Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

İYİ Parti Karabük İl Yönetimi Tanıtıldı

Gündem Yayın: 30.06.2022 10:21
İYİ Parti Karabük İl Yönetimi Tanıtıldı

İYİ Parti Karabük İl Başkanı Ali Çetin Aygün, İl Yönetim Kurulu Üyelerini düzenlediği Basın toplantısı ile kamuoyuna tanıttı.

Toplantıya, İl yöneticileri,  Merkez İlçe Başkanları, Safranbolu Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Şahin, İl eski Başkanı Kenan Karabacak katıldı.  Toplantıda Teşkilatlar bir bir kendilerini tanıtarak, partideki görevleriyle ilgili bilgi verdiler.

İl Parti  Yöneticilerinin kendilerini tanıtmasının ardından değerlendirme yapan İl Başkanı Ali Çetin Aygün; “Partimiz Genel Başkanımız Meral Akşener önderliğinde ülkemizin yükselen bir umudu haline geldi. 20 Yıldır süren AK Parti iktidarı ülkede bütün dengeleri bozdu, istenmeyen bir şekilde ülkemizi ayrıştırdı bu konuları da göreve geldiğimizde belirtmeye çalıştık bundan sonra da bu yanlışları belirteceğiz ama iyi yaptıkları şeyleri de söyleyeceğiz bunda bir sıkıntı yok biz sadece muhalefet olsun diye burada değiliz iyi şeyleri de tabiki söyleyeceğiz. Yenice’de bir sel felaketi yaşandı bu her sene oluyor ama maalesef bunlardan ders almamaktayız bu konudaki eleştirilerimizi genel manada söylüyoruz söylemeye devam edeceğiz. Bu sel felaketinden zarar gören vatandaşlarımıza buradan geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Yeni çalışma arkadaşlarımla hep birlikte sahada olup, Karabük’ün sorunları ve bu sorunlara çözüm yolları arayacağız.  Olası bir erken seçim kararına karşı çalışmalarımıza vakit kaybetmeden başlayacağız.  Partimize çok fazla teveccüh var. Genel Başkanımız sayın Meral Akşener’in direktifleri doğrultusunda elimizden gelen gayreti göstereceğiz” dedi.

Ali Çetin Aygün’ün İl Başkanlığında İYİ Parti Karabük Yeni İl Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşuyor; “İsmail Yalav, Mustafa Öztürk, Semiha Karaoğlu, Semra Çetin, Bayram Aydoslu, Tuba Kaplan, M. Emin Atalay, Mehmet Özkan, Türkcan Cantürk, Tenzile Çelik, Şenol Çevik, Serhat Uzun, Mustafa Özdemir, Şöhret Gedirli, Hüseyin Karaman, Meltem Şahin, Recep Yılmaz, Yıldız Kamay, Berk Özkan Alak, Uğur Kayabaşı, Nuri Öztürk, Mehmet Şihanlıoğlu, Abdurrahman Ayhan, Kadriye Ayhan, Zafer Sungur, Mustafa Kasal, İsmail Özdemir ve Ali Galip Ünüvar” (Nurettin Acar)

 

 

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Zonguldak’ta 90 bin öğrenci karne sevinci yaşadı

Eğitim Yayın: 14.06.2024 20:52
İhlas Haber Ajansı

Zonguldak’ta 90 bin 660 öğrenci karne sevinci yaşandı.

İl genelinde anaokullarda 5 bin 950, ilkokullarda 29 bin 700, ortaokullarda 27 bin 410, liselerde 27 bin 600 olmak üzere toplamda 90 bin 660 öğrenci karne heyecanı yaşadı.

Zonguldak merkezde yer alan Gazi Ortaokulu’nda öğrenciler karnelerini büyük bir heyecanla aldı.

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu.

Ardından Okul Müdürü Tuncay Korku törende öğrencilere seslenerek, “Selçuk Bayraktar’ı, Hazarfen Ahmet Çelebi’yi, Oktay Sinanoğlu’nu, Aziz Sancar’ı, Mimar Sinan’ı örnek alın ve kendimize güvenin” dedi.

Amaçlarının Milli, manevi duyguları yüksek, ruhen ve bedenen sağlam, mutlu, sağlıklı, erdemli bireyler olarak yetiştirmek Olduğunu ifade eden Zonguldak Gazi Ortaokulu Müdürü Tuncay korku şunları söyledi:

“Türkiye yüzyılın maarif modelinde de belirttiği gibi bizim buradaki amacımız sizleri Milli, manevi duyguları yüksek, Ruhen ve bedenen sağlam, mutlu, sağlıklı, erdemli bireyler olarak yetiştirmektir. Alacağınız bilgilerle, eğitimle hayatta başarı olmaktır, başarılı hayat yaşanımı ve hayatın başarısını kazanmaktır.

Biz maneviyata çok önem veriyoruz. Değerlere çok önem veriyoruz. Biz şunu çok iyi biliyoruz. Yıllardır bilimin temelini de akan bunu yönlendiren bizim ecdadımız oldu gurur duyuyoruz.

Binlerce isim sayabilirim. Ali Kuşçu, Mimar Sinan, Harezmi, Hazarfen Ahmet Çelebi, İbn-i Sina, Oktay Sinanoğlu, o kadar sayarız Bunlar şu anda bilim varsa bunların çalışmaları ve uygulamaları sayesindedir. Yine lider olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu milletin bağrından çıkmıştır. Aziz Sancar yine bu milletin bağrından çıkmıştır. Selçuk Bayraktar şu anda destan yazıyor ülkemiz adına. Sizin ağabeyiniz olarak bize çok güzel örnek çalışmalar ve başarılar sunmuştur. Dolayısıyla biz kendimize güveneceğiz. Kendimize inanacağız. Biz bunu önceden yaptık. Bundan sonra da yapacağız.”

Önceki yıllarda bilginin çok önemli olduğunu vurgulayan Korku, şimdi ise bilgiyi taşımanın değer kazandığını söyledi. Korku, “Artık durumlar değişti. Eskiden bilgi çok önemliydi. Bilgiyi kullanan toplumlar götürüyordu. Artık bilgiyi üreten toplumlar bayrağı taşıyor. O yüzden biz bilgiyi üreteceğiz. Üretici olacağız. Neden çok çalışacağız? Çünkü sizler bir umutsunuz. Mazlum coğrafyaların umudusunuz. Herkes bizden yardım bekler. Bakın Gazze’de Filistin’de göz göre göre katliamlar oluyor. Biz şu anda lider olsaydık o katliamlar olmazdı. Oraya adaleti de merhameti de biz götürürüz. Bu sebeple herkes çok iyi çalışmalı.” dedi.

Program çeşitli spor dallarında ödüllerin verilmesinin ardından sona erdi.

Paylaş: