Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Hastanede ders: Hem tedavi hem eğitim

Eğitim Yayın: 23.09.2023 16:36
İhlas Haber Ajansı
Hastanede ders: Hem tedavi hem eğitim

Sıhhat kuruluşlarında yatarak tedavi gören çocuklar için açılan hastane sınıfları, öğrencilerin derslerinden geri kalmamasını sağlıyor.

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 2012 yılında İlkadım Muzaffer Barışyurt İlkokulu bünyesinde açılan hastane sınıfı, yatarak tedavi gören öğrencilere eğitim hizmeti veriyor. Kısa yahut uzun periyodik hastaneye yatışları sağlanan ilkokul öğrencilerine hem yatak başında hem de hastane içerisinde bulunan sınıfta eğitim veriliyor. Eğitim alan çocuklar hastane sınıfında eğlenceli vakit geçirdiklerini söz ederken, veliler de uygulamanın çok yararlı olduğunu, çocuklarının eğitimden geri kalmadığını söylediler.

“Zeka oyunları oynuyorlar, ders işliyorlar”

Muzaffer Barışyurt İlkokulu Hastane Sınıfı Sınıf Öğretmeni Feyza Çetiner, “Tedavi maksatlı hastaneye yatan öğrenciler derslerinden geri kalmasınlar diye burada onlara eğitim veriyoruz. Hastaneye yatan öğrencilerin günlük tespitini yapıyoruz. Sıhhat durumları uygun olan öğrencilerimiz sınıfımızda derslerini yapıyorlar. Gelemeyen çocuklarımızla yatak başında derslerine devam ediyoruz. Eğitimleri müddetince çocuklar zeka oyunları da oynuyorlar. Birbirleri ile etkileşimleri oluyor. Keyifli bir vakit geçiriyorlar ve eğitimlerinden geri kalmamış oluyorlar. Uzun mühlet kalan öğrencilerimiz oluyor. Öğrencilerimizin burada kaldıkları müddet boyunca yaptığı çalışmaları sınıf öğretmenine bilgilendirici yazı ile gönderiyoruz. 30 günden fazla devam eden öğrenciler için kıymetlendirme notu veriyoruz. Sene sonunda burada olan öğrencilerimize ise muvaffakiyet evrakı veriyoruz” dedi.

Hastane sınıfında yılda yaklaşık 250 öğrenci eğitim alıyor.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

MHP İl Başkanı Gedikoğlu’ndan Liste Açıklaması

Manşet Yayın: 21.02.2024 14:45
MHP İl Başkanı Gedikoğlu’ndan Liste Açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Karabük İl Başkanı Cenk Gedikoğlu, “MHP’nin İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi listelerini temsil kabiliyeti çok yüksek olan arkadaşlarımızdan oluşturulduk” dedi.

Başkan Gedikoğlu yaptığı açıklamada; “Kıymetli Hemşerilerim, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimlerinde Sayın Belediye Başkanımız Rafet Vergili Beyefendi ile birlikte Karabük’ümüze hizmet etmek için her biri birbirinden kıymetli çalışma arkadaşlarımız ile görüşerek Belediye Meclis Üyesi ve İl Genel Meclis Üyesi Adayı olacak arkadaşlarımızı belirledik.

Yapılacak olan seçimlerde bulunduğu her sırasındaki çalışma arkadaşımız kendi alanında gerekli kabiliyetlere sahip ve Memleketimize hizmet etme noktasında temsil kabiliyeti çok yüksek olan arkadaşlarımızdan oluşturulmuştur.

Biz Karabük’ümüze hizmet noktasında elimizden gelenin en iyisini yapmak için gece durmadan gündüz yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz. Takdir Değerli Hemşehrilerimizindir. Karabük’ümüze hayırlı olsun” dedi. (Ramazan Öztürk)