Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Deprem Bölgesine Malzeme ve İlaç Desteği

Gündem Yayın: 08.02.2023 15:46
Yazar:
Deprem Bölgesine Malzeme ve İlaç Desteği

Karabük İl Sağlık Müdürlüğü tarafından  Deprem Bölgesine Tıbbi Malzeme ve İlaç Desteği gönderildi.

Karabük İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sarı, “Depremin merkez üssü Kahramanmaraş ilindeki sağlık tesislerinin ihtiyacı olan tıbbi malzeme ve ilaçların bir kısmı Sağlık Bakanlığının talimatıyla Karabük İl Sağlık Müdürlüğü tarafından hazırlanarak yola çıkarıldı.

Ayrıca, yardım aracında Kahramanmaraş’ta görev yapan sağlık çalışanlarına ve vatandaşlara ulaştırılmak üzere temel gıda maddeleri ve ambalajlı su da gönderildi” dedi. (Halil Kızılyer)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te silahla havaya ateş eden şahıslar yakalandı

Karabük Yayın: 16.04.2024 10:14
İhlas Haber Ajansı
Karabük’te silahla havaya ateş eden şahıslar yakalandı

Karabük’te silahla havaya ateş açan 2 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Ergenekon Mahallesi’nde araç içerisinden silahla ateş açıldığı ihbarını alan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları çalışmada söz konusu şahsın M.D. olduğunu tespit etti. Şahıs gözaltına alınırken, yapılan aramada ruhsatsız tabanca ve tabancaya ait mermi ele geçirildi. Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından olay yerinde ele geçirilen ve muhafaza altına alınan mermi kovanlarının şahıstan ele geçirilen silaha ait olmadığı tespit edilirken, yapılan yeni çalışmada M.D.’ye ait bir adet daha ruhsatsız tabanca ele geçirildi. Ele geçirilen silahlara el konuldu.
Polis ekipleri ayrıca Aydınlıkevler Mahallesi’nde silahla ateş açıldığı ihbarı üzerine yaptıkları çalışmada, olayın faili B.Ö.’yü gözaltına aldı. Yapılan aramada 1 adet kurusıkı tabir edilen ses tabancası ve tabancaya ait mermi ele geçirildi.
Gözaltına alınan 2 şahıs hakkında soruşturma başlatıldı.