Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Karabük’e 9 Yeni Hekim Ataması Yapıldı

Gündem Yayın: 04.11.2021 09:17

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünce geçtiğimiz ay sonu Karabük’te eksik branşlara kadrosu açıklanan, 6 yeni uzman hekim ve 3 hekim olmak üzere 9 hekimin atamaları yapıldı.

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan 3359 sayılı Sağlık Hizmetleri Temel Kanununa göre yurt içinde veya yurt dışında tıp, tıpta uzmanlık ve yan dal uzmanlık eğitimini tamamlayanlar ile eş ve sağlık mazereti nedeniyle yapılan 101. Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü Münhal Kadrolarına (DHY) göre Karabük’e 9 yeni hekim ataması gerçekleştirildi.

Buna göre, Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesine 2 İç Hastalıkları Uzman Tabip Salih Karatlı ve Yunus Emre Özdemir, 1 Tıbbi Mikrobiyoloji Uzman Tabip Ayşe Şerife Ceran, 1 Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzman Tabip Hilal Aker, 1 Çocuk Yoğum Bakım Uzman Tabip Hamdi Metin, 1 Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzman Tabip Pınar Durmaz olmak üzere 6, Karabük Merkez Toplum Sağlığı Merkezine 2 Tabip Barış Güven ve Fatma Nur Barut, Safranbolu İlçe Sağlık Müdürlüğüne 1 Tabip Cansu Özçeri olmak üzere toplam 9 hekim atandı.

Karabük İl Sağlık Müdürlüğü söz konusu kadro açılmasıyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“101. Devlet Hizmet Yükümlülüğü Kurasında İlimize atanan tüm yeni hekimlerimize görevlerinde başarılar diler, Karabük için 6 yeni uzman hekim ve 3 hekim kadrosu açılmasını sağlayan Bakanlığımız yetkililerine ve desteklerinden dolayı Sn. Valimiz Fuat Gürel ile Milletvekillerimiz Sn. Cumhur Ünal ve Sn. Niyazi Güneş’e şükranlarımızı arz ederiz.”

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Kontrolden çıkan otomobil dubaları kırdı

Karabük Yayın: 05.12.2023 21:10
Kontrolden çıkan otomobil dubaları kırdı

Karabük’te kontrolden çıkan otomobilin dubaları kırarak durduğu anlar güvenlik kamerasına yansıdı.
Olay, Üniversite Mahallesinde meydana geldi. İsmi öğrenilemeyen sürücü idaresindeki 78 AAN 796 plakalı otomobil, kontrolden çıkarak bir kafenin önünde bulunan taş dubaları kırdı. Şans eseri yaralananın olmadığı kaza anı iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.
Kaza sırasında olay yerinde kimsenin olmaması faciayı engellerken araçta maddi hasar oluştu. (İHA)