Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Hopa’da CHP’nin liste tartışması yumruklu kavgaya dönüştü

Gündem Yayın: 22.02.2024 08:36
İhlas Haber Ajansı

Artvin’in Hopa ilçesinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) İl Genel Meclisi aday listesi tartışmaya neden oldu. Yumruklu kavga, cep telefonu kamerasına yansıdı.

Cumhuriyet Meydanı’nda yaşanan olayda, iddiaya göre CHP’nin İl Genel Meclisi üyeliği listesine bir grup partili itiraz etti. İtiraz sonrası çıkan tartışma kısa sürede büyüyerek, kavgaya dönüştü. Sokağa taşan olayda yumruklu arbede anları, çevredekiler tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülendi. Polis ve çevredekiler araya girerek gerginliği önledi.

CHP Hopa İlçe Belediye Başkan adayı Utku Cihan, partisinin ilçe örgütü, il genel meclisi üye ve adaylarına sözlü ve fiziki saldırı gerçekleştirildiğini belirterek, yaşananları kınadı. Cihan, “Hopa’da birileri gelerek tehditler savurmuş, sonrasında da meclis üyesi adaylarımıza yumruklu saldırıda bulunulmuştur. Biz Hopa’da barış içerisinde, kardeşçe bir seçim süreci yürütmeye çalışıyoruz. Kimsenin bizi provoke etmesine izin vermeyeceğiz. Hangi görüşten olursa olsun hep birlikte Hopa için iyi şeyler yapmak için birlikte hareket edeceğiz. Bugün burada olduğu gibi bizi kimsenin provoke etmesine izin vermeyeceğiz. Meclis üyelerine yapılan bu saldırıyı kınıyoruz. Bundan sonra Hopa’da bu tür olayların yaşanmaması için elimizden geleni yapacağız. İlgili kişilerle ilgili hukuki süreçleri hızlıca başlatacağız. Bunun görüntü kayıtları elimizde. Cumhuriyet Halk Partisi’nin hem yönetim kurulu üyelerine hem meclis üyesi adaylarına bugün burada bir saldırı gerçekleşmiştir. Bu saldırı organizedir. Telefonla insanlar çağırılmıştır ve saldırı bu şekilde yapılmıştır. Bu işin peşini bırakmayacağız. Önümüzdeki süreci huzurla hep birlikte yürüteceğiz. Bu tür provokasyonlara gelmeyeceğiz” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

KBÜ Rektörü  Kırışık, SOSYALFEST’i Değerlendirdi

Karabük Yayın: 17.04.2024 13:48
KBÜ Rektörü  Kırışık, SOSYALFEST’i Değerlendirdi

Karabük Üniversitesi ev sahipliğinde 2-3 Mart tarihlerinde düzenlenen Türkiye’nin ilk ulusal ve uluslararası Sosyal Bilimler Festivali Sosyalfest’e dair değerlendirme toplantısı, Rektör Prof. Dr. Fatih Kırışık başkanlığında Sosyalfest İcra Kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleşti.

Toplantıda, Ekim 2024’te Ankara’daki paydaş üniversiteler ile birlikte düzenlenecek Sosyalfest’e dair fikir alışverişinde bulundu.

Senato Toplantı Odasında düzenlenen Sosyalfest değerlendirme toplantısı Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık’ın başkanlığında, Rektör Yardımları Prof. Dr. Hasan Solmaz, Prof. Dr. Elif Çepni, Prof. Dr. İsmail Rakıp Karaş, Genel Sekreter Lütfü Köm, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ersin Müezzinoğlu, Sosyalfest Koordinatörü Sosyal Bilimler MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Gökhan Oruç Önalan, SKS Daire Başkanı Özcan Büyükgenç, Kurumsal İletişim Koordinatörü Arş. Gör. Fatma Sena Yaman, Türker İnanoğlu İletişim Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Musa Ak ve İşletme Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Feyzullah Esad Şekkeli’nin katılımıyla gerçekleşti.

Toplantıda konuşan Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, “2-3 Mart tarihlerinde Karabük’te düzenlendiğimiz Türkiye’nin ilk ulusal ve uluslararası Sosyal Bilimler Festivali Sosyalfest’in değerlendirilmesi ve Ankara’da paydaş üniversitelerimiz ile birlikte Ekim ayında ikincisini düzenleyeceğimiz Sosyalfest için bir araya geldik. Karabük Üniversitesi olarak bu önemli etkinliğe ev sahipliği yapmaktan dolayı büyük bir gurur ve memnuniyet duyuyorum. Çalışmanın başlangıcından bugününe göstermiş olduğumuz performansa baktığımızda hakikaten üstün bir başarı ile bu programı gerçekleştirdiğimizi görüyoruz. Sosyalfest, yenilikçi ve sorun çözme odaklı yaklaşımlar içeren Sosyal Model Tasarım Yarışmaları ile konferanslar, söyleşiler gibi 400 stant etkinliği ve 123 sosyal etkinliği içeren muhteşem bir organizasyon oldu. Spor, sanat, kültür, edebiyat, psikoloji gibi sosyal bilimlerin her dalından alan etkinliklerimize çok büyük bir katılım oldu. Gençlerin coşkusu, heyecanı, arzusu gerçekten görülmeye değerdi” dedi.

“SOSYALFEST’E YOĞUN İLGİ OLDU”

Sosyalfest’e akademisyenler ve öğrencilerin yanı sıra kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarının da yoğun ilgi gösterdiğini belirten Rektör Kırışık, “Bu iş birliği ve dayanışma ruhu, sosyal bilimlerin gücünü ortaya koymak adına son derece önemliydi. Sosyalfest’in başarısında emeği geçen tüm öğrenci, akademisyen, çalışan ve katılımcılara teşekkür ediyorum. Önümüzdeki süreç içerisinde Karabük Üniversitesi olarak sosyal bilimler alanındaki çalışmalarımızı daha da ileriye taşımayı hedefliyoruz. Hep birlikte, toplumsal sorunlara karşı duyarlılıkla ve yenilikçi çözümlerle yaklaşarak Türkiye’nin ve dünyanın geleceğine katkı sağlayacağımıza inancım tamdır” diye konuştu.

Sosyalfest’in hem organizasyon hem de fikir açısından Türkiye’nin ve dünyanın ihtiyaç duyduğu bir etkinlik olduğunu ifade eden Rektör Kırışık, “Sosyalfest’i yapmaya, geliştirmeye, bütün ülkemize bunu mal etmeye, gençlerimizin, öğrencilerimizin, vatandaşlarımızın, milletimizin desteğini almaya devam edeceğiz. Sosyalfest’in ikincisini inşallah Ankara’da paydaş üniversitelerimizle Ekim ayında yapacağız. Bu heyecan kesintiye uğramadan devam etsin, daha büyük bir coşkuyla Türkiye sathında ve dünyada yayılsın, devam etsin, genişlesin istiyoruz” dedi.

Gerçekleşen değerlendirme toplantısının ardından Sosyalfest İcra Kurulu tarafından Sosyal Bilimler Festivali Sosyalfest’in fikir önderi KBÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık’a hediye takdim edildi. (Ramazan Öztürk)