Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Gezimanya Ekibi Safranbolu’da

Safranbolu Yayın: 13.04.2015 14:37
Gezimanya Ekibi  Safranbolu’da

Türkiye’nin en kapsamlı Gezi Rehberi olarak adlandırılan, Broker ve Gezi Yazarlarından oluşan Gezimanya Ekibi Safranbolu’yu gezdi. İki gün Safranbolu’da kalan ekip, Bulak Mencilis Mağarasından, İncekaya Su Kemerine, Kristal Terastan, Yörük Köyüne, Kaçak Camiye kadar Safranbolu’nun tarihi ve doğal güzelliklerini gezerek fotoğrafladılar. Gezimanya ekibi Safranbolu’ya hayran kaldıklarını ve mutlaka yeniden geleceklerini, hatta tanıtımına da büyük katkı sağlayacaklarını düşündüklerini söylediler.
Gezinin ikinci günün de Kristal Terasta Başkan Aksoy ile kahvaltıda buluşan ve bir açıklama yapan Gezimanya’nın kurucusu Tuğçe Yılmaz, “ Öncelikle nazik daveti ve iki gün süresince bizlere verdiği desteklerden ötürü Belediye Başkanımız Sayın Dr. Necdet Aksoy beyefendiye teşekkür ediyorum. Brogır ve gezi yazarı arkadaşlarımızla birlikte dolu dolu bir gezi programı yaşadık. Arkadaşlarımızın bir kısmı Safranbolu’yu ( tarihi çarşıyı )daha önce ziyaret etme fırsatı bulmuşlardı. Bu gezimizde ise çok daha farklı bölgeleri ziyaret etme fırsatımız oldu. Bu gezi sonunda Safranbolu’yu hem kendimiz tanıma fırsatı bulduk hem de en yakın zamanda diğer takipçilerimize tanıtacağız” dedi.
Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy ise; “Öncelikle Safranbolu’yu artık çok daha geniş alanlarda tanıtma gayreti içerisindeyiz. Sosyal medyanın iyi kullanıldığı takdirde, çok kısa sürede dünyanın her yerine ulaşılabileceğine ve gücüne yürekten inanıyorum. Bu kapsamda sosyal medyayı olabildiğince aktif kullanan grupları Safranbolu’ya davet ederek Safranbolu’muzun tarihi değerlerini, kültürel değerlerini daha çok insana tanıtabilmenin de yolunu açmaya gayret ediyoruz. Gezimanya ekibi de bu alanda oldukça önemli gruplarımızdan bir tanesi. Kıştan yeni çıkmamız nedeni ile çok fazla bir yeri gezemediklerinin farkındayım. İnşallah önümüzdeki günlerde havalarında ısınması ile birlikte keşfedecekleri ve görmeleri gereken pek çok yeri görme fırsatlarının olacağını da kendilerine hatırlatmak istiyorum” dedi.
Safranbolu’nun yalnızca Osmanlı değil Roma’ya kadar uzanan çok geniş bir tarihi değere sahip olduğunu hatırlatan Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy; “Üretilmiş olan kültürel değerlerin yanında kanyonları ve doğal güzellikleri ile de harika bir yer. Bütün bunları bünyesinde barındıran, adeta bir Cennet niteliğindeki Safranbolu’ya yeniden gelmeleri için kendilerini yeniden davet ediyorum” şeklinde konuştu.
Etkinlik sonunda ekip üyeleri Başkan Aksoy nezdinde tüm belediye çalışanlarına teşekkür ederek, Safranbolu’ya mutlaka yeniden geleceklerini dile getirdiler.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Görüntülerde saldırının yaşandığı yerde bulunan kafede oturanların panikle kaçıştığı görüldü

Karabük Yayın: 15.07.2024 22:35
İhlas Haber Ajansı
Görüntülerde saldırının yaşandığı yerde bulunan kafede oturanların panikle kaçıştığı görüldü

Karabük’te iddiaya göre şans oyunu oyunlarında 50 bin TL kaybeden şahsın tabanca ile ateş açarak kaçtığı olayın yeni görüntüleri ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre, Kemal Güneş Caddesi üzerinde şans oyunları hizmeti veren büfede Musa D. (38), iddiaya göre sabah saatlerinden itibaren şans oyunu oyunlarında 50 bin TL kaybetmişti. Para kaybetmeyi hazmedemeyen şahıs, büfe önünde belinden çıkarttığı tabanca ile ateş açarak kaçmıştı. Büfe işletmecisi Mustafa Orhan ile cadde üzerindeki bir polis ile vatandaşların peşinden koştuğu şahıs, olay yerinin yakınındaki alışveriş merkezinde kıskıvrak yakalanmıştı. Büfe işletmecisi ve eşi ile vatandaşların büyük panik yaşandığı olayda iş yerine 3 kurşun isabet ederken, silahı ile birlikte gözaltına alınan şahıs Karabük Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilerek gözaltına alınmıştı. Oynadığı şans oyunlarında yaklaşık 50 bin TL kaybeden şahsın ateş açtığı o anlar ise bir iş yerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Silahlı saldırının yaşandığı yerin hemen yakınındaki bir kafede oturanların panik anları da güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde, silahlı saldırının yaşanmasının ardından kafeterya önünde oturan müşterilerin ayağa kalktığı ve olayı anlamaya çalıştığı, saldırganın kendilerine doğru koştuğunu gören müşterilerin panikle iş yerine kaçışmaya başladığı yer aldı.

Polis ekiplerince gözaltına alınan Musa D.’nin emniyette verdiği ifadede bahis oyunları bağımlısı olduğunu ve sabah saatlerinden itibaren oynadığı oyunlarda 50 bin TL kaybettiğini, bir anlık öfkeyle belindeki tabanca ile ateş açtığını ve yaşananlardan dolayı pişman olduğunu söylediği öğrenildi.