Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Gençler hayallerini tasarladı

Türkiye Yayın: 27.07.2023 12:18
Gençler hayallerini tasarladı

Düzce Üniversitesi’nde Mimarlık ve Resim Bölümü’nde okuyan öğrenciler, Gençlik ve Spor Müdürlüğü tesisleri için hayallerini tasarladı. Öğrenciler tasarladıkları projeleri Gençlik ve Spor İl Müdürü İsa Yazıcı’ya sundu.
Öğrenciler, yapımı devam eden Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki tesisler için hazırladıkları tasarım ve çizimlerini İl Müdürü İsa Yazıcı’ya sundu. Gençlik ve Spor İl Müdürü İsa Yazıcı, gençlerle bir araya gelerek fikirlerini, proje önerilerini ve çizimlerini değerlendirdi.
Gençlerin fikirlerini dinleyerek, hayal ettikleri çalışmalar için toplantı yaptıklarını belirten İsa Yazıcı, “Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze bağlı gençlerimizin yoğun kullandığı tesisler, gençlik merkezleri ve il Müdürlüğümüzün konferans salonu gibi tüm binalarımızda hayata geçirilecek uygulama örneklerini gençlerimizden dinledik. Onların çizdiği, oluşturduğu projeleri birebir kurumumuza yansıtmak için güzel verimli bir toplantı yaptık. Bu toplantılarımızı zaman zaman yapıyoruz. Gençlerimizin fikirlerini, proje önerilerini, çizimlerini, boyamadan resme, resimden tasarıma kadar bütün görüş ve önerilerini alıp; onların hayal ettikleri desenleri, figürleri, renkleri kurumumuza yansıtmak için toplantılar yapıyoruz. Gençlerimiz daha önce de İl Müdürlüğümüzdeki toplantı salonuyla alakalı çalışmalar yapmışlardı. Yine Akçakoca Gençlik Merkezimizin bahçe peyzaj mimarisiyle ilgili de çalışmalar yapmışlardı. O sunumları aldık. İnşallah en kısa sürede bunları projelendirip,
Bakanlığımızın da desteğiyle, gençlerimizin istediği şekilde bu mekanlarımızı yapmak için gayret ediyoruz” diye konuştu. (İHA)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Amasya’da “12 Haziran Uluslararası Atatürk, Kültür ve Sanat Festivali” başladı

Kültür Sanat Yayın: 13.06.2024 08:00
İhlas Haber Ajansı

Amasya’da 12-22 Haziran Uluslararası Atatürk, Kültür ve Sanat Festivali başladı.

Festivalin açılışına Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve CHP Genel Başkanı Özgür Özel de katıldı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 12 Haziran 1919’da Amasya’ya geldiğinde karşılandığı Cülüs Tepe mevkiinde temsili karşılama töreni yapıldı. Atatürk’ü “Paşam bütün Amasya emrinizdedir” sözüyle karşılayan Amasya Müftüsü Hacı Hafız Tevfik Efendi ile şehir merkezine doğru yürüyüşü canlandırıldı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Amasya Valisi Yılmaz Doruk, askeri ve mülki erkan ile gençlerin de katılımıyla “Atatürk ve Bayrağa Saygı” yürüyüşü düzenlendi. Metrelerce uzunluktaki Türk bayrağını taşıyan gençler vatandaşlar tarafından coşkuyla alkışlandı. Yavuz Selim Meydanı’nda Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Atatürk anıtına çelenk sundu. Ardından saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu. Cevdet Yılmaz, şeref defterini de imzaladı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü 12 Haziran 1919 günü Amasya’da istiklal inancıyla karşılayarak dirilişi muştulayan tüm Amasya halkını, ‘Amasya emrinizdedir’ diyen Amasya Müftüsü Hacı Hafız Tevfik Efendi’yi ve tüm kahramanları minnetle yad ettiğini belirten Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, “105 yıl önce burada hareket geçen o milli ruh, canlılığını korumakta ve istiklale yürüyen o yürekler bugün bizlerde çarpmaktadır. Büyük ve güçlü Türkiye yolunda önümüze çıkarılan engelleri, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, milli mücadeledeki o şuurla aşmaya devam ediyoruz” dedi.

Bugünün emperyalist oyunlarıyla aynı ruhla mücadele edildiğini vurgulayan Yılmaz, “Maalesef bugünde Gazze’den, Afrika’ya, Asya’ya dünyanın birçok bölgesinde emperyalist güçlerin kurdukları oyunları, sergiledikleri tutumları hep birlikte görüyoruz. Dolayısıyla tarihimizden aldığımız şuurla, özgüvenle nasıl geçmişte bu emperyalist oyunları bozduysak bugünde, yarın da bozmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

CHP yönetimi olarak 12-22 Haziran Uluslararası Atatürk, Kültür ve Sanat Festivali’nin açılışına katılmaktan gurur duyduklarını anlatan CHP Genel Başkanı Özgür Özel de, “Hem tarihimize, hem Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başta Türkiye Cumhuriyeti olmak üzere bütün emanetlerine sonuna kadar sahip çıkacağız” şeklinde konuştu.

Amasya Valisi Yılmaz Doruk ise festival açılışına katılan konuklara ve Amasyalılara teşekkür etti. F-16 savaş uçaklarının gösteri amaçlı yakın uçuş yaptığı festivalin açılışı, halk oyunları gösterisinin ardından sona erdi.