Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Diş Hekimliği  Fakültesi öğrencileri klinik eğitime başladı

Gündem Yayın: 30.09.2021 07:53
Diş Hekimliği  Fakültesi öğrencileri klinik eğitime başladı

Karabük Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ne alınan ilk öğrenciler 4. dönemlerine başladı. Karabük Üniversitesi’nde 27 Eylül’ de derslerin başlaması ile Diş Hekimliği Fakültesi 4. dönem öğrencileri Karabük Ağız ve Diş Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hocalarının kontrolünde hasta muayene ve girişimsel tedavi işlemlerine başladı. Haftanın her günü öğleden sonraları Karabük Ağız ve Diş Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde klinik eğitimlerine başlayan 46 öğrenci bazı teorik dersleri de yine hastanedeki salonda alabiliyor.

Diş hekimi adaylarının hastanede olmalarından dolayı memnuniyet duyduklarını ifade eden Karabük Ağız ve Diş Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi, Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Bilim Doktoru Doç. Dr. Ahmet Taylan Çebi,  2021-2022 Eğitim-Öğretim Dönemi ilk Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi ve Ağız Hastalıkları dersi sonrası öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Atıl haldeki samanlar alev alev yandı

Gündem Yayın: 19.05.2024 00:48
İhlas Haber Ajansı

Bolu’da Yukarı Soku Mahallesi’nde atıl samanların bulunduğu alanda çıkan yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile söndürüldü.

Yangın, Yukarı Soku Mahallesi’nde bulunan bir tarlanın başında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, bölgede çiftçilik yapan vatandaşlar, çürümüş samanlarını tarlaların bulunduğu yol kenarına attı. Öğle saatlerinde henüz bilinmeyen bir nedenle samanların bulunduğu alanda yangın çıktı. Kısa sürede alevlenen samanların dumanı etrafı sardı. Vatandaşların yangını fark etmesi üzerine durum 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirildi. İhbar üzerine bölgeye itfaiye ekipleri sevk edildi. Olay yerine kısa süre içerisinde gelen itfaiye ekipleri tarafından alev alev yanan atıl haldeki samanlar söndürüldü.

Paylaş: