Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

İstihdam Garantili Mesleki Eğitim Protokolü İmzalandı

Yenice Yayın: 31.07.2017 14:01
İstihdam Garantili Mesleki Eğitim Protokolü İmzalandı

Yenice İlçesinde Orman Ürünleri ve Mobilya Sektöründe faaliyet gösteren

firmalardan Karagül Kerestecilik Taşımacılık Turizm İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti adına Murat Karagül, Ören Ticaret A.Ş.  adına Salih Ören , SM Sandalye Masa San. Tic adına Abdullah Baştuğ ile İstihdam Garantili Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü imzalandı.

Yapılan bu protokoller ile, alanında başarılı öğrencilere işletmelerde istihdam imkânı tanınacak. Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü’nün süresi 5 (beş) yıl olarak belirlenmiş olup, İlçede faaliyet gösteren, alanında başarılı Karagül Kerestecilik Taşımacılık Turizm İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti, Ören Ticaret A.Ş. ile SM Sandalye Masa San. Tic. bu süre boyunca her eğitim öğretim yılında Yenice Çok Programlı Anadolu Lisesi Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Alanında öğrenim gören 12. Sınıf öğrencilerinden üç tanesine “İşletmelerde Beceri Eğitimi” yapabilmesi için gerekli imkanlar sağlanacak.  İşletmelerde Beceri Eğitimini tamamlayarak mezun olan bu 3 (üç) öğrenciden en az iki tanesini de işletmede istihdam edilecek.

Ayrıca, protokol süresi boyunca adı geçen işletmeler Yenice Çok Programlı Anadolu Lisesi Mesleki Eğitim (Çıraklık Eğitim) Merkezi Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Alanında öğrenim gören öğrencilerden(çıraklardan) 5(beş) tanesinin İşletmelerde Beceri Eğitimi yapabilmesi için de gerekli imkanlar sağlanacak  ve bu öğrenciler mezun olduktan sonra en az 3(üç) tanesinin istihdamı sağlanacak.

Yenice Kaymakamı Muhammet Fatih Demirel, “Yapılan bu protokoller ile hem mesleki eğitime olan ilginin artmasını, hem de ilçede Orman Ürünleri ve Mobilya Sektöründe faaliyet gösteren firmaların nitelikli elemen ihtiyacının karşılanmasını amaçlıyoruz” dedi.

 

 

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Aranan 2 şüpheli jandarma tarafından yakalandı

Zonguldak Yayın: 03.12.2023 16:48
Kaynak: İHA
Aranan 2 şüpheli jandarma tarafından yakalandı

Zonguldak’ta jandarma ekipleri aranan 2 şüpheliyi yakaladı. Şüpheliler tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Zonguldak İl Jandarma Komutanlığınca, Aranan şahısların yakalanmasına yönelik icra edilen faaliyetler neticesinde; İl Merkez ilçesinde Bina İçerisinde Muhafaza Altına Alınmış Eşya Hakkında Hırsızlık suçundan 8 yıl, 24 ay hapis cezası olan 1 şahıs, Kdz. Ereğli ilçesinde Adet Gereği Açıkta Bırakılmış Eşya Hakkında Hırsızlık suçundan 9 yıl, 20 ay, 22 gün hapis cezası olan 1 şahıs olmak üzere toplamda 2 şahıs yakalandı.

Şüpheliler çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanarak Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.

Paylaş: