Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

İki Turizm Kentinin Başkanları Horma Kanyonunda Buluştu

Manşet Yayın: 23.10.2023 11:32 |Güncelleme:28.12.2023 11:54
İki Turizm Kentinin Başkanları Horma Kanyonunda Buluştu

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Pınarbaşı Belediye Başkanı Şenol Yaşar’ın daveti üzerine Horma Kanyonu’nu ziyaret etti.

Safran festivallerinde ve birçok etkinlikte katılım sağlayan, yöresel ürünler ikram eden, Kastamonu’nun kanyonlar şehri olarak adlandırılan Pınarbaşı ilçesinin Belediye Başkanı Şenol Yaşar’ın daveti üzerine Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Horma Kanyonu’nu ziyaret etti.

Doğal akvaryumu anımsatan, kanyon içerisinde yüksekliği yaklaşık 60 metreyi bulan kayalara sabitlenerek oluşturulan 3 kilometrelik ahşap yürüyüş parkuru ile doğaseverleri büyüsüne hapseden Horma Kanyonu bölge turizmine büyük katkı sağlıyor. Doğa harikası noktayı ziyaret eden Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse ve beraberindekiler Başkan Yaşar tarafından misafir edildi. İlk olarak kanyon girişinde yapılan yolculuğun ardından kısa bir çay molası veren gruba, Pınarbaşı Belediye Başkanı Şenol Yaşar kanyon hakkında kısa bilgiler aktardı. ‘’Kanyon görmek için Amerika’nın Arizona kentine gitmeye gerek yok, Pınarbaşı’na gelin’’ sözü ile kanyonları sıkça gündeme taşıyan Başkan Yaşar, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse ve beraberinde gelen misafirlerine ziyaretlerinden ötürü duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başkan Köse, davetten duyduğu mutluluğu dile getirirken Başkan Yaşar’a teşekkür ederek, Safranbolu’ya özgü bir içerikle oluşturulan hediyesini takdim etti. Ardından 3 kilometrelik yürüyüş parkuru boyunca durmadan ilerleyen Başkan Köse öncülüğündeki grup üyeleri gördükleri manzaralara hayran kaldı. Sonu Ilıca Şelalesi’ne çıkan parkurun ardından Başkan Yaşar, meşhur kara çorbanın da yer aldığı yöresel yemeklerden misafirlerine ikram etti.

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, doğa harikası Horma Kanyonu ve Ilıca Şelalesi’nde yapılan gezinin oldukça verimli geçtiğini belirterek, böyle bir alanın bölge ve ülke turizmine kazandırılmasından ve özenle korunmasından ötürü Pınarbaşı Belediye Başkanı Şenol Yaşar’a teşekkür etti. Başkan Yaşar ise gerek festivallerde gerekse ziyaretlerinde gösterdikleri ilgiden ötürü Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’ye teşekkür etti. (Ramazan Öztürk)

Iki Turizm Kentinin Baskanlari Horma Kanyonunda Bulustu2 jpeg

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

CANiK, milli uçaksavar ailesinin üç jenerasyonunu aynı anda Almanya’da sergileyecek

Ekonomi Yayın: 25.02.2024 04:36
İhlas Haber Ajansı
CANiK, milli uçaksavar ailesinin üç jenerasyonunu aynı anda Almanya’da sergileyecek

Dünyanın önde gelen hafif ve orta kalibre silah üreticisi CANiK, Almanya’da toplam 7 gün sürecek iki fuara katılmak için yola çıkıyor. ENFORCE TAC Savunma ve Güvenlik Ekipmanları Fuarı’nda CANiK, M2QCB, M2F ve M3’ü Avrupa’da ilk kez bir arada sergileyecek. Hollywood’a özel olarak üretilen, lansmanı ABD’de yapılan CANiK TTI Combat da IWA OutdoorClassics kapsamında Avrupalılarla buluşacak.

CANiK, 2024 yılı ihracat rotasına ABD ve Suudi Arabistan’ın ardından Almanya’daki iki fuarla devam ediyor. Almanya’nın Nürnberg kentinde 26-28 Şubat tarihlerinde düzenlenecek olan ve yoğun ilgi nedeniyle bu sene üç güne çıkarılan ENFORCE TAC Savunma ve Güvenlik Ekipmanları Fuarı’nda CANiK, dünya çapında ses getiren ürünlerini Avrupa pazarında sergileyecek. Kolluk kuvvetleri ve silahlı kuvvetlere yönelik gerçekleşen fuarda, CANiK milli uçaksavar CANiK M2 QCB’nin yanı sıra daha ileri özelliklerle donatılan CANiK M2F ve CANiK M3’ün yer aldığı ağır makineli tüfek ailesini sergileyecek. Ayrıca orta kalibre top sistemleri alanında yeni ürünleri de fuarda ziyaretçilere tanıtılacak.

CANiK hemen ardından yine Almanya’da 29 Şubat – 3 Mart tarihleri arasında Avrupa’nın en büyük atıcılık, avcılık ve outdoor fuarı olan IWA OutdoorClassics 2024’te yerini alacak. Burada da geçtiğimiz ay büyük ses getiren bir lansman ile tanıttığı ve başta Hollywood yapımları olmak üzere tüm sektörün dikkatini üzerine çeken yeni özel tasarım tabancası CANiK TTI Combat ile ödüllü tabancalar, optikler, aksesuar ve askeri tekstil ürünleri sergilenecek. CANiK, bu iki fuarla birlikte Almanya’da toplam 7 gün sürecek bir tanıtım turu gerçekleştirecek.

Almanya’da ihracat turuna çıkacak

Konu hakkında açıklamalarda bulunan CANiK Yönetim Kurulu Üyesi Didem Aral, “CANiK olarak dünyada savunma sanayii alanında gücünü kanıtlayan Türkiye’nin ihracattaki başarılarına yenilerini eklemek üzere çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kolluk Kuvvetlerine yönelik Avrupa’nın en prestijli fuarlarından olan ENFORCE TAC ve Avrupa’nın en büyük avcılık ve atıcılık fuarı IWA kapsamında 50’nin üzerinde ürünümüzü Avrupalı paydaşlarımız için sergileyeceğiz. CANiK olarak sadece B2G değil aynı zamanda da B2B ve B2C’de de geleceğin teknolojilerini üreten bir şirket olarak sektöre yön veren olmayı sürdürürken 2024 ihracat hedeflerimiz içinde emin adımlar ile ilerliyoruz. 2024 yılında CANiK Europe şirketimizin Fransa merkezli olarak kurulması ile Avrupa pazarında yeni iş ortakları yapacağız ve ABD pazarında olduğu gibi bu pazarda da tüm satışlarımızı bundan sonra kendi organizasyonumuz üzerinden yapacağız” dedi.