Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Depremi Fırsatçılığı Buna Denir

Gündem Yayın: 08.02.2023 15:54
Yazar:
Depremi Fırsatçılığı Buna Denir

Tüm Türkiye Kahramanmaraş Merkezli 10 İlde büyük yıkıma neden olan deprem felaketinin yasını tutarken,  Safranbolu’daki fırıncılar  ekmeğin fiyatına sessiz sedasız zam yaptı.

Tüm Türkiye Kahramanmaraş Merkezli 10 İlde büyük yıkıma neden olan deprem felaketinin yasını tutarken, fırsatçılarda boş durmadı. Vatandaşların yaşanan deprem felaketindeki üzüntüsünü fırsat bilen Safranbolu’daki fırıncılar 4 TL olan 200 gramlık ekmeğin fiyatını 5 TL yaptı.

İŞTE YENİ FİYATLAR

Son yapılan zammın ardından Safranbolu’daki ekmeğin fiyatı  şöyle:

200 gr. Ekmek 5 TL; 400 gr Ekmek 10 TL, 300 gr Sarı Buğday Ekmek 10 TL, 600 gr Sarı Buğday Ekmek 20 TL, 300 Gr Çavdar Ekmek 10 TL, 300 gr Tam Buğday Ekmek 10 TL, 300 gr Mısır Ekmek 10 TL, 300 gr Kepek Ekmek 10 TL, 600 gr Köy Ekmek 20 TL.

VATANDAŞLARDAN YAPILAN ZAMMA TEPKİ

Vatandaşlar yaptıkları açıklamada; “Ülke olarak yaşanan deprem felaketinin yasını tuttuğumuz şu dönemde depremi fırsat bilerek zam yapan fırıncıları ve bağlı bulundukları odayı şiddetle kınıyoruz. Bizler deprem bölgesinde vatandaşlarımıza yardım için seferber olmuşken, sizler yaşanan acıları fırsata çevirerek, vatandaşın cebindeki üç kuruş paraya göz diktiniz.  Akaryakıt fiyatları düşerken, dolar kurunda herhangi bir değişiklik yaşanmazken bu zam işi de nerden çıktı” diyerek sitem ettiler. (Nurettin Acar)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Yolda kalan Tır nedeniyle metrelerce kuyruk oluştu

Zonguldak Yayın: 22.04.2024 04:48
İhlas Haber Ajansı
Yolda kalan Tır nedeniyle metrelerce kuyruk oluştu

Zonguldak’ta Kadırga rampasında uzun aracın kalması nedeniyle metrelerce araç kuyruğu oluştu.

Zonguldak’ta öğlen saatlerinde Kadırga rampasında uzun araç kaldı. Tırın rampada kalması nedeniyle kent merkezinden Kadırga rampasına kadar uzun araç kuyruğu oluştu. Zaman zaman trafikte kalan araçlar kornalarına basarak bu duruma tepki gösterdi. Öte yandan tırı bulunduğu yerden kurtarma çalışmaları başladı.

Paylaş: