Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

İl Özel İdaresi Çalışmalarına Devam Ediyor

Gündem Yayın: 19.02.2023 15:12
Yazar:
İl Özel İdaresi Çalışmalarına Devam Ediyor

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen  ve 10 İlde etkili olan deprem felaketi nedeniyle bölgeye giden İl Özel İdaresi ekipleri çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Karabük İl Özel İdaresi deprem bölgesinde 13. günde de çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Gaziantep’in İslahiye ilçesinde deprem afetinin yaralarını sarmaya çalışan Karabük İl Özel İdaresi ekipleri; konteyner kentin kurulumu için devam eden çalışmalara malzeme çekimiyle hafriyat çalışmasına katkı sağlarken,  diğer yandan da askeri kışlada deprem enkaz kaldırma işlemlerine desteğini sürdürüyor” (Halil Kızılyer)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Vali Koltuğuna Oturdu, Millet Bahçesine Oyun Alanı İstedi

Manşet Yayın: 24.04.2024 12:05
Vali Koltuğuna Oturdu, Millet Bahçesine Oyun Alanı İstedi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Karabük Valisi Mustafa Yavuz’un koltuğuna oturan 2. sınıf öğrencisi Ece Supçin Millet Bahçesine çocuk oyun alanları yapılmasını istedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş ve beraberinde yönetici, öğretmen ve öğrencilerden oluşan heyet, Vali  Mustafa Yavuz’u makamında ziyaret etti.

Vali Mustafa Yavuz, makam koltuğunu Şehit Metin Arslan İlkokulu 2.sınıf öğrencisi Ece Supçin’e devretti.

Ziyarette; Vali Mustafa Yavuz, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu anlamlı günü çocuklarımıza bayram olarak hediye etti. Sizler, bizlerin geleceğisiniz, bizler sizlerin gözlerindeki ışığa güvenerek geleceğimizi sizlere emanet ediyoruz.

Bu vesileyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm şehitlerimizi saygıyla anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimizle kutluyorum.” şeklinde konuştu.

Vali Koltuguna Oturdu Millet Bahcesine Oyun Alani Istedi2 jpg

Vali Makam koltuğuna oturan Ece Supçin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayarak, “Vatanımızı bayrağımızı korumayı, çalışkan olmayı, değerli öğretmenlerimizden, annelerimizden, babalarımızdan öğreniyoruz. Bugünün çocukları, yarının büyükleri olarak sizlerden aldığımız emaneti, ülkemizin en güzel yerlerine taşıyacağız.

Dünyanın en şanslı çocukları olarak bütün çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlu olsun” dedi.

Ece Supçin Vali olarak, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürü Şenol Ayyıldız’ı arayarak; yapım çalışmaları devam eden Millet Bahçesi Projesi içerisinde çocuklar için oyun alanlarının artırılmasını talep etti.

Ayrıca; yetim ve öksüz çocukların bayramlarının kutlanması adına her birine dondurma ikram edilmesini istedi.

Ziyarete gelen Şehit Metin Arslan İlkokulu 3.sınıf öğrencisi İmren Asya Durak ve Şehit Metin Arslan İlkokulu 4.sınıf öğrencisi Kamil Şahin ile yakından ilgilenen Vali Mustafa Yavuz, öğrencilere çeşitli hediyeler vererek Bayramlarını tebrik etti. (Ramazan Öztürk)