Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Karabük Üniversitesi Rektörü Kim Olacak?

Gündem Yayın: 24.05.2023 16:52
Karabük Üniversitesi Rektörü Kim Olacak?

Karabük Üniversitesinin yeni Rektörünün kim olacağı ile ilgili belirsizlik devam ederken, mevcut Rektör Prof. Dr. Refik Polat’ın görev süresi 24 Mayıs itibariyle sona erdi

Karabük Üniversitesinin yeni Rektörünün kim olacağı Karabük genelinde merak konusu haline geldi. 44 ismin rektörlük görevi için Yüksek Öğretim Kurumunda (YÖK) mülakata alınmasının ardından Karabük Üniversitesinin yeni rektörünün kim olacağına dair henüz net bir bilgi gelmedi. Rektörlük için 44 isim mülakata alınmıştı. Mülakata çağrılan 44 isimden 25 tanesi ise Karabük Üniversitesinde görev yapan isimler oldu. 19 kişi ise İl dışından müracaat etti. Ancak Rektörlük için müracaat eden bu 44 isimden bazılarının mülakata katılmadığı biliniyor.

GÖZLER CUMHURBAŞKANINDA

Yüksek Öğretim Kurumu tarafından yapılan mülakat sonrasında jüri tarafından belirlenen isimlerin dosya halinde Cumhurbaşkanlığı makamına gönderildiği, ancak 14 Mayıs tarihinde yapılan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimleri nedeniyle atamaların seçim sonrasına bırakıldığı ifade edilirken,  Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 2. tura kalması nedeniyle atamaların yine  seçim sonrasına bırakıldığı belirtiliyor. Seçimlerin hemen ardından ise Karabük’le birlikte 11 Üniversitesinin Rektörünün Cumhurbaşkanlığı makamı tarafından onaylanarak atamaların gerçekleşeceği ifade ediliyor.

KARABÜK ÜNİVERSİTESİNİN YENİ  REKTÖRÜ KİM OLACAK?

Öte yandan Karabük Üniversitesi’nin yeni rektörünün kim olacağı Karabük kamuoyu tarafından merak edilirken,  bazı kesimler Üniversiteye Karabüklü bir ismin atanması konusunda görüş beyan etti,  bazı kesimler ise nereli olduğuna bakılmaksızın  liyakat sahibi, işini düzgün yapan ve Karabük Üniversitesini   Türkiye’nin sayılı Üniversiteleri arasına gelmesini sağlayacak bir rektörün atanmasını istedi. (Nurettin Acar)

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Enver Özgü Yenice İçin Aday Adaylığı Başvurusunu Yaptı

Karabük Yayın: 02.12.2023 13:13
Enver Özgü Yenice İçin Aday Adaylığı Başvurusunu Yaptı

Cumhuriyet Halk Partisi Yenice İlçe Başkanı Enver Özgü CHP İl Başkanlığına Yenice Belediye Başkan aday adaylığı için başvurusunu yaptı. Başvuru öncesi bir açıklama yapan CHP Yenice Belediye Başkan aday adayı Enver Özgü;

“4 yıllık ilçe başkanlığı döneminde yola çıktığımız bir hizmet süremizi bu gün itibari ile Yenice Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusuyla noktalıyoruz. Arkadaşlarımla birlikte projelerimiz hazır, çalışacak arkadaşlarımız hazır, her şey hazır. Çünkü bu ülkenin de yaşadığım ilçeninde acilen Cumhuriyet Halk Partisine ihtiyacı var. Neden bunu böyle diyor derseniz, ilçemizde de ülkemizde de olduğu gibi siyasi fikirleri farklı da olsa o zenginliği kullanamayıp insanları ayrıştıran zihniyete karşı sokaklarında hangi fikirden olursa olsun bir kahvenin önünde rahatça oturabileceği, çay içebileceği o iklimi yaratma çabasında olacağız. İlçemde nefes olabilmek için, ilçemde her şeyin daha iyi olabilmesi için acilen Cumhuriyet Halk Partili bir belediyeye ihtiyaç var. Bunu gerçekleştirecek bilgi, birikim, donanım ve kadroyla bu işe talibiz. İnşallah bu konuda da önümüzdeki seçim döneminde de hep birlikte çalışarak, bu seçim dönemini başarıyla tamamlayıp, Cumhuriyet Halk Partili altı oklu bayrağı o belediyenin hurçlarına hep birlikte asacağız. Bu konuda yardımlarınızı her zaman olduğu gibi seçimlerde bekliyoruz, çünkü ilçemizde sadece doğa turizmi değil, bunun yanında da istihdamı tersine çevirip isdihtam katkısı vererek ilçemizden dışarıya olan göçü, ilçemize yönelik çalışmalarımızı önümüzdeki planlarla programlarla sizin huzurunuza çıkacağız, bunları kamuoyuyla paylaşacağız. Önümüzdeki seçim döneminin hepimize hayırlı olmasını diliyorum. Adaylık süresince de hepinizin desteğini bekliyorum.” dedi. (Yusuf Korkmaz)