Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Karabük, Kurban Bayramına Hazır

Gündem Yayın: 07.07.2022 13:30
Karabük, Kurban  Bayramına Hazır

Karabük’te Kurban Bayramı ile ilgili yapılan tüm hazırlıklar tamamlandı. Bayram Namazı  9 Temmuz Cumartesi günü  06.00’da kılınacak. Protokol Bayramlaşması ise bayramın ikinci günü saat 11.00’de Polis Evinde yapılacak.

Bayramlaşma programına Karabük Valisi Fuat Gürel  başta olmak üzere Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal, Niyazi Güneş, Dr. Hüseyin Avni Aksoy, Garnizon Komutanı,  Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, İl Emniyet Müdürü, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Başkan ve Yöneticileri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkan ve Yöneticileri, Siyasi Partilerin İl Başkanları, Merkez İlçe Başkanları, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları, İl Genel Meclisi Üyeleri, Meslek Odaları Başkan ve Yöneticileri, Mahalle ve Köy Muhtarları ile vatandaşlar katılacak.

TÜM TEDBİRLER ALINDI

9 Temmuz  Cumartesi günü  idrak edeceğimiz Kurban Bayramı nedeniyle Karabük halkının huzurlu, güvenli ve iyi bir bayram tatili geçirmesi için gerekli tedbir ve önlemlerin alındığı açıklandı. Emniyet, Jandarma, Belediye, Sağlık Hizmetleri, Enerjisa, PTT, Defterdarlık ve İlçe Kaymakamlıkları tarafından vatandaşların, Kurban Bayramı tatilini huzur ve güven ortamı içerisinde geçirebilmeleri amacıyla tedbirler alındığı kaydedildi. Polis sorumluluk alanı dışında kalan sahada gerekli önlemler İl Jandarma Komutanlığınca alınacak.

Kurban Bayramı nedeniyle yoğunlaşacak olan il merkezinden ilçelere ve ilçeler arasındaki trafik akışını rahatlatıcı gerekli önlemler alınacak. Gerekirse ek güvenlik tedbirleri de alınacak. Kurban Bayramı nedeniyle yoğunlaşacak olan şehir içi ve şehirlerarası trafiğini rahatlatacak otobüs terminali ve garda gerekli ek önlemler alınacak. Eğlence yerleri ve umuma açık yerler, çevreyi rahatsız etmemeleri için sürekli kontrol altında bulundurulacak, gerektiğinde uyarılarak saatinde kapanmaları sağlanacak. (Nurettin Acar)


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İngiltere’den Türkiye’ye seyahat edecek vatandaşlarına “tecavüz” uyarısı 2023’te 42 cinsel saldırı yaşandı

Gündem Yayın: 25.06.2024 19:25
İngiltere’den Türkiye’ye seyahat edecek vatandaşlarına “tecavüz” uyarısı 2023’te 42 cinsel saldırı yaşandı

Türkiye’ye seyahat edecek vatandaşlarına yönelik uyarılarını güncelleyen İngiltere Dışişleri Bakanlığı, ülkede 2023’te tecavüz dahil 42 cinsel saldırı vakasının yaşandığını belirterek dikkatli olunmasını istedi.

İNGİLTERE UYARI LİSTESİNİ GÜNCELLEDİ

İngiltere Dışişleri Bakanlığı (UK Foreign, Commonwealth & Development Office), Türkiye’ye seyahat edeceklere yönelik tavsiyelerini güncelledi. Bakanlığın açıkladığı uyarılar arasında ilginç bir madde yer aldı.

“TÜRKİYE’DE GEÇEN YIL 40’TAN FAZLA CİNSEL SALDIRI VAKASI YAŞANDI”

Geçen yıl yaz tatili döneminde Türkiye’de tecavüz dahil olmak üzere 40’tan fazla cinsel saldırı bildirildiği uyarısının yapıldığı güncellemede, “Vakaların çoğu yaz tatili döneminde kıyıdaki turistik bölgelerde meydana geldi” ifadelerine yer verildi. Dışişleri Bakanlığı’nın açıklamasında, “Suçlar, otel ve spa çalışanları dahil olmak üzere mağdurun gündüz tanıştığı biri tarafından gece işlendi. Ayrıca tuvalete tek başına giden küçüklere yönelik cinsel saldırılar da yaşandı. Bu durumlarda ekstra dikkatli olun.” denildi.

“DİKKATLİ OLUN”

İngiltereli gezginlere, Türkiye’deyken “her zaman çevrenizden haberdar olmaları, yerel basında çıkan haberleri takip etmeleri ve yerel yetkililerin tavsiyelerine uymaları” tavsiyesinde bulunuldu.

“ŞIRNAK VE HAKKARİ’YE SEYAHAT ETMEYİN”

Türkiye genelinde terörizm, siyasi durum, suçlar, yasalar ve kültürel farklılıklar, açık hava faaliyetleri ve macera turizmi, ulaşım riskleri, aşırı hava durumu ve doğal afetler başlıklarında güvenlik uyarısı yapan, Londra, son güncellemeyi suçlar başlığı altında yaptı. Türkiye- Suriye sınırı, Şırnak ve Hakkari’ye seyahat edilmemesini tavsiyesini korudu.