Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Ev Sahiplerin ve İşletmelerin Zararları Karşılanıyor

Günlük Yayın: 26.07.2023 15:37
Ev Sahiplerin ve İşletmelerin Zararları Karşılanıyor

Aşırı yağışlardan zarar gören sahiplerinin  ve işletmelerin  zararları karşılanıyor. 9 Temmuz tarihinde Karabük’te etkili olan sağanak yağışlardan etkilenen ev ve işletmelerde meydana gelen zararlar ve yapılan zarar tespit çalışmaları Vali Fuat Gürel Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda değerlendirildi.

Yenice Kaymakamlığında gerçekleşen toplantıda ilgili kurum müdürleri tarafından yapılan zarar tespit çalışmaları hakkında Vali Gürel’e bilgiler verildi.

Yapılan değerlendirmelerin ardından Vali Fuat Gürel, vatandaşların ve işletmelerin tespit edilen zararlarının biran önce karşılanması ve ödemelerinin yapılması talimatını verdi. (Haber Merkezi)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Kültür Sanat Yayın: 26.05.2024 20:30
İhlas Haber Ajansı
Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Gastronomi dünyasının önemli kaynaklarından biri olan Taste Atlas’ın Dünyanın En İyi Ekmekleri (Top Ten Breads) listesinde Bafra pidesi 1, Samsun pidesi 2’nci sırada yer aldı.

Uluslararası Taste Atlas internet sitesi, dünyanın en iyi ekmeği olarak Bafra pidesini seçti. Geleneksel tarifleri öne çıkarmasıyla bilinen Taste Atlas sitesi, dünyanın en iyi ekmeklerini listeledi. Listenin ilk 10’unda birinci sırada Bafra pidesi bulunurken, Samsun pidesi ise 2’nci sırada yer aldı.

Samsun Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Her iki lezzetimizin de dünyanın dört bir yanındaki yerel yemekler, içecekler ve restoranlar hakkında bilgi sunan interaktif bir harita ve bilgi platformu olan 837 bin takipçili Taste Atlas’ın listesinde ilk ikiye girmeyi başarması, dünya genelinde gastronomi turizmi destinasyonlarını keşfetmek isteyenlerin ve gurmelerin ilgisini çekecek, hem göze ve hem de damağa hitap eden çok sayıda yöresel lezzetiyle Samsun mutfağının tanıtımına büyük bir katkı sağlayacaktır” ifadelerine yer verildi.