Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Devrek Belediyesi’nden Aylık Meclis Toplantısı

Zonguldak Yayın: 08.04.2015 07:54
Devrek Belediyesi’nden Aylık Meclis Toplantısı

ZONGULDAK Devrek Belediye Meclisi 2015 yılı Nisan ayı toplantısını Mustafa Semerci Başkanlığında 12 gündem maddesiyle gerçekleştirdi.
Zonguldak’ın Devrek ilçesinde Devrek Belediyesi tarafından her ay düzenli olarak yapılan Belediye Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Mustafa Semerci Başkanlığında Meclis Salonunda toplanarak Nisan ayının toplantısında gündem maddeleri görüşüldü. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından yoklama ile başlayan toplantıda konuşan Belediye Başkanı Mustafa Semerci, “Belediye Meclisimizin 2015 yılı 4. Olağan Toplantısının 5393 Sayılı Belediye Kanununun 20. maddesi gereğince toplanmış bulunmaktayız. 12 gündem maddesi ile toplantıyı başlatıyorum. Toplantımızın meclisimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
Belediye Encümeninde görev alacak olan üyelerin belirlenmesi, Belediye Başkanının 2014 Yılı Faaliyet Raporunun görüşülmesi, 2014 Yılı Denetim Komisyonu Raporunun görüşülmesi, Belediye’nin içme suyu hattında kullanılmak üzere boru ve malzeme ile 2 adet iş
makinesi ve 2 adet damperli kamyonet alınması için İller Bankası’ndan kredi kullandırılması konusunun görüşülmesi, Belediyeye ait 3 adet işyeri satışı konusunun görüşülmesi, İmar Komisyonu Kararlarının görüşülmesi, Türlü İşler Komisyonu Kararlarının görüşülmesi, Yurtdışından alım konusunun görüşülmesi, Devrek Kültür Derneği’nin Yurtdışı izni ilgili taleplerin görüşülmesi, TOKİ binaları için Dedeoğlu Mevkiinde İmar Planı Değişikliğinin görüşülmesi, Ahmet Çarıkçı ’ya ait İmar Palanı değişiklik talebinin görüşülmesinin ardından toplantı sona ererken, 2014 Yılı Faaliyet Raporu oy çokluğu ile kabul edildi.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kontrolden çıkan otomobil durağa böyle daldı: 1 ölü

Gündem Yayın: 25.07.2024 16:52
İhlas Haber Ajansı

Samsun’da otomobilin yoldan çıkıp halk otobüsü durağına çarptığı kazada 1 kişi hayatını kaybederken, kazanın dehşet anları ise güvenlik kamerasına yansıdı.
Kaza, Samsun’un Atakum ilçesi Çakırlar Yalı Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerinde saat 06.40’ta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, sürücüsünün kimliği tespit edilemeyen 07 AH 768 plakalı otomobil yoldan çıkarak halk otobüsü durağına çarptı. Kazada kimliği belirsiz sürücü olay yerinde hayatını kaybetti. Sürücünün cansız bedeni Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri tarafından bulunduğu yerden çıkartılarak otopsi için Adli Tıp Kurumu Samsun Grup Başkanlığı’na gönderildi. Üzerinde kimlik çıkmayan ve kaza nedeniyle yüzü tanınmaz halde olan araç sürücüsünün kaza sırasında ’emniyet kemerinin takılı olmadığı’ tespit edildi. Kazanın dehşet anları ise bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.
Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Paylaş: