Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Karabük’te aşılama hızı yavaşladı

Gündem Yayın: 09.10.2021 12:34
Karabük’te aşılama hızı yavaşladı

Karabük İl  Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sarı Karabük’te aşılama hızının yavaşladığını belirterek, “Bu yavaşlama bizi korkutuyor” dedi.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın  Günlük Covid-19 Tablosu’nu paylaştığını hatırlatan İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sarı, açıklanan tabloya göre Karabük’ün sarı kategoride yer aldığını, Karadeniz Bölgesi’nde en az 2 doz aşı olmuş 18 yaş ve üstü nüfus yüzdesinde de 70,6 ile 15 sırada bulunduğunu söyledi.

Müdür Sarı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“Karabük’te aşılama hızımız yavaşladı. Bu yavaşlama bizi korkutuyor. Geçen sene Kasım ayında vaka sayılarımız zirve yapmıştı. Bu yıl yine benzer bir tablo ile karşılaşabiliriz. Maalesef bunun sinyallerini güçlü şekilde almaya başladık.

Pandeminin başlangıcında insanlar paniğe kapılmasın diye gayret gösteriyorduk. Şimdi ise insanımızı rehavetten nasıl kurtarabiliriz diye uğraşıyoruz. Lütfen aşılarımızı tamamlayalım. Unutmayalım bir doz aşı kesinlikle yeterli değil. 2 doz Sinovac olmuş vatandaşlarımızın da 2. dozdan 3 ay sonra 3. doz aşıyı mutlaka yaptırmaları gerekiyor. Aksi takdirde koruyuculuğu son derece azalıyor.” (Nurettin Acar)

 

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Kültür Sanat Yayın: 26.05.2024 20:30
İhlas Haber Ajansı
Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Gastronomi dünyasının önemli kaynaklarından biri olan Taste Atlas’ın Dünyanın En İyi Ekmekleri (Top Ten Breads) listesinde Bafra pidesi 1, Samsun pidesi 2’nci sırada yer aldı.

Uluslararası Taste Atlas internet sitesi, dünyanın en iyi ekmeği olarak Bafra pidesini seçti. Geleneksel tarifleri öne çıkarmasıyla bilinen Taste Atlas sitesi, dünyanın en iyi ekmeklerini listeledi. Listenin ilk 10’unda birinci sırada Bafra pidesi bulunurken, Samsun pidesi ise 2’nci sırada yer aldı.

Samsun Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Her iki lezzetimizin de dünyanın dört bir yanındaki yerel yemekler, içecekler ve restoranlar hakkında bilgi sunan interaktif bir harita ve bilgi platformu olan 837 bin takipçili Taste Atlas’ın listesinde ilk ikiye girmeyi başarması, dünya genelinde gastronomi turizmi destinasyonlarını keşfetmek isteyenlerin ve gurmelerin ilgisini çekecek, hem göze ve hem de damağa hitap eden çok sayıda yöresel lezzetiyle Samsun mutfağının tanıtımına büyük bir katkı sağlayacaktır” ifadelerine yer verildi.