Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

HAVELSAN’dan kırsal mahalleye teknoloji sınıfı

Teknoloji Yayın: 24.10.2023 20:48
İhlas Haber Ajansı
HAVELSAN’dan kırsal mahalleye teknoloji sınıfı

Türkiye’nin en büyük savunma sanayii firmalarından biri olan HAVELSAN tarafından Samsun’un bir kırsal mahallesine teknoloji sınıfı kuruldu.

Yakakent ilçesi Karaaba Mahallesi’nde çocukların robotik kodlama ve yazılım alt bilgilerini oluşturmak amacıyla HAVELSAN tarafından teknoloji sınıfı oluşturuldu. Mahalleye kurulan teknoloji sınıfında çocuklar ekiplerle birlikte bir insansız hava aracı (İHA) kurdu. Akabinde sınıf içerisindeki diğer teknolojik aletlerle de tanışma fırsatı buldu.

HAVELSAN tarafından yapılan açıklamada, “40’ıncı yılımızda Samsun Karaaba Mahallesi ile başladık, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında deprem bölgesi ile projemize devam etme kararı aldık. Karaaba Mahallesi çocuklarını TEKNOFEST KARADENİZ’de standımızda ağırlamıştık. Çocuklarımızla olan bağımızı kopartmadık. Karaaba Mahallesi’ndeyiz. Çocuklarımıza bir teknoloji sınıfı kurulması konusunda öncülük ediyoruz. HAVELSAN desteği ile oluşturulan sınıfımızda geleceğin genç mühendislerini yetiştirmeyi hayal ediyoruz. Çocukların robotik kodlama yazılım alt bilgilerini oluşturmayı hedefliyoruz. Karaaba Mahallesi’ne insansız hava aracı (İHA) olan BAHA ile birlikte geldik. Birlikte kurulumunu yaptık. Sonrasında onlardan gelen soruları cevapladık” denildi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

MHP İl Başkanı Gedikoğlu’ndan Liste Açıklaması

Manşet Yayın: 21.02.2024 14:45
MHP İl Başkanı Gedikoğlu’ndan Liste Açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Karabük İl Başkanı Cenk Gedikoğlu, “MHP’nin İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi listelerini temsil kabiliyeti çok yüksek olan arkadaşlarımızdan oluşturulduk” dedi.

Başkan Gedikoğlu yaptığı açıklamada; “Kıymetli Hemşerilerim, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimlerinde Sayın Belediye Başkanımız Rafet Vergili Beyefendi ile birlikte Karabük’ümüze hizmet etmek için her biri birbirinden kıymetli çalışma arkadaşlarımız ile görüşerek Belediye Meclis Üyesi ve İl Genel Meclis Üyesi Adayı olacak arkadaşlarımızı belirledik.

Yapılacak olan seçimlerde bulunduğu her sırasındaki çalışma arkadaşımız kendi alanında gerekli kabiliyetlere sahip ve Memleketimize hizmet etme noktasında temsil kabiliyeti çok yüksek olan arkadaşlarımızdan oluşturulmuştur.

Biz Karabük’ümüze hizmet noktasında elimizden gelenin en iyisini yapmak için gece durmadan gündüz yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz. Takdir Değerli Hemşehrilerimizindir. Karabük’ümüze hayırlı olsun” dedi. (Ramazan Öztürk)