Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

İlkadım Gençlik Kolları’ndan Kılıçdaroğlu’na ‘aday olma’ çağrısı

Politika Yayın: 02.10.2023 08:00
İhlas Haber Ajansı
İlkadım Gençlik Kolları’ndan Kılıçdaroğlu’na ‘aday olma’ çağrısı

SAMSUN (İHA) – Samsun’da CHP İlkadım Gençlik Kolları üyeleri Atatürk Anıtı önünde basın açıklaması düzenleyerek Kemal Kılıçdaroğlu’na ‘Aday olmayın’ çağrısında bulundular.

CHP içerisinde değişim tartışmaları sürerken, Türkiye’de CHP’li gençlik arasında en yüksek ve en sert tepkilerden biri CHP Samsun İlkadım Gençlik Kollarından geldi. Başkan Mehmet Başar ve yönetim kurulu üyeleri Atatürk Anıtı önünde basın açıklaması yaparak Kılıçdaroğlu’na tepki gösterdi.

Mehmet Başar yaptığı açıklamada, “Zincirleme başarısızlıklar ile yola devam edemeyiz. Bunca yaşananlardan sonra insanlara umut olamayız. Birilerinin çıkıp kral çıplak diyebilmesi gerekir. İşte biz tam bunun için buradayız. Milyonlarca seçmenimizin söylediği ama mevcut görevi olan ve görev beklentisi içinde olan, başta parti kurmaylarımız ardından il ve ilçe başkanlıklarımızın söyleyemediklerini söylemek için buradayız. Biz Ulu Önderimiz Atatürk’ün Bursa nutkundan ve Gençliğe hitabesinden aldığımız talimatlar gereğince diyoruz ki; genel başkanımız; lütfen önümüzdeki kurultayda hiç bir şekilde genel başkan adayı olmayın. Eğer genel başkan adayı olmaz, kendi isteğinizle bırakırsanız tarihe geçeceksiniz. Aksi takdirde bizleri umutsuzluğa, kazanılamayacak seçimler için çalışmaya mahkum edeceksiniz. Size milyonlarca genç adına yalvarıyorum, Lütfen değişime öncülük edin. Unutmayın ki CHP değişirse Türkiye değişir. Buradan gençlik kolları genel merkezimize de bir sorumuz var. Siz muhalefetin gençlik kolları olarak mı devam etmek istiyorsunuz? Yoksa büyük ve radikal bir değişim ile yeni bir vizyonda gençliğe öncülük etmek mi?” dedi.

Gençler basın açıklamasının ardından anıt önünde fotoğraf çekinip, dağıldılar.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Kurumlar arası futbol turnuvası şampiyonu Safranbolu TSO oldu

Manşet Yayın: 13.06.2024 09:56
Kurumlar arası futbol turnuvası şampiyonu Safranbolu TSO oldu

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde düzenlenen 9. Altın Safran Kurumlar Arası Futbol Turnuvasının şampiyonu Safranbolu TSO oldu.

16 takımın yer aldığı 9. Altın Safran Kurumlar Arası Futbol Turnuvası sona erdi. Turnuvanın finalinde Jandarma Komando Eğitim Merkez Komutanlığı ile karşı karşıya gelen Safranbolu TSO rakibini 1-0 mağlup ederek şampiyon oldu.
Turnuva şampiyonuna kupayı Safranbolu Jandarma Komando Eğitim Merkez Komutanı J. Kd. Albay Dr. Yusuf Küçükbaşol takdim etti.
Jandarma Komando Eğitim Merkez Komutanlığına ikincilik kupasını TSO Meclis Başkanı Cengiz Ünal, üçüncü olan Safranbolu Belediyesine ise TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erol Altuntepe verdi.

AW226223 01 jpg
Safranbolu TSO Meclis Başkanı Cengiz Ünal; “Yaklaşık 40 gün süren turnuvada mücadele eden tüm takımları tebrik ediyorum. Finalde centilmence mücadele veren Safranbolu Jandarma Komando Eğitim Merkez Komutanlığı takımını da teşekkür ediyorum. Odamızın futbol takımını da şampiyonluğundan dolayı kutluyor bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Safranbolu TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erol Altuntepe; “Bugün oynan maçlarda 4. Olan MEB Personel takımını, 3.cülük kupasını alan Safranbolu Belediyesini, finalde rakibimiz olan ve ikincilik kupasını alan Safranbolu Jandarma Komando Eğitim Merkez Komutanlığı takımını ve turnuvayı şampiyon olarak tamamlayan futbol takımımızı canı gönülden tebrik ediyorum. Çok güzel bir organizasyon oldu Herkes ailesiyle final müsabakalarını izledi. Bu güzel turnuvayı düzenleyen Safranbolu Spor Kulübünü kutluyorum” ifadelerini kullandı.
Safranbolu Jandarma Komando Eğitim Merkez Komutanı J. Kd. Albay Dr. Yusuf Küçükbaşol’da turnuvayı şampiyon olarak tamamlayan Ticaret ve Sanayi Odasını ve turnuvaya katılım gösteren tüm takımları tebrik etti.