Yenice İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sarı, Yenice İlçesinde yaşanan sel ve heyelan nedeniyle Müdürlük olarak 3 Ambulans ve 1 UMKE aracı ile birlikte 112 acil sağlık hizmetleri personelinin Yenice Devlet Hastanesinde hazır olarak bekletildiğini söyledi.
Yenice ilçesinde etkili olan yağış nedeniyle İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sarı ile birlikte Destek Hizmetleri Başkanı Yüksel Korkut ve Başkan Yardımcıları Dr. Turhan Sarıcı ile Hakkı Yıldız Yenice Devlet Hastanesi ve Yenice Toplum Sağlığı Merkezini ziyaret ederek, Çalışmalar hakkında bilgi aldılar.
İl sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sarı yaptığı açıklamada; “Alınan sağlık tedbirleri çerçevesinde, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı 3 ambulans ve 1 UMKE aracı ile birlikte 112 acil sağlık hizmetleri personeli Yenice Devlet Hastanesinde hazır halde bekletiliyor. Ayrıca yağışlar devam ettiği müddetçe tüm ilçelerimizden günlük içme suyu numuneleri alınması için ekiplerimize talimat verildi” dedi. (Halil Kızılyer)