Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Karabük’te Aday Adayı Enflasyonu

Politika Yayın: 22.03.2023 16:39
Karabük’te Aday Adayı Enflasyonu

AK Parti’den 25, CHP’den 11, İYİ Parti’den 13, MHP’den 6, Yeniden Refah Partisi’nden 4 kişi 28. Dönem Milletvekili Aday Adaylığı başvurusunda bulundu

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Seçimleri öncesi heyecan dorukta. Seçim takvimin açıklanmasının ardından Karabük’te adeta aday adayı enflasyonu yaşandı. Her seçimde olduğu gibi AK Parti’ye bu seçim döneminde de Milletvekili aday adaylığı başvurusunda yoğunluk yaşandı. Karabük’te Aday Adaylığı başvurusu yoğunluğu yaşanan diğer Parti ise İYİ Parti oldu. İYİ Parti’ye 13 kişi başvuruda bulunurken, üçüncü sırada Cumhuriyet Halk Partisi yer aldı. CHP’ye başvurusu sayısı 11 oldu. MHP’ye ise 6 kişi başvuruda bulundu.

AK PARTİ’YE 25 KİŞİ ADAY ADAYLIĞI İÇİN BAŞVURDU
AK Parti’de Milletvekili Aday Adaylığı başvuru süreci 22 Mart tarihi itibariyle sona ererken,
sürecin başladığı günden buyana 25 kişi Aday Adaylığı başvurusunda bulundu. Bu başvurular arasında öyle aday adayları var ki, hangisinin ilk 3’e gireceğini tahmin etmek çok zor. Ayrıca başvuran aday adaylarının 8’ini kadınların oluşturması ise dikkat çekti.

AK Parti’de Milletvekili Aday Adayı olan isimler şu şekilde:
“Tuncay Böyüközkök, Mehmet Ceylan, Av. İsmail Altınöz, Av. Mehmet Sarı, Nurullah Çelik, Kübra Ekmekci, Büşra Ulusoy Çorbacı, Hasan Sevdalı, Muhammet Enes Göktaş, Mehmet Şahin, Zehra Söylemez, Saime Öksüzoğlu, Hüseyin Acar, Gülda Koca, Murat Kocaman, Mehmet Uzun, Niyazi Güneş, Yasemin Tarakcı, Hüseyin Gündoğdu, Salih Aydın, Durmuş Ali Keskinkılıç, Ömer Ayar, Cumhur Ünal, Serranur Özdemir, Yeter Akgün

İYİ PARTİ’DE BAŞVURU SAYISI 13
Millet İttifakı ortağı olan İYİ Parti’de de aday adaylığı yoğunluğu yaşandı. İYİ Parti’ye 13 kişi Milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulunurken, bu adaylar arasında dört kadın bulunuyor.
İYİ Parti’te aday adaylığı başvurusunda bulunan isimler şöyle:
“Yalçın Kılınç, Ali Çetin Aygün, Erol Serin, Mustafa Özata, Şükrü Bayraktar, Gökçe Özdemir, İsmail Yalav, Meltem Şahin, Özan Canyurt, Gökçe Aydın, Kübra Dursun, Mehmet Yüksel, Mehmet Aksoy”

CHP’YE 11 KİŞİ MÜRACAAT ETTİ
Karabük’te Milletvekili aday adaylığı yoğunluğu yaşanan bir diğer parti ise Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) oldu. CHP’ye başvuruların başladığı günden buyana 2’si kadın olmak üzere 11 kişi aday adaylığı için başvuruda bulundu.
CHP’ye Aday Adaylığı için başvuranlar ise şu isimlerden oluştu:
“Abdullah Çakır, Av. Erdoğan Dinçer, Av. Serhat Çetin, Av. Sabri Akay, Av. Tuğçe Ayağ Esin, Ahmet Avdancı, İsmail Yılmaz, Ömer Faruk Türker, Bayram Karadağ, Binnur Kızılırmak Gürleyik, Zafer Çomak”

MHP’DE 6 KİŞİDE’DEN BİRİ KADIN
Milliyetçi Hareket Partisi’nde (MHP) Milletvekili Aday Adaylığı başvuru süreci sona ererken, 6 kişi aday adaylığı için başvuruda bulundu. Başvuranlar arasında birde kadın aday bulunuyor.
Milliyetçi Hareket Partisi’nde Milletvekili Aday Adaylığı başvuruda bulunan isimler ise şu şekilde:
“Murat Orhan, Murat Karagül, Av. Dilek Ünver, Ahmet Burak Kara, Cantekin Ulukaya, Ahmet Dönmez”

YENİDEN REFAH PARTİSİNDE 4 KİŞİ ADAY ADAYLIĞI İÇİN BAŞVURDU
Liderliğini Fatih Erbakan’ın yaptığı Yeniden Refah Partisi’nde Karabük’ten Milletvekili Aday Adaylığı için dört kişi başvuruda bulunurken, bu adaylar arasında bir de kadın aday bulunuyor.
Yeniden Refah Partisi’nin Milletvekili adaylarının isimleri şu şekilde:
“İsmail Özer, Mevlüt Başdemir, Yusuf Mertcan Gökçekli, Nesrin Adakoğlu”

SAADET PARTİ’NDE 7 ADAY ADAYI VAR
Millet İttifakı ortağı Saadet Partisi’nde 7 tane Milletvekili aday adayı bulunuyor. Saadet Partisi’nden aday adayı başvurusunda bulunanların isimleri sır gibi saklanırken, parti kaynaklarından edinilen bilgilere göre, Cuma günü düzenlenecek olan Aday Tanıtım toplantısında bu isimlerin açıklanacağı bildirildi.
Öte yandan DEVA Partisinden kimlerin aday adaylığı için başvuruda bulunduğu ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmazken, Gelecek Partisi’nin ise ortak liste çıkma ihtimalini beklediği ifade edildi. (Nurettin Acar)

 

 

 

 

 

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Rektör Özölçer, Ombudsman Topluluğu üyelerini kabul etti

Zonguldak Yayın: 19.05.2024 16:24
İhlas Haber Ajansı
Rektör Özölçer, Ombudsman Topluluğu üyelerini kabul etti

ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Rektör-Öğrenci Buluşması kapsamında Ombudsman Topluluğu üyelerini makamında kabul etti.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Rektör-Öğrenci buluşması kapsamnında öğrencilerle buluşmaya devam ediyor. Bu kapsamda Rektör Özölçer, Ombudsman Topluluğu üyelerini makamında kabul etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Özölçer, öğrencilerle bir süre sohbet ederek onların talep ve isteklerini dinledi. Öğrenciler ise çalışmaları hakkında bilgi vererek desteklerinden dolayı Rektör Özölçer’e teşekkürlerini sundu.

Ziyaret karşılıklı iyi niyet temennileri ile son buldu.

Paylaş: