Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Karabük Üniversitesi 16 Yaşında

Günlük Yayın: 29.05.2023 19:18
Karabük Üniversitesi 16 Yaşında

29 Mayıs 2007 yılında kurulan Karabük Üniversitesi (KBÜ) 16’ıncı kuruluş yıl dönümünü kutluyor.
KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, yayımladığı mesajında, KBÜ’nün geleceğin mesleklerine uygun kaliteli eğitim misyonu ve uluslararasılaşmada lider üniversite olma yolu vizyonuyla çalışmalarını hız kesmeden sürdürdüğünü belirtti. Donanımlı, özverili, gayretli, iş dünyasının ihtiyaç duyduğu bilgi ve yeteneklere sahip, değerlerine bağlı bireyler yetiştirmenin KBÜ’nün en temel gayesi olduğunu ifade eden Polat, şunları kaydetti:
“Öğrencilerimizin mezunu olduklarında gurur duyduğu bir üniversite olmak için tüm gücümüzle çalışıyoruz. 100 farklı ülkeden 12 bini aşkın uluslararası öğrenciyi bünyesinde barındıran ve Türkiye’de en fazla uluslararası öğrenciye sahip olan üniversite konumunda bulunuyoruz. Uluslararası başarılarımızın yanında Türkiye’de de üniversite-sanayi iş birliğine örnek çalışmalar yapan, yeşil ve akıllı kampüs ile öğrencilerimize imkanlar sunan, teknoloji yarışmalarına her sene çokça öğrencisi katılan ve mezunu en hızlı iş bulan üniversiteler arasında olmayı sürdürüyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle Karabük Üniversitesinin kurulmasında ve kısa zamanda önemli başarılara imza atarak bugünlere gelmesinde katkısı olan başta merhum Prof. Dr. Burhanettin Uysal olmak üzere hayatını kaybeden tüm çalışma arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, kıymetli mesai arkadaşlarıma, üniversitemiz akademik ve idari personeline, desteklerini esirgemeyen kıymetli Karabüklülere, sanayicilerimize, Karabük Üniversitesinin dünya üniversiteleri arasında saygın konumda olmasına katkı sunan herkese teşekkür ediyor, Karabük Üniversitesi ailesi adına üniversitemizin kuruluşunun 16. yıl dönümünü en içten dileklerimle kutluyorum.” (Nurettin Acar)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Avcı, “Kamuda istihdam edilen şehit madenci sayısı 496’ya ulaştı”

Zonguldak Yayın: 01.10.2023 04:48
Kaynak: İHA
Avcı, “Kamuda istihdam edilen şehit madenci sayısı 496’ya ulaştı”

AK Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı kamuda, şehit madenci yakınlarının istihdam edilmesine ilişkin açıklamada bulundu.

Vekil Avcı yaptığı açıklamada kamuda istihdam edilen şehit madenci yakınını sayısının 496’ya ulaştığını ifade ederken, işlemleri devam eden 255 kişinin ise kısa sürede iş başı yapacağını ifade etti. Avcı açıklamasında şöyle dedi:

“Bilindiği üzere; hükümetimiz tarafından getirilen yasal düzenleme ile birlikte; yer altı kömür madenlerinde bugüne kadar yaşanan kazalarda yaşamlarını yitiren madenci kardeşlerimizin yakınlarına bir kişilik istihdam hakkı tanınmıştı. Hayatını kaybeden kişinin yakınlarından biri kamuda sürekli işçi olarak iş başı yapmasına ilişkin süreç hızla devam ediyoruz Düzenlemeye göre; istihdam hakkından sırasıyla ölen madencinin eş ve çocuklarından birisi, eşi ve çocuğu yoksa kardeşlerinden biri yararlanıyor. Düzenlemenin Resmi Gazete ’de yayınlanması ile birlikte; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları, Bakanlığımız yakın takipleri ile alımlar devam ediyor. Zonguldak, Bartın ve Karabük’te yapılan başvurular neticesinde; 21 Eylül 2023 tarihi itibari ile 496 şehit madenci yakını kamuda iş başı yaptı. Başvuru süreci devam eden 255 kardeşimizde kısa sürede inşallah iş başı yapacaklar. Önemle belirtmek istiyorum ki; her daim minnet duyacağımız şehit madencilerimizi hiçbir zaman unutmayacağız. Bu vesileyle, tüm şehit madencilerimizi tekraren minnetle yâd ediyorum, ailelerine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Aziz hatıraları daima yaşayacak. Mekânları cennet olsun. Cumamız mübarek, Allah’ın rahmet, bereketi üzerimize olsun.”