Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Jandarmadan öğrencilere bilgilendirme

Gündem Yayın: 24.11.2021 12:14
Jandarmadan öğrencilere bilgilendirme

Karabük İl Jandarma Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği ile İl Merkez İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından müşterek olarak Merkez İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde bulunan Cumayanı ilk ve ortaokulu “Çocuk ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Okul Çevreleri ile Servis Araçları Denetim Uygulaması” kapsamında ziyaret edildi.

Öğrencilere; okul ve çevresinde nasıl hareket etmeleri (metruk binalar, yabancı kişiler, yabancı araçlar, jandarmanın telefon numarası, emniyet kemeri ve önemi, araçta yolcu olarak hareket tarzları) konusunda bilgilendirmede bulunularak,  boyama kitabı ve Jandarma Çocuk Dergisi dağıtımı yapıldı.

 

 

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kastamonu’da şehitler dualarla anıldı

Kastamonu Yayın: 16.07.2024 00:07
İhlas Haber Ajansı
Kastamonu’da şehitler dualarla anıldı

Kastamonu’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde şehitler dualarla anıldı.

Kastamonu’da 15 Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde çeşitli programlar düzenleniyor. Kastamonu Valiliği koordinesinde gerçekleştirilen programlar çerçevesinde Kastamonu Valisi Meftun Dallı ve kent protokolü şehitlerin kabirlerini ziyaret ederek karanfil bıraktı. Ziyarette Kuran’ı Kerim tilaveti icra edilerek şehitler için dualar edildi.

Daha sonra Kastamonu il merkezindeki Kadı Nasrullah Camii’nde şehitler için Mevlid’i Şerif okutuldu. Camide tüm şehitler dualarla anıldı.