Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Kahveci ve Ayar’dan Bilgilendirme

Gündem Yayın: 17.05.2014 15:59

AK Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci ve AK Parti İl Başkanı Ömer Ayar, son günlerde Karabük’te yaşanan gelişmelerle ilgili Parti İl binasında bilgilendirme toplantısı yaptılar.

Soma yaşanan maden faciası başta olmak üzere, 65 yaş üzeri vatandaşların otobüslerden ücretsiz yararlandırılması ve bu konuda yaşanan sıkıntılar, okullar ve hastanelerdeki sıkıntılarla ilgili açıklamalarda bulundular.

İlk olarak söz alan Milletvekili Osman Kahveci Soma’da yaşanan maden faciasına değinerek, yaşanan bu elim kazanın tüm ülkeyi yasa boğduğunu söyledi. Soma’da hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan Rahmet, yakınlarınada başsağlığı dileyen Kahveci;  “Öncelikle son günlerin en önemli konularından biri olan 65 yaş üzeri ve sakatlarımızın toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanması konusunda Karabük’te bir dizi sıkıntılar yaşandığını duyduk.Bu kanun Dünya’nın birçok yerinde uygulanıyor. Duyduğumuza göre belediye başkanı Rafet Vergili,bu kanunu kim çıkarttıysa onlar çözsün demiş.Bu söylenen ucuz siyasettir.Kanunlar parlamentodan çıkar kurumlar uygular. Bu şuan Türkiye genelinde güzel bir şekilde uygulanıyor.Hatta MHP’li Bartın belediyesinde hiçbir sıkıntı yaşanmadığını öğrendik.Yine komşu İl Çankırı’da uygulanıyor.Burada belediye ucuz siyaset yapmak yerine durak katılım paylarını azaltabilir,veya almamak gibi yöntemler uygulayabilir.Otursunlar çözüm üretsinler.Taşıyıcıları başka yöne yönlendirmesinler.Adresi AK Parti göstermesi ucuz politika.Bu uygulanacak.Oturup imkanları değerlendirsinler” dedi.

75.YIL ANADOLU LİSESİNDE MİSAFİR ÖĞRENCİ UYGULASI YAPILACAK

Okulların durumu ile ilgili bir açıklama yapan Milletvekili Osman Kahveci, “Bu konuyu oturup enine boyuna tartıştık.Valiliğe gidip konu ile ilgili bilgiler aldık.Bu durumun önce Demir-Çelik Anadolu lisesiyle başladığını sonradan ise 75.yıl Anadolu lisesine döndüğünü duyduk.Konu ile ilgili Karabük’te 6 tane Anadolu lisesi olduğunu ve sınıflarda 17 kişinin eğitim gördüğü söylendi.Oysa ki sınıflara göre öğrenci ortalaması Türkiye genelinde 34’dür.Bilindiği üzere 4+4+4 uygulamasından sonra imam hatiplere talep arttı.Bu konuda velilerde sıkıntı çekiyor.İmam hatiplere önümüzde ki yıl daha çok talep olacağını göz önünde bulundurarak arkadaşlarımız liselerden daha fazla yararlanalım diye böyle bir çalışma yapmış. İşte bu noktada yaptığımız istişare toplantısıyla Ovacık İlçesine yapılacak Liseyi Karabük merkeze kaydırma kararı aldık. Bu konuda yer arayışlarımız derhal başlatıldı. İmam Hatip lisesi olarak yeni bir bina yapacağız. İşte tüm bu nedenlerden dolayı da bu yıl 75.Yıl Anadolu Lisesine misafir öğrenci alacağız ancak bu kesinlikle 1 yıllık geçici olarak uygulanacak” dedi.

Safranbolu’da bu uygulamanın yapıldığını ifade eden  Kahveci, Safranbolu’da da üç tane iki tane Anadolu Lise ile İML aynı binada olduğunu belirterek, burada Anadolu lisesini teke düşürerek, aynı bina sadece İmam Hatip lisesi ile Anadolu Lisenin olmasını arzuladıklarını söyledi.

Kahveci, İmam Hatip Lisenin Hastaneye yapılacak olan ek bina ile birlikte yıkılmasının söz konusu olacağı şeklindeki soruya ise “Bildiğiniz gibi orada Karabükspor’un sahası da var. Biz kimseyi mağdur etmeden, bir şey yapalım istiyoruz. Herkesin mennun kalacağı bir proje uygulamak istiyoruz. Karabük’te arazi sakıntısı var. Arazi olduğu takdirde, İmam Hatip Lisesini bir kompleks olarak yapmak isteriz. Ama yer sıkıntısı var” diye cevap verdi.

İl Başkanı Ömer Ayar ise, “Biz kimseyi üzmek istemiyoruz. Hepimiz Karabük’te birlikte yaşıyoruz.Görüldüğü gibi insanların daha iyi sağlık hizmeti alabilmesi için elimizden gelen gayreti göstererek akıllı bir hastane inşa ettik.Geçtiğimiz günlerde hastanemizi ziyaret ettik ve hastalarımızın mutluluğu bizi daha çok mutlu etti.Tabi yeni kurumlarda bir dizi eksiklikler olabilir,ancak zamanla her şey yerli yerine oturacaktır.Yani yapılan işler tamamen hatasız,kusursuz olmuyor.Ancak biz yaptığımız tüm işleri iyi niyetimizle yapıyoruz” dedi.

ONLAR İSTEDİĞİ KADAR ÇALIŞMA YAPSIN SON KARARI BİZLER VERİRİZ

Öte yandan gerek milletvekili Kahveci ve gerekse İl Başkanı Ömer Ayar, Milli Eğitim istediği kadar çalışma yapsın. Son kararı bizler veririz. Karabük için en doğru olan neyse onun kararını veririz” dediler.

EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ

Şirinevler’deki KBÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yatak sıkıntısı yaşandığına değinen Kahveci, “Bayır mahallede bulunan Devlet hastanesinde şu anda 130 yatak var. Acil açık, 12 poliklinik hizmet veriyor. Yoğun bakım ve Ameliyathane hizmette. Ama kimse orda yatmak istemiyor. Aldığımız bilgilere göre orada henüz hiç ameliyat yapılmamış. Yoğun bakımda yatan yok. Sağlık Bakanlığı nüfusa göre yatak sayısını belirliyor. Bizim 150 yatak alacağımız var. Sağlık Bakanlığı yer bulun150 yataklı hastaneyi yapalım diyor. Şirinevlere sıkıştık kaldık. Herkes yeni Hastanede yakmak istiyor. Kimse aşağıda yatmak istemiyor” dedi

5000 Evler Doğum ve Çocuk  Hastanesi’nin kapatılmaması için yapılan eylemin hatırlatıması üzerine bir açıklama yapan Kahveci, “İnsanlar sağlık konusunda hassaslar.  Genel sekreter seçimlerde aday oldu. Bir yönetim boşluğu oldu. Bir tarafta yönetimi oluşturma diğer yandan eksiklikleri gidermeye çalıştık, Hepsi oldu. İnsanlar her duyduklarına inanıyorlar, hemen yürüyüş yapıyorlar. Yürüyüş yapmak moda oldu. Yürüyüşlerinde bir manası kalmadı. Doktor yok yürü, hemşire yok yürü. Yürüyüşten farklı alternatifler var. Biz buradayız, İl Başkanımız burada, gelsinler dertlerini anlatsınlar, paylaşsınlar biz çözelim. Beşbinevlerde Acil Servis bıraktık. Vatandaşlarımız bizden duymadıklarına inanmasınlar. Biri bir şey söylüyor gündem oluyor. Karabük’ün gündemini böyle küçük şeylerle meşgul etmesinler” diye konuştu.

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ YAPILACAK

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile ilgili de bilgi veren Kahveci, Karabük Üniversitesi rektörü ile görüşme yaptıklarını, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile Fakültenin aynı binada hizmet verecek şekilde yapılması yönünde görüştüklerini, bu konuda Üniversite ile bir proje hazırlayacaklarını, gerekli ödeneğin olduğunu söyledi ve  “Üniversite ile alınacak karar doğrultusunda bir proje hazırlayacağız” dedi

Şimdiye kadar ne söz verdiysek yaptık diyen Kahveci “ Biz vaatler vermedik, sözler vermedik, ama verdiğimiz sözleri tutuk, vaatlerimizin arkasında durduk” şeklinde konuştu.

 

 

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Uyuşturucu ticaretinden 10 kişi adliyeye sevk edildi

Gündem Yayın: 01.10.2023 04:24
Kaynak: İHA

Samsun polisi tarafından uyuşturucu ticaretine yönelik düzenlenen 3 ayrı operasyonda gözaltına alınan 10 kişi adliyeye sevk edildi.

Edinilen bilgiye göre, Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde uyuşturucu ile mücadele kapsamında çalışma yapan Samsun Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, İlkadım ilçesinde bir aracın bagaj altına zulalanmış vaziyette 600,63 gram metamfetamin, 2 adet uyuşturucu madde kullanımına yarar aparat ele geçirdi. Olayla ilgili 6 kişiyi gözaltına aldı.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve İlkadım İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından İlkadım ilçesinde bir işyerine operasyon düzenlendi. Yapılan aramalarda, 1270 adet sentetik ecza maddesi, 3,44 gram metamfetamin maddesi ve 2 adet ecstasy maddesi ele geçirdi. Olayla ilgili bir kişi gözaltına alındı.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, İlkadım ilçesinde bir aracın içerisinde bulunan elektrikli süpürgelerinin içerisine zulalanmış vaziyette 1 kilo metamfetamin, 1 adet ruhsatsız tabanca, 2 adet tabanca fişeği ele geçirdi. Olayla ilgili 4 kişiyi gözaltına aldı.

3 ayrı operasyon kapsamından gözaltına alınan 11 kişiden 1’i ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakılırken, 10 kişi ise bugün Samsun Adliyesine sevk edildi.