Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

’Estetik ile karnı daha güzel ve daha biçimli hale getirmek mümkün’

Sağlık Yayın: 27.08.2023 00:36
İhlas Haber Ajansı
’Estetik ile karnı daha güzel ve daha biçimli hale getirmek mümkün’

SAMSUN (İHA) – Kimi bayanların karın bölgesi bozulacak diye doğum yapmak istemediğini, çocuk sahibi olmak istemediğini söz eden Ünlü estetikçi Prof. Dr. Hayati Akbaş, “Bu çok yanlıştır zira sonuçta karın bölgesi rastgele bir nedenden ötürü deforme olsa bile düzeltilebilen, hatta eskisinden daha güzel hale getirilen bedenimizin kıymetli bir parçasıdır” dedi.

FBM Tıp Merkezi sahibi Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Hayati Akbaş, bayanlarda oluşan kilo ve doğum sonrası deformeler hakkında bilgiler verirken, bu deformelerin plastik cerrahi ile basitçe halledilebileceğini belirtti. Oluşan sarkma ve deformeler hakkında Dr. Akbaş, “Karın bölgesi bedenimizin en kıymetli modüllerinden bir adedidir. Bilhassa kilo alıp vermeye bağlı çok kilo dalgalanmaları ya da hanımlarda hamilelik sonrası evvel karnın büyüyüp küçülmesiyle formunu bozabiliyor. Karın bölgesinde sarkmalar formunda deformeler oluşabiliyor. Karın bölgesindeki hal bozuklukları bayanlarda çok önemli estetik telaşlar oluşturuyor. Hatta karın bölgesi bozulacak diye doğum yapmak istemeyen, çocuk sahibi olmak isteyen hanımlar bile olabiliyor. Bu çok yanlıştır zira sonuçta karın bölgesi rastgele bir nedenden ötürü deforme olsa bile düzeltilebilen, hatta eskisinden daha yeterli hale getirilen bedenimizin değerli bir modülüdür. Plastik cerrahi formüllerini kullanarak karnımızı daha sıkı, daha, biçimli hale getirmek mümkündür. O yüzden bilhassa hamilelik sonrası ortaya çıkan karın deformiteleri yahut çok kiloya sahip olduklarında bir kadro mide küçültme operasyonlarıyla zayıflayabiliyorlar. Zayıfladıklarında da karın bölgesinde inanılmaz sarkmalar, hal bozuklukları oluşabiliyor. Bu da plastik cerrahlara en çok başvurulan operasyonlardan bir adedidir. Zira genç bir bayan evleniyor, düzgün bir bedene sahipken doğum sonrasında 9 ay evvelki karnı artık olmuyor. Kimileri doğuma karşın bedenini koruyabilen beşerler olabiliyor. Şuurlu hamilelik periyodu, hem de genetik sebeplerden ötürü doğum sonrası eski formlarına kavuşabiliyorlar” diye konuştu.

Kadınların doğum sonrası oluşan karın bölgesindeki deformeler yüzünden eşlerinden dahi utandıklarını belirten Dr. Hayati Akbaş, “Karın bölgesi doğum sonrası deforme olduktan sonra birçok bayan o bölgeyi saklamaya çalışıyor. Korselerle, kapalı kıyafetlerle saklamaya çalışıyor. Hatta eşlerinin yanında bile ‘hocam biz üstümüzü değiştiremiyoruz, psikolojimizi inanılmaz biçimde etkiliyor’ diyorlar. Karın germe ameliyatıyla karnın tekrar doğum yahut kilo alma öncesindeki o eski imajına kavuşturmak mümkündür” biçiminde konuştu.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Orman Köylülerine Traktörleri Teslim Edildi

Manşet Yayın: 30.05.2024 13:31
Orman Köylülerine Traktörleri Teslim Edildi

Ovacık Orman İşletme Müdürlüğünde 2024 yılı ORKÖY Destekleri Üretim Mekanizasyonu Projeleri kapsamında, orman köylerinde ikamet eden 3 kişiye traktörleri ve anahtarları teslim edildi.

Ovacık Orman İşletme Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen programda konuşan Ovacık Orman İşletme Müdürü Altun Aktaş, köylerin  refah düzeyini yükseltecek bu projenin hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

İşletme Müdürü Altun  Aktaş, “Ovacık Orman İşletme  Müdürlüğü olarak 2024 yılında orman köylülerine 3 adet traktör tahsisi yapıldı. 420 bin TL hibe olmak üzere  2 milyon 100 bin TL kredi kullandırıldı. Devletimizin imkanları doğrultusunda her zaman orman köylülerinin yanında olduk ve orman köylümüzü desteklemeye  devam edeceğiz” dedi.

Müdür Altun daha sonra hak sahibi üç kişiye traktörlerini ve anahtarlarını teslim etti. Düzenlenen Anahtar teslim Törenine; hak sahiplerinin yanı sıra Orman İşletme personeli katıldı.

Orman Koylulerine Traktorleri Teslim Edildi2