Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

İŞKURKAMPÜS kaldığı yerden devam ediyor

Gündem Yayın: 14.10.2021 13:10
İŞKURKAMPÜS kaldığı yerden devam ediyor

İŞKURKAMPÜS Karabük Üniversitesi yerleşkesinde faaliyete, kaldığı yerden devam ediyor..

Pandemi nedeniyle yüz yüze eğitime ara verilmesi sonrası kapatılan İŞKURKAMPÜS faaliyetlerine yeniden başlandı.

Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR)  Şube Müdürleri ve İş ve Meslek Danışmanları katılımıyla, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı 1.katta faaliyetlerini yürütecek olan birim, şimdilik haftada 2 gün üniversite öğrencilerine hizmet edecek.

İŞKURKAMPÜS, kurum faaliyetleri, mesleki eğitim, iş arama süreçlerine destek, Kariyer Planlamaları gibi birçok konuda danışmanlık hizmetlerini yürütecek.

Pandemi nedeniyle ara verilen faaliyeti yeniden başlattıklarını söyleyen Çalışma ve İş Kurumu ( İŞKUR)  İl Müdürü Mustafa Çalış, hizmetin öğrencilerin ayaklarına getirildiğini, İŞKUR noktasını ve Kurumu takip etmeleri çağrısında bulunarak yeni akademik yılın Öğrencilere hayırlı olması temennisinde bulundu.

 

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Kültür Sanat Yayın: 26.05.2024 20:30
İhlas Haber Ajansı
Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Gastronomi dünyasının önemli kaynaklarından biri olan Taste Atlas’ın Dünyanın En İyi Ekmekleri (Top Ten Breads) listesinde Bafra pidesi 1, Samsun pidesi 2’nci sırada yer aldı.

Uluslararası Taste Atlas internet sitesi, dünyanın en iyi ekmeği olarak Bafra pidesini seçti. Geleneksel tarifleri öne çıkarmasıyla bilinen Taste Atlas sitesi, dünyanın en iyi ekmeklerini listeledi. Listenin ilk 10’unda birinci sırada Bafra pidesi bulunurken, Samsun pidesi ise 2’nci sırada yer aldı.

Samsun Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Her iki lezzetimizin de dünyanın dört bir yanındaki yerel yemekler, içecekler ve restoranlar hakkında bilgi sunan interaktif bir harita ve bilgi platformu olan 837 bin takipçili Taste Atlas’ın listesinde ilk ikiye girmeyi başarması, dünya genelinde gastronomi turizmi destinasyonlarını keşfetmek isteyenlerin ve gurmelerin ilgisini çekecek, hem göze ve hem de damağa hitap eden çok sayıda yöresel lezzetiyle Samsun mutfağının tanıtımına büyük bir katkı sağlayacaktır” ifadelerine yer verildi.