Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Fenerbahçe’den 2024 Paris Olimpiyatları mesajı

Türkiye Yayın: 02.08.2023 14:48
Yazar:
Fenerbahçe’den 2024 Paris Olimpiyatları mesajı

Fenerbahçe, 2024 Paris Olimpiyatları’nda Türk bayrağını zirvede dalgalandırma hedefinde olduğunu açıkladı.

2024 Paris Olimpiyatları öncesi, kota mücadelesi veren sporculara başarılar dileyen sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“1907’den bugüne spor kulübü kimliğini her zaman her koşulda gururla taşıdık! Kuruluş amacımızda da yer alan “Beden ve fikir eğitimini yaygınlaştırmak, vatan gençlerini hayat mücadelesine, sıkıntılara ve askeri seferlere alıştırmak” gerçeğini, her zaman “Ülkesinin emrinde, Atatürk’ün izinde, zeki, çevik ve ahlaklı sporcular yetiştirmek” olarak kabul ettik!
Ülkemizi benliğimizde hissettik, bayrağımızı gururla dalgalandırdık, yelkende, kürekte, boksta, voleybolda, atletizmde, masa tenisinde, yüzmede, basketbolda, Türk milletinin sporcu çocuklarının geleceğin başarılı sporcularının yuvası olduk!

2020 Tokyo Olimpiyatları’nda ülkemizi temsil eden 5 sporcudan biri Fenerbahçe’mizdendi! Başarıları hepimizin gözlerini doldurdu, heyecanlarıyla sonsuz gurur duyduk. Şimdi 2024 Paris Olimpiyatları’na geri sayım başladı! Ay-yıldızlı bayrağımızı Tokyo’da olduğu gibi Paris’te de temsil edecek olmanın sorumluluğunu benliğimizde hissediyor, Fenerbahçe çatısı altında kota mücadelesi veren tüm sporcularımıza olimpiyat yolunda sonsuz başarılar diliyoruz!
Sporcularımızın kota süreci ve Paris Olimpiyatları’na dair tüm açıklamalarımızı “Olimpiyat Yolunda Fenerbahçe” mesajı ile paylaşacağız. Dünyanın En Büyük Spor Kulübü Fenerbahçe’mizin çatısı altında olimpiyat yolculuğunu sürdürecek olan tüm sporcularımızın ve kıymetli ailelerinin yanında duruyor, başarılarla dolu olmasını temenni ettiğimiz bu yolu onlarla birlikte yürümekten büyük mutluluk duyuyoruz! Fenerbahçe’nin çocukları; Gurur dolu bayrağımız, ay yıldızımız, ellerinizde yükselecek biliyoruz.”  (İHA)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Tokat Valisi Hatipoğlu: “40 konut, 17 ahır, 7 samanlık ve 1 cami heyelandan etkilendi”

Dünya Yayın: 24.02.2024 20:48
İhlas Haber Ajansı
Tokat Valisi Hatipoğlu: “40 konut, 17 ahır, 7 samanlık ve 1 cami heyelandan etkilendi”

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Niksar ilçesine bağlı Günebakan köyünde meydana gelen heyelan nedeniyle inceleme yaptı. Vali Hatipoğlu, “40 konutumuz, 17 ahırımız, 7 samanlık ve 1 camimiz afet alanı içerisindedir” dedi.

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Tokat’ın Niksar ilçesine bağlı Günebakan köyünde meydana gelen heyelan nedeniyle incelemede bulundu. Niksar Kaymakamı Ekrem Çeçen, kurum müdürleri ve köy sakinleri Vali Hatipoğlu’nu köy girişinde karşıladı. AFAD İl Başkanı Süleyman Yiğit, yaşanan kaymayla ilgili Vali Hatiopoğlu’na bilgiler verdi.

“Jeolojik etütler, çalışmalar devam ediyor”

Jeolojik etütlerin ve çalışmaların devam etiğini belirten Vali Hatipoğlu, “Günebakan köyümüzde afet alanında tekrar incelemeye geldik. Burada bilindiği üzere 40 konutumuz, 17 ahırımız, 7 samanlık ve 1 camimiz afet alanı içerisindedir. Bunlarla ilgili olarak tespitlerimizi yaptık. Afet etkili alan ilanımızı da gerçekleştirdik. Bölgeyi tamamıyla boşaltmıştık. Tahliye etmiştik. 27 hanemiz, burada oturanlar, şu an itibariyle onlar çeşitli çözümlerini ürettiler. Bizden herhangi bir yerleşim talepleri olmamıştı. Konteyner veya benzeri şekilde talepleri olmamıştı. Yakından ilgileniyor arkadaşlarımız. Kaymakam bey AFAD İl müdürümüz, bu hanelerle ilgili sakinlerimizle ilgili gerekli çalışmaları yaptık. Listemizi astık. Otuz günlük bir süresi var. Bu sürenin sonunda da yine çalışmaya devam edeceğiz. Jeolojik etütler, çalışmalar devam ediyor. Ayrıca baharla birlikte herhangi bir hareket olur mu? Ek bir kayma gerçekleşir mi? Onunla ilgili olarak da takibimiz devam edecek. Vatandaşımızı mağdur etmeden en kısa zamanda özellikle konutla ilgili olarak ve diğer ihtiyaçlarıyla ilgili olarak çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. Kimsenin kaygı duyacağı endişe edeceği şey oluşmasına meydan vermeyeceğiz” dedi.

“Alternatif üretmeye çalışacağız”

Vatandaşların kullandığı tehlikeli patika yolla ilgili olarak ise Vali Hatipoğlu, “Şu anda tabii mevcut kayma alanıyla ilgili olarak herhangi bir çalışma yapılabilmesi mümkün değil. Bununla ilgili olarak da alternatif üretmeye çalışacağız. Ama hareket tamamen durmadan, stabil hale gelmeden de bununla ilgili olarak bir şey yapılabilmesi çok mümkün değil. Ulaşımla ilgili olarak vatandaşımızın da yine kaygı duymadan en kısa zamanda çözümlerini de üretmeye çalışacağız” diye konuştu.

“Jeolojik çalışmalarla belli olacak”

Köyün nereye taşınacağı ile ilgili olarak da Hatiopğlu, “Yerleşim yeri köyün girişine mi arka tarafına yapılacak tamamen jeolojik çalışmalarla ve elimizdeki imkanlarla ortaya çıkacak. Bilindiği üzere yerleşim alanı yeni bulunabilecek yerler değil. O anlamda arkadaşlarımız köyün her iki yerle ilgili de çalışmaları yapacaklar. Alternatifleri bize getirecekler. Biz de ona göre bir karar vereceğiz” şeklinde konuştu.