Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Her gün el salladığı grup otobüsü durunca dünyalar onun oldu

Spor Yayın: 21.09.2023 20:12
İhlas Haber Ajansı
Her gün el salladığı grup otobüsü durunca dünyalar onun oldu

Samsun’da taraftarı olduğu Samsunspor’un altyapı otobüsüne tekraren el sallayan 8 yaşındaki minik taraftarın hayali sonunda gerçek oldu. 8 yaşındaki Çınar Özkan’ın yanında duran otobüsteki kafile Çınar Özkan’a futbol topu armağan etti. Çınar’ın sevinci toplumsal medyada 5 milyondan fazla izlendi.

Kaleci olmak isteyen Çınar Özkan, Samsunspor’un altyapı tesislerinin yanındaki alanda arkadaşları ile top oynarken tekraren defa gördüğü Samsunspor otobüsüne el sallayıp durdurmak istedi. Birkaç defa otobüsü durdurmayan Özkan, büyük hüzün yaşadı. Yakın vakitte yeniden Samsunspor’un altyapı otobüsünü durdurmak isteyen Çınar Özkan’ın isteği bu kere karşılık buldu.

Samsunspor altyapı kaleci antrenörleri ve U-19 kalecilerinden Efe Berat Törüz, idman sonrası kadro otobüsüne selam veren ve ileride yıldız bir kaleci olma isteyen Minik Çınar için otobüsü durdurdu. Minik Çınar’a futbol topu armağan edildi. Otobüsün durması ve aldığı top armağanından sonra büyük memnunluk yaşayan Çınar’ın sevinçli halleri toplumsal medyada büyük ilgi gördü. Çınar’ın sevinç imajları toplumsal medya hesaplarından 5 milyondan fazla izlendi ve binlerce yorum yapıldı.

Aynı sevinci forma armağan edilince de yaşadı

Minik Çınar’a bir jest de Üstün Lig grubu Samsunspor’dan yapıldı. Sevinç manzaralarıyla viral olan Çınar Özkan A Ekip idmanına davet edildi. Futbolcularla tek tek fotoğraf çektiren Çınar’a kaleci Jakup Szumski tarafından imzalı kaleci forması ikram edildi. Aldığı armağan ile büyük memnunluk yaşayan Çınar, viral olan sevincini tekrar yapması etraftakileri de gülümsetti.

“Büyüyünce Lev Yashin üzere bir kaleci olmak istiyorum”

Büyüyünce kaleci olmak istediğini belirten Çınar Özkan İhlas Haber Ajansı (İHA) mikrofonuna yaptığı açıklamada, “Otobüsteki sevinç imgelerimi kendim de izledim. Birkaç defa otobüse selam vermiştim lakin beni görmemişlerdi. O vakitler çok sinirlenmiştim. Sonra da beni gördüler ve korna çaldılar. En sonunda da öteki gün selam verdiğimde durup bana top ikram ettiler. Bugün de Samsunspor idmanına geldim. Kaleciler ve oyuncular ile tanıştım. Kaleci bana kendi maç formasını armağan etti. Büyüyünce kaleci olmak istiyorum. Büyüyünce de Lev Yashin üzere efsane bir kaleci olmak istiyorum” dedi.

Minik Çınar, futbolcu ve kalecilerle tanıştıktan sonra idmanı izledi.


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Üniversite öğrencisi, Kastamonu’nun tarihi ve turistik yerlerini enstrümanıyla tanıtıyor

Kültür Sanat Yayın: 24.06.2024 16:15
İhlas Haber Ajansı

Kastamonu Üniversitesi’nde Müzik Öğretmenliği bölümünde eğitim gören üniversite öğrencisi, şehrin tarihi ve turistik yerlerinin tanıtımına keman çalarak katkıda bulunuyor.
Kastamonu Üniversitesi Müzik Öğretmenliği bölümü öğrencisi Merve Ay, lise öğrencisiyken çalmayı öğrendiği kemanla Kastamonu’nun doğal güzelliklerini ve tarihi mekanlarını tanıtıyor. Farklılık oluşturmak için şehrin tarihi ve turistik yerlerinde keman çalmaya başlayan üniversite öğrencisi Ay, keman çaldığı anları ise sosyal medya hesaplarından paylaşıyor. Ay’ın kentin tarihi ve turistik mekanlarında keman çaldığı anların görüntüleri sosyal medya kullanıcılarından büyük ilgi görüyor.
“Kastamonu’nun kültürel özelliklerini yansıtan yerlerde keman çalmaya özen gösteriyorum”
Müziğe küçük yaşlardan itibaren ilgi duymaya başladığını belirten Ay, “Müziğe olan ilgim çok fazla, bu yüzden Kastamonu’nun kültürel özelliklerini yansıtan yerlerde keman çalmaya özen gösteriyorum. Ben, kemana Kastamonu Güzel Sanatlar Lisesi’nde başladım. Eğitimi Güzel Sanatlar Lisesinde tamamladım. Benim, küçüklüğümden itibaren müziğe olan ilgim çok fazlaydı. Sürekli keman konservatuarları dinliyordum ve zamanla da kemana olan ilgimi daha da arttı. Keman çalmak istiyordum ama tek başına olacak bir iş değildi. Hocalarımın yönlendirmesiyle Güzel Sanatlar Lisesine yazıldım. Burada eğitimi tamamladım ve müzik öğretmenliğine yöneldim. Şu anda Kastamonu Üniversitesi Müzik Öğretmenliği bölümünde okuyorum” dedi.
Şehrin tarihi ve turistik yerlerinde keman çaldığını ifade eden Merve Ay, “Çanakkale Türküsü Kastamonu’ya özgür bir türküdür. Bende bu türküyü Cumhuriyetimizin 100. yılı sebebiyle Kurtuluş Savaşı’nda 3 dönem mezun veremeyen tarihi Abdurrahmanpaşa Lisesi’nde keman çalarak seslendirdim. Cumhuriyetimizin 100. yılı sebebiyle aynı zamanda Kastamonu Kalesi’nde ve Kastamonu Saat Kulesinde de keman çaldım. Cumhuriyetimizin 100. yıl marşını çaldım. Benim için çok güzeldi, bu yüzden Turizm Fakültesinde Hikmet Haberal hocama çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
“Şehrin tarihi yerlerinin tanıtımına katkıda bulunmak istiyorum”
Şehrin tarihi yerlerinin tanıtımına katkıda bulunmak istediğini kaydeden Merve Ay, “Kastamonu’nun çok fazla tarihi ve turistik yerleri bulunuyor. Buralar çok güzel. Ben de buralara giderek kemanımla tanıtımına katkıda bulunuyorum. Bu sayede hem şehrimizi tanıtıyorum hem de kendi tanıtımım oluyor. Aynı zamanda buralarda keman çalmak benim çok hoşuma gidiyor. Buralarda dinleyicilerin tepkileri de beni çok mutlu ediyor. Ben de bu şeklide tarihi yerlerde, tarihi mekanlarda keman çalmayı seviyorum. Kastamonu Kalesinde, Kastamonu Saat Kulesinde de zaman zaman kemanımla müzik çalışıyorum. Bundan sonrada çalmaya devam edeceğim” şeklinde konuştu.
“Kastamonu’yu seviyorum ve tarihi değerlerine katkı sağlamakta çok hoşuma gidiyor”
Kastamonu’yu çok sevdiğini ve tarihi değerlerine katkıda bulunmaktan dolayı da çok mutlu olduğunu söyleyen Merve Ay, “Diğer şehirlerde de farklı üniversitelerde bölümler kazandım ama Kastamonu Üniversitesi ilk tercihim oldu. Çünkü Kastamonu’yu seviyorum ve buranın tarihi ile kültürel değerlerine katkı sağlamakta çok hoşuma gidiyor. Şu anda müzik öğretmeni olmak ve mezun olunca da bir an önce atanmak istiyorum. İnşallah keman virtüözü de olmayı hayal ediyorum. Umarım bu hayalimi gerçekleştiririm. Halen keman ile ilgili çalışmalarımı da devam ettiriyorum” ifadelerini kullandı.