. Hatta üyelerin büyük  çoğunluğu bu kongrenin deprem nedeniyle ertelenmemesine de tepki göstererek “Başkan adaylarının koltuk sevdası deprem falan dinlemiyor” şeklinde yorumların yapılmasına neden oldu.

BAYAN ÜYELERE ÖNCELİK VERİLDİ AMA

Kongrede oy kullanmak için bayan üyelere öncelik verildi ancak bayan üyelerde erkek üyeleri aratmadı onlarda oy kullanılacak alanda izdihama neden olurken, bayan üyeler sıranın bir an önce kendilerine gelmesi için divan Başkanı ile orada bulunan görevlilerle tartışma yaşadılar.

Öte yandan yaşanan tartışmalar ve izdiham nedeniyle bazı üyelerin oy kullanmadan salonu terk ettiği gözlendi. (Nurettin Acar)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Freni boşalan kamyonet araca çarparak durabildi

Zonguldak Yayın: 13.04.2024 04:48
İhlas Haber Ajansı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde freni boşalan kamyon sürücüsünün direksiyon hâkimiyetini kaybetmesi sonucu karşı yoldan gelen araca çarparak durabildi.

Kaza öğlen saatlerinde Kavaklık Mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Ümit C. İdaresindeki 34 FDK 298 plakalı kamyonetin rampa aşağı indiği sırada freni boşaldı. O sırada ayni istikametten rampa yukarı çıkan Güven Ö. İdaresindeki 67 LZ 699 Plakalı Tofaş marka araca çarparak durabildi.

Çarpmanın etkisi ile Güven Ö. İdaresindeki araç kamyon ve bahçe duvarı arasında sıkıştı.

Güven Ö. İdaresindeki araçta bulunan Hüseyin Ö. ve Çınar Özdemir Kendi imkânları ile araçtan çıktılar. Çevredeki vatandaşlar yaralılar için 112 sağlık ekiplerine haber verdi. Kısa sürede olay yerine ulaşan sağlık ekipleri yaralılara yaptıkları ilk müdahalenin ardından ambulansa alarak hastaneye kaldırırken polisin kazayla ilgili soruşturma başlattığı öğrenildi.

Paylaş: