Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Denize kaçan terliğini kurtarmak için can verdi

Gündem Yayın: 16.08.2023 00:20
Kaynak: İHA
Denize kaçan terliğini kurtarmak için can verdi

denize kacan terligini kurtarmak icin can verdi 0 REnpVzss
Zonguldak’ta Kızlar Plajı’nda deniz kenarında akıntıya kaptırdığı tekliğini kurtarmak için girdiği denizde boğularak hayatını kaybeden Rasim Ünal (31) memleketi Karabük’te son seyahatine uğurlandı.

Edinilen bilgiye nazaran olay, dün öğle saatlerinde Zonguldak’ın Kızlar Plajı’nda meydana geldi. Teze nazaran, gezmek için eşi ile birlikte Zonguldak’a giden 31 yaşındaki Rasim Ünal, dalgalı olan denizde kumsalda gezerken, ayağındaki terliği çıktı. Bu sırada dalgalarla birlikte sürüklenen terliğini kurtarmak için denize giren genç, bir anda dalgaların ortasında çırpınmaya başladı. Eşinin çığlıkları sonucu Ünal’ın çırpındığını gören vatandaşlar çabucak durumu kıyı güvenlik ve sıhhat gruplarına haber verdi. Olay yerine gelen kıyı güvenlik takımları ve vatandaşlar Rüstem Ünal’ı denizden kurtararak bota çıkardı. Botla sıhhat gruplarına teslim edilen Ünal, ambulansla Atatürk Devlet Hastanesine götürüldü. Ünal, burada yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Otopsi süreci tamamlanan Rasim Ünal’ın cenazesi daha sonra Karabük’e getirildi. Merkeze bağlı Yeşilköy mescidinde öğlen namazına müteakip kılınan cenaze namazı sonrası Ünal’ın cenazesi gözyaşları ortasında köy mezarlığında toprağa verildi.

Denizde boğularak hayatını kaybeden 31 yaşındaki Rasim Ünal’ın Kastamonu Üniversitesi’ne bağlı Araç Meslek Yüksek Okulunda güvenlik vazifelisi olarak çalıştığı öğrenildi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Jandarmadan yaralı martıya şefkat eli

Zonguldak Yayın: 22.09.2023 00:24
Kaynak: İHA
Jandarmadan yaralı martıya şefkat eli

Zonguldak’ta jandarma takımlarının devriye gezdiği sırada yaralı halde bulduğu martı tedavisinin akabinde tabiata salınacak.

Edinilen bilgiye nazaran Kdz. Ereğli ilçesi Kandilli beldesinde önleyici kolluk devriyesi gezen jandarma takımları, kanadından yaralı olduğu tespit edilen martı buldu. Yaralı martı, Zonguldak Vilayet Jandarma Komutanlığı takımları tarafından birinci müdahalesi yapılarak, tedavisinin devamı ve doğal hayat alanına bırakılması için Etraf, Tabiat ve Hayvanları Müdafaa timi ve Zonguldak Tabiat Muhafaza ve Ulusal Parklar Müdürlüğü takımları ile bir arada Veteriner Tabibe teslim edildi.

Paylaş: